Събужда се през ноща и не може да заспи?

  • 550
  • 11
Здравейте на всички,
нямам много време да ползвам форума, понякога набързо намирам само това което ми е нужно, но сега съм притеснена и не знам към кого да се обърна, за това ще разчитам за пореден път на вас:)
От 2 седмици бебчето ни се буди към 2 часа и не може да заспи-започва да си върти главата наляво-надясно и така докато се разреве, и започва да си търка лицето, да си бърка в очите и когато задрямва вече като си вкара един пръст в окото и е буден, и тъкмо започва да отпуска ръчички назад и се сепва и ги стяга (така както ние понякога като заспиваме и как се свиват мускулите) и се събужда.
Ако имате някакви предложения как мога да помогна на бебчето ни да спи пак както преди спокойно и непробудно ще съм ви признателна. Благодаря:)
Виж целия пост
# 1
и аз съм така мила,моя син е на 13 дни,и прави същите неща има и колики
Виж целия пост
# 2
И Стефи го прави абсолютно същото нещо,но към 5ч. сутринта,само се върти и мята ръцете и краката,но като и дам бибата пак се успокоява и заспива.
Виж целия пост
# 3
При нас тогава зъпочна зъбоваденето  Mr. Green Вижте как решихме проблема, само дано имате Foxlife или друга скучна тв програма- слагаме я полегнала на столчето за хранене и пускаме тв- то. Ето как я намерих след 30 мин.:


Успех  Hug
Виж целия пост
# 4
Поне знам че не сме сами с това мятане, че първото нещо което ми мина през главата е тоя пуст рахит .... ако открием лек, ще пиша, вие също:) тази вечер го сложихме да спи само по боди с къс ръкав и чорапки в летен чувал - да видим:)
Виж целия пост
# 5
Моля обяснете какво общо има рахита с това събуждане, че не знам.  Blush
 И моят човек започна отскоро да се буди, а това мятане с крака и ръце го прави почти постоянно. Само за рахит не съм се сещала и ми стана интересно.  Thinking
Виж целия пост
# 6
И Стефи го прави абсолютно същото нещо,но към 5ч. сутринта,само се върти и мята ръцете и краката,но като и дам бибата пак се успокоява и заспива.
И ние сме така.Даже това понякога го прави по няколко пъти през нощта.Понякога обаче се събужда през нощта и иска да си играеме.Какво да правя занимаваме се докато й се доспи.После на другия ден е голяма поспаланка. Laughing
Виж целия пост
# 7
Аз пък мисля, че просто им е горещо на децата. То аз се въртя докато си намеря място, а малко бебе, което не може си върти само главата.
Виж целия пост
# 8
и ние сме така.но при нас въртенето на главата и драскането с ръце е заради сърбежа от АД.много ми е жал за детенцето!
а какво общо има това с рахита?аз Вигантол спрях да давам в тези топли и слънчеви дни и сега ме стряскате с това.
Виж целия пост
# 9
И аз спрях вигантола,но за рахит не се притеснявам.При нас също го има това въртене още не съм намерила решение.В момента в който му дам биберона,ръцете му са на устата и след секунда
биберона е вън,след което започва да плаче за него.И така до безкрайност.А си личи че му се спи,
търка очички,затваря ги,но толкова трудно заспива.Понякога към края на храненето внимателно го поставям в креватчето и когато свърши млякото,му давам биберона.През нощта,когато се
събуди задължително го храня иначе ще изкара до сутринта с рев.Може да е гладно твоето детенце,знам ли.
Виж целия пост
# 10
Аз в такива случаи просто си взимах детето и си го слагах върху корема - и след малко то заспиваше. Знам, че доста майки са против това, но на моите деца не е навредило ни най-малко.
Виж целия пост
# 11
За рахита - четах че децата просто стават доста неспокойни и си въртят така главата, но не смея да твърдя че съм компетентна по въпроса, а мен това ми мина през главата защото имаме проблем с меки места по главичката (не фонтанелата) и даже пихме двойна доза вигантол, та затова. Ама уж се оправиха ... и аз предполагам че им е топло на дечицата, но не знам как да му помогна ... снощи пак от 2 до 5 часа сме подували, а се вижда че му се спи зверски. Довечера ако се събуди пак, ще пробвам да го сложа в кошчето за кола да видим:) вие как ги слагате облечени да спят? Отваряте ли прозорец?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия