ЗА БУЛЬОНА

  • 1 168
  • 22
здравейте, давате ли бульон преди зеленчуковото или местното пюре? Как го прпиготвяте? Аз досега не съм давала и не знам дали да го правя - докторката ми каза вчера по 30гр. зеленчуков като яде местно пюре и обратно, но не знам....Споделете опит.
Виж целия пост
# 1
Не съм давал никога!В пюретата има достатъчно ценни съставки.Дори и от супите загребвах само гъстата част по съвет на педиатъра.Бульона раздува стомаха на детето, не виждам файда от него.
Виж целия пост
# 2
Не съм давал никога!В пюретата има достатъчно ценни съставки.Дори и от супите загребвах само гъстата част по съвет на педиатъра.Бульона раздува стомаха на детето, не виждам файда от него.
По същите причини не давах.
Виж целия пост
# 3
Давах преди да започнем ДМК - 6 и 7 месец. Половин кафяна чашка. Сварявах зеленчуков или месен (без сол) и замразявах във фризера на порции в пластмасови контейнерчета с капак. Сега вече сме на супи и няма смисъл. Течната храна е много добра за храносмилането и апетита, затова не пропускаме  Grinning
Виж целия пост
# 4
Не съм давал никога!В пюретата има достатъчно ценни съставки.Дори и от супите загребвах само гъстата част по съвет на педиатъра.Бульона раздува стомаха на детето, не виждам файда от него.
По същите причини не давах.
И аз не давам  Naughty
Виж целия пост
# 5
И аз не съм давала до сега.
Виж целия пост
# 6
Не съм давала и не давам. Нито бульон, нито супи. Само пюрета.
Виж целия пост
# 7
И аз не съм давала нито супи, нито бульони. Опитах всъщност 1-2 пъти да й дам, но дъщеря ми категорично отказа
Виж целия пост
# 8
Давах преди да започнем ДМК - 6 и 7 месец. Половин кафяна чашка. Сварявах зеленчуков или месен (без сол) и замразявах във фризера на порции в пластмасови контейнерчета с капак. Сега вече сме на супи и няма смисъл. Течната храна е много добра за храносмилането и апетита, затова не пропускаме  Grinning

И аз давах. Само че започнах през 8-мия месец и замразявах в пликчетата на Авент за замразяване на кърма (вече не се продават такива, доколкото разбирам).
Иво много харесваше бульон.

Сега, обаче, никога не бих дала месен бульон. Само зеленчуков.
Виж целия пост
# 9
Никога не съм давала. Нямам представа дори за какво се дава, на мен ми звучи блудкаво и нехранително.
Виж целия пост
# 10
Никога не съм давала  Naughty
Виж целия пост
# 11
Бульон не съм давала, но супи определено ядем - то и за възрастните е полезна течната храна, че какво да говорим за децата!!!
Виж целия пост
# 12
Никога не съм давала. Нямам представа дори за какво се дава, на мен ми звучи блудкаво и нехранително.

Казват,че подобрявал храносмилането. PeaceАз понякога давам от бульона в който са врели зеленчуците за пюрето,понякога(като не ме мързи Embarassed )му правя и супичка,отделно от пюрето.
Виж целия пост
# 13
Никога не съм давала.И на мен докторката ми беше казала,но аз май за храненето въобще не я слушам.
Виж целия пост
# 14
И на мен педито ми каза миналия месец да започвам да давам и бульона от супичката от кухнята преди пюрето,но на малкия му идваше много.Сега пюрето започна да не му стига и дробя малко в супичката и после давам пюрето.
Как го обясних Whistling
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия