Нормално ли е да не се обръща?

  • 1 260
  • 18
Здравейте мами, синът ми е на 6 месеца и 3 седмици, а още не може да се обръща сам нито от гръб по корем, нито от корем по гръб. Това нормално ли е? Предварително ви благодаря за отговорите.
Виж целия пост
# 1
Опитай се да го стимулираш да се обръща, като подрънкваш с любимата му играчка. Не се отказва и бъди настоятелна в усилието си.
Виж целия пост
# 2
Нормално е, разбира се! Децата не се развиват като по учебник - някои неща при едни деца се случват по-рано, а при други - по-късно.
Виж целия пост
# 3
Пламена взе чак сега да се върти, на 8 месеца е, преди от корем по гръб- да, обратно нъцки, всички деца са различна, така че спокойно  Wink
Виж целия пост
# 4
Нормално е, разбира се! Децата не се развиват като по учебник - някои неща при едни деца се случват по-рано, а при други - по-късно.
Абсолютно, дъщеря ми се обърна за пръв и единствен път, когато беше на 3-4 месеца и след това чак на 8,5 месеца. Сега е неудържима, но на вашата възраст въобще не искаше и да чува за някакво по-тежко физическо усилие от сукането Mr. Green. Стимулирай го с игри
и ще се обърне.
Виж целия пост
# 5
Нормално е, разбира се! Децата не се развиват като по учебник - някои неща при едни деца се случват по-рано, а при други - по-късно.
Абсолютно подкрепям Peace
Калина така и не се научи да се обръща като бебе,да лази и т.н.Когато проходи тези неща ги навакса.Никога не съм се притеснявала за това.
Виж целия пост
# 6
Не се притеснявай. Както са ти казали майчетата при едни деца става рано при други по-късно.
Честно казано, аз стимулирах моя бебок с гимнастика и сега на 5м и половина се върти като пумпал.
Слагах го по гръбче, хващах примерно дясното краче и го  стимулирах да се завърта на ляво, като лявата ръчичка и вдигах над главичката , за да не ми пречи на обръщането.
Много бързо схвана идеята! Това упражнение съм го правила, когато виждам, че му харесва. Никога не съм го насилвала. Ако искаш пробвай и ти Peace
Виж целия пост
# 7
Няма страшно. Нормално е. Влади също се обърна по-късно. Към 7-ия месец. То си е индивидуално, и аз се бях попритеснила по едно време, но всичко си е наред.  Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Много благодаря за отговорите  Simple Smile Май ще почваме гимнастика.  Laughing
Виж целия пост
# 9
Защо да не е нормално?Синът ми се обърна за пръв път на 7 м.Не се шашкай.
Виж целия пост
# 10
Изчакай до края на 8мия. И аз се бях притеснила, защото малката не се обръщаше въобще. Ходихме и на невролог, но в 8мия месец за 2 дни се научи да се върти и по двата начина, та сега е като пумпал  Hug
Виж целия пост
# 11
Нормално е, разбира се! Децата не се развиват като по учебник - някои неща при едни деца се случват по-рано, а при други - по-късно.


Подкрепям, някои деца пълзят,други никога не пропълзяват, направо прохождат, според мен проблем няма!
Виж целия пост
# 12
Не се притеснявай, всяко дете е различно и уникално и по различно време развиват уменията - едни по-рано, други по-късно. Можеш да му показваш играчки и да го стимулираш да се обръща. Успех  Peace
Виж целия пост
# 13
И ние все още не се обръщаме.Само се мятаме наляво и надясно.Пробвала съм номера с играчката но при нас не минава.Като неможе да я достигне започва да мрънка и да се сърди.Или си взима друга която е по-близко до нея или хленчи докато не й я дам.
Виж целия пост
# 14
Аз на твое място не бих се притеснявала. Моят син от 3 дни се обръща по корем, но понеже не може за лежи така, настава драма  Joy ... а трябвало да може да лежи по корем от първите месеци
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия