Обрив с люшене

  • 1 006
  • 1
Здравейте Simple Smile
Дъщеря ми е на 1 месец и 11 дни и има обриви по лицето. До колкото знам при малките бебета има доста обриви и повечето са безобидни. Не съм предприемала нищо особенно спрямо тях, освен това да ги мажа по-често със зехтин или бебешки лосион (по препоръка на педиатъра). Има един обрив, които ме притеснява от няколко дни, а и днес ме наплашиха за него Sad
Обрива е от червени пъпчици, които сякаш се сливат след ден-два и след това кожата започва да се лющи. Първо се появиха по ушите и областа около тях (педиатърката ги обясни с това че детето като спи се запарва и за това се изрива). Ушетата вече са почти добре, но започва да се лющи обрива по гънките на гушата и врата и. Днес ми говориха че било себорея  Confused и че трябвало да я мажа с крем против крусти.
Какво е вашето мнение, да се обърнали към дерматолог или наистина става въпрос за прегряване?
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Прилича на себероичен дерматит и се наблюдава при доста бебета, но го израстват. Добре се повлияват от крем на ф-ма А-Дерма - Ексомега или бебшка козметика за проблемна кожа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия