Стафилококи ?!

  • 884
  • 10
Здравейте мами,
моята малка племенница е на 2,5 години и има стафилококи в очичките .
Постоянно и излиза ечемик . Водиха е по лекари / незнам точно с какво е лекувана / но  за сега няма резултат - вече минаха почти 6 месеца . Става ми мъчно за детенцето.

Първия ми въпрос е дали някой е имал следния проблем ?!
Втория е - заразни ли са стафилококите и опасно ли е за бременна ?!
т.е. пренасят ли се на плода ?!

В нета четох различни неща . Първо видях че се предават по въздушно - капков път, после четох, че не били заразни ?!  newsm78
ако някой ми даде повече инфо ще съм благодарна .
Виж целия пост
# 1
В болницата всички бебета без изключение имаха стафилококова инфекция, слава богу моя бебо от всички е най-добре и има само в нослето сополи. На майката с която бяхме в една стая детето беше  много зле - напълваше му се нослето и не можеше да диша, не можеше да се храни и прочие други неща. Помагат капки и има специален мехлем с който се мажат очичките, ако избие в окото. За предаването знам че е много лесно така че стой далеч
Виж целия пост
# 2
офф тва е много гадна работа.
аз отдавна не съм видяла момиченцето и така исках тези дни да си е гушна ....
а ако се заразя, опасно ли е за плода ?!
Виж целия пост
# 3
някой не е ли имал подобен проблем ?!
Виж целия пост
# 4
Мой та бебка хвана стафилококи в родилния дом - точно на очите. Чак сега намерихме свестен лекар, който да я излекува. Нашата педиатърка ни предписа тогава капки и уж се оправи, но на всеки гърлен секрет той излизаше. Сега я вода при друга, щото нашата твърди, че с годините ще се оправи, ама мен това не ме устройваше. Забравих да спомена че боледувахме всеки месец. Ту очите, ту носа, ту гърлото. Оказа се, че е благодарение на стафилококито-поне така твърди другата лекарка. Аз обаче вярвам защото виждам напредък!
Виж целия пост
# 5
от къде си ?!
с какво е лекувахте ?!
и заразно ли е и опасно за бременна ?!
Виж целия пост
# 6
Синът ми има стафилококи в носа.Първото лечение с Бактробан-неуспешно.Сега минахме на някакви капки,утре ще видим резултата.Едно съседско дете е имало стафилококи от малко,но никой не ги е открил.Сега непрекъснато боледува.Казаха ,че понеже не са лекувани навреме са
отслабили имунната му система(която непрекъснато се е борила с тях)и сега не може да се справи
дори с леките настинки.Според мен стафилококите трябва да се лекуват упорито,защото е опасно да си носител.Може да си живеят в организма и да се влошат при друго заболяване,когато имунната система се бори с друг вирус.
Как се предават не съм сигурна,по-добре се консултирай с лекар,а до тогава избягвай контактите с
детето.Все пак бебчето е на първо място. Peace
Виж целия пост
# 7
Заразни са, опасно е бебето ти да не се зарази от тебе по време на раждането, а за новородени бебета са изключително опасни!!! Има случаи в не особено далечното минало за по няколко поредни смъртни случая в родилен дом от стафилококова инфекция.
Виж целия пост
# 8
Четох, че са заразни в родилните домове и че се предават по въздушно - капков път.
А като говорих с едни доктор каза, че не са заразни за възрастните хора ?!  newsm78
и  после някъде четох нещо такова ?!

не мога да разбера как ще са заразни за бебето, а да не са заразни за нас ?!
странна работа ?!  #Crazy
Виж целия пост
# 9
 newsm78
Виж целия пост
# 10
Стафилококите са заразни за новородени.Не за възрастни хора.Ако бяха заразни толкова много бебета щяха да предадат тази болест на майките си че би пламнала епитемия.За твое успокоение говорила съм с лекар за това нещо преди време,защото малкия имаше стафилококи от родилното и тя ми каза че не е страшно за възрастни било бременни или не. Hug Леко раждане и си гушкай малката без проблем.Нали се сещаш къде трябва да ги хванеш тия стафилококи за да има проблем за бебето ти? Embarassed   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия