за пиенето

  • 1 648
  • 30
Здравейте майчета и татковци,имам дете на 3 год,интересувам се по колко течности децата ви изпиват дневно
Виж целия пост
# 1
Моето не много - около 500мл общо, мляко, вода, кисело мляко, сок.
Виж целия пост
# 2
Моят син пие към 300-400 мл мляко, 150-200 мл (но има дни, в които изпива и 500 мл) сок и може би към 300 мл вода. Значи докарва до литър - литър и нещо
Виж целия пост
# 3
Аз пък за какво си помислих, като видях темата... Нали децата ми са вече във възрастта, в която законно могат да си купуват алкохол...  Mr. Green
Виж целия пост
# 4
Между 300 и 500 - вода.
Мляко - отказват.
Кисело мляко - към 150.
Сок - през ден, но изяждат големи количества плодове, също и доста краставици Mr. Green
Виж целия пост
# 5
Никак не съм си дала труд да следя за количеството,но сега,като се замисля - може би около 1л. общо (говоря за Боян).А Дари мисля,че по-малко - около 500гр.
Виж целия пост
# 6
500-700 мл. мляко.
Други течности рядко пие, най-много още 100 мл.
Виж целия пост
# 7
Аз пък за какво си помислих, като видях темата...   Mr. Green

И аз това си помислих  Grinning
Виж целия пост
# 8
Бе то и аз реших първо, че става въпрос за другото пиене, дето се съчетава понякога с биене и затова темата е в "Нашите деца".
Та за настоящото пиене- не мисля, че нито за децата, нито за възрастните има определена норма за поемане на течности. Просто същите следва да се предлагат свободно, но да се налива човек, само защото в последните години някой си решил, че трябва да се поема минимум, да речем 2 литра, за мен е непонятно. То е като с храната, съня и редица други нужди- всеки организъм има различна необходимост.
Големият ми син локаше вода често и сега си го прави. Малкият пък почти не пие, просто не иска. Съпругът ми поема голямо количество течности, а аз ако изпия по литър на ден е добре- въобще не усещам необходимост. Дори съм пробвала два дни да докарам нормата до 2 литра, освен че ми стана лошо, не се почувствах по- добре, напротив.
Та мисля, че рецептата е- давай колкото иска, пък детето- колкото поеме.
Виж целия пост
# 9
Не знам! Не меря!
Синът ми ходи на градина, така че още по-малко мога, да знам.
Дъщеря ми пие доста вода, но не съм си поставяла за цел да изчислявам.

Доволна съм обаче, че синът ни не се научи /с активната помощ на мама и тати,
разбира се Mr. Green/
, да пие газирано, сокове, пуншове и пр.
Дъщеря ни върви по неговия път.

 Peace
Виж целия пост
# 10
Колкото им се пие - не меря.
Виж целия пост
# 11
Представяте ли си на вас някой да ви мери водата и ако не изпиете .... л. да има проблеми или пък да не ви дават да пиете повече от .... л. на ден, а да сте жадни?
Виж целия пост
# 12
Моето е жаба, пие по литър и половина! Сок, вода, чай, мляко...
Виж целия пост
# 13
Не знам! Не меря!
Доволна съм обаче, че синът ни не се научи /с активната помощ на мама и тати,
разбира се Mr. Green/
, да пие газирано, сокове, пуншове и пр.

И ние така. Само вода пие, а и мляко от време на време си иска.
На 4 години и половина е.
Виж целия пост
# 14
Около литър на ден - вода, сок, айрян.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия