малко ми е чудно

  • 1 351
  • 19
 newsm78 Имам един въпрос . Миналата седмица бях на гинеколог, за да видим как се развива бебо. Слава богу за сега всичко е ок, но когато му казах 4е искам да чуя как му бие сърчицето , той ме погледна учудено и ми каза , че толкова рано(в 8 г. с. ) не може да се чуе,а и с видеозон е невъзможно. Което мен естествено много ме учуди , защото чета по форумите , а и тук  , за много бъдещи майчета , които са чули сърчицата, ТА въпроса ми е -дали тук. в провинцията, техниката ни е толкова остаряла , че не става за нищо или ...Незнам какво да си мисля.А възлагах толкова надежди -че ще чуя сърчицето, че ще видя малкия бебо Sad А то какво-нищо. Това тук е главата а това тялото .Да ама ако имаш малко фантазия) . А аз просто искам да го видя (нещо повече от някакви сенки и петна) и да се уверя че за сега всичко е наред. Дали има смисъл да се разходя до столицата или да чакам 12 г. с когато ми каза че ще му измерим и главичката и ще можем да го видим вече по-оформено и по-ясно.
 Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 1
Не знам какво очакваш да видиш от едно бебе в 8 г.с. без фантазия  newsm78
На някои ехографи в тази седмица още не може да се каже със сигурност има ли бебе или не.
Ето ти снимка от 8 г.с., разбира се не е ехографска
http://patterico.com/images/8weeks.jpg
Мисля, че където и да идеш, няма да можеш да видиш нещо по-различно от сенки и черно-бели петна, поне за момента.

Относно чуването на сърцето, аз го чух чак в 20-та седмица на феталната морфология. Преди това само го видях на екрана как пулсира.
Виж целия пост
# 2
Ей това вече е нещо друго. Обаче четох мнения в този форум на бъдещи  мами на моите седмици ,които са чУЛИ  сърцето,а имам и приятелка , вече мама, която ми каза , че в София в 8 г.с. е видяла вече форми ,та аз затова питам-има ли смисъл да бия път до София или гинекологът ми беше прав като каза че това са глупости(да чуеш сърцето толкова рано).
Виж целия пост
# 3
А тази снимка как е направена? Едва ли е научна фантастика Laughing
Виж целия пост
# 4
По-добре изчакай. На каквато и апаратура да те гледат, в 8 г.с. бебето е още почти неоформена точица и не вярвм ча ка може да се чуе сърдечната дейност. Може да се види с повечко кэсмет и това е.
Виж целия пост
# 5
Aз 4ух сърцето в 6 сед. и 3 дена, но не съм в БГ и не знам с какав апарат ( ехограф ) правят изследванията, но се консултираи и с друг лекар, ако имаш съмнения. Лека бременост ти желая.   bouquet
Виж целия пост
# 6
нещо по-определено може да се види само на 4D ехограф.А дали ще се чуе сърце, според мен е мнооого рано.Ама ти защо си се разбързала толкова, спокойно,  всичко ще се види като му дойде времето. Laughing
Виж целия пост
# 7
та аз затова питам-има ли смисъл да бия път до София

Няма смисъл, не си струва пътуването и парите за нещо, кото така или иначе скоро ще се случи. Наслаждавай се на бременността си и не се тревожи за такива неща  Hug
Виж целия пост
# 8
Изчакай ,няма от какво да се притесняваш.
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви за отговорите . Аз по принцип не се притеснявам.Имам доверие на доктора,който ме гледа .А той каза че за сега всичко е наред. Просто като чета по форумите , че виждат гинеколозите това и онова и малко се ядосах на моя лекар , че той ми каза  ,че е невъзможно. Но изглежда тези мами ,които са чули и видели нещо повече на тези седмици май просто са извън България. Май не нашия град е изостанал а цялата ни държава е така. И това е малко тъжно. Но сега имам по-важни неща , за които да мисля. Искам всичко с мен и бебо да е наред. Благодаря ви още веднъж, вече съм малко по-спокойна.
Виж целия пост
# 10
Много зависи на какъв ехограф те гледат. В 10 г.с. си видях бебо(личеше че е малко човече определено) и се виждаше много добре. После ходох в 15г.с. и ме гледаха на друг уред, където почти нищо не видях(много лошо се виждаше), но пък чух сърчицето. Сърдечна дейност има още от 5 г.с., в осма трябва вече да се чува. Гинеколога ти  или е споделил мнение за възможностие на уреда си, или изобщо не е компетентен по въпроса.  Rolling Eyes

ПП: Струва ми се че сме много напред откъм техники, само имаме нужда от средства за да можем да си позволим да ги използваме.Не съм съгласна че само мамите които живеят в чужбина са чули сърчицата на бебоците си толкова рано. Повечето лекари търсят сърдечна дейност за да определят дали има нещо в сака или не.  newsm78
Виж целия пост
# 11
Няма смисъл, не си струва пътуването и парите за нещо, кото така или иначе скоро ще се случи. Наслаждавай се на бременността си и не се тревожи за такива неща  Hug

подкрепям Peace
Нали си видяла биещото сърчице, не е необходимо и да го чуеш Hug, в такъв ранен срок само много специален ехограф има тази опция.
Виж целия пост
# 12
Аз знам, че се вижда сърдечна дейност толкова рано, ама да се чува.....  newsm78 Май дтава доста по-късно. Със слушалките след 29 г.с. На ехографа не знам. На мен ми пускаха чак в края на бремеността тоновете.
Виж целия пост
# 13
Тука пише че може да се чуе с доплер в 8 гс http://www.zadecata.com/sb/index.php?page=0_1_1_2
в София има такива апарати, но според мене няма смисъл, ако тие е достатъчно да го видиш как мърда сърцето - значи че бие, а с доплера колко е реално не знам - този апарат май преобразува някакви сигнали така че хората да ги чуват
Виж целия пост
# 14
Дали има смисъл да се разходя до столицата или да чакам 12 г. с когато ми каза че ще му измерим и главичката и ще можем да го видим вече по-оформено и по-ясно.
 Благодаря ви предварително.
Ако имаш излишни средства, време и желание за пътуване/разходка в тази жега-иди. Няма кой да те спре.
Според мен обаче цялото това упражнение е напълно излишно.
От кой град си?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия