Пържените картофки....и те си имали тънкост

  • 2 630
  • 28

  най -вкусните картофки вчера изпържи мъж ми  Heart Eyes
 

 след като се нарежат, леко се подсушават, и добре се наръсват с нишесте/използва се сито / точно преди да се сложат в олиото.....
 немога да ви опиша с колко хрупкава коричка стават   eat
 аз пържено не ям от години, но не можах да им устоя  Blush

 
Виж целия пост
# 1
Дали ще стане с  corn starch ?
Виж целия пост
# 2
точно corn starch ползва......този най обикновеният, без аромат и бял

 аз чак сега се замислям ........в бг има ли от него?  newsm78
 защото си спомням, че нешестето което  се продаваше беше цветно и с аромат на плодове
Виж целия пост
# 3
Има натурално  пшеничено или царевично нишесте ,което е бяло и не е ароматизирано.
Виж целия пост
# 4
още днес ще пробвам  eat
Виж целия пост
# 5
Обожаваме картофки с хрупкава коричка.
И аз ще ги пробвам задължително, но не днес.
Виж целия пост
# 6
А с брашно ще станат ли или нишесте трябва? Тук май няма да намеря такова  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
Има натурално  пшеничено или царевично нишесте ,което е бяло и не е ароматизирано.

супер, преди години май нямаше......царевичното се използва


А с брашно ще станат ли или нишесте трябва? Тук май няма да намеря такова  Rolling Eyes

ами незнам дали брашно става , но пробвай 


Виж целия пост
# 8
Ами аз ги пържа с брашно - но хубаво ги изтръсквам, за да не ми почернее мазнината. Довечера ще пробвам с нишесте, може още по-хубави да станат. Само да не взема от онова за малеби-то, че ще вземат да порозовеят  Mr. Green
Виж целия пост
# 9
Още довечера ще ги пробвам. Ама ще ги опитам с брашно.

Ааа,да питам,докато съм се сетила.За пресни или за стари картофи говорите? Или стават и с двата вида?
Виж целия пост
# 10
А в какво ги пържи?Във фритюрник или...?
Виж целия пост
# 11
Ще пробвам с натурално царевично нишесте.
Eklere, благодаря за идеята   bouquet
Виж целия пост
# 12
Точно ще почвам да пържа картофи. Ще взема да пробвам с брашно, че в момента нямам нишесте.
Виж целия пост
# 13

Ааа,да питам,докато съм се сетила.За пресни или за стари картофи говорите? Или стават и с двата вида?

когато купувахме картофите, той лично избра от старите.....това били най добрите за пържене
/не че не може и да са  пресни ,ако питаш мен  Simple Smile /

А в какво ги пържи?Във фритюрник или...?

Във фритюрник е идеално, но ние нямаме и затова ги направи в тиган с повече олио......

и най- подходящото олио е фъстъченото /Peanut oil/, но забравихме да купим, и ги пържи в  слънчогледово.... добре  се получиха Simple Smile



Виж целия пост
# 14
И с брашно стават  newsm44 Получиха се просто перфекциозни- с брашно, във фритюрника, със слънчогледово олио.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия