Бременна на басейн?

  • 7 241
  • 31
Много полезно за бременните било да плуват, ама не всеки си има собствен басейн...
Вие ходхте ли на басейн докато бременеехте?  sport027
(Ако има подобна тема, дайте линк)
Поздрави!
Виж целия пост
# 1
Хубаво е, но аз не бих рискувала, че много ме е страх от разни бактерии. Не че не можеш да ги лепнеш навсякъде.....
Виж целия пост
# 2
Аз съм на същото мнение че в басейна можеш да лепнеш бактерии все пак всякакви хора се къпят там.
Виж целия пост
# 3
Ходих, ЗА съм, плуването е прекрасно за бременна жена. Не се плаши от вероятността да лепнеш нещо, както плашат всички с това, става трудно - във водата е пълно с хлор, а и запушалката си знае работата. И аз и всичките ми дружки сме плували и нищо ни няма.  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Моя съвет е да не ходиш на басейн!  PeaceМожеш да си лепнеш куп инфекции  Confused
Леко бременеене! Hug
Виж целия пост
# 5
Аз съм тренирала над 15г плуване. Това означава всеки ден във всемъзможни басейни. Цял живот плувам свободно. Никога нищо не съм получила като инфекция или каквото и да било. И не познавам някой да е получил. Допускам, че е възможно, но чак пък толкова.... Защо всички са така наплашени?  Thinking
Виж целия пост
# 6
Аз съм тренирала над 15г плуване. Това означава всеки ден във всемъзможни басейни. Цял живот плувам свободно. Никога нищо не съм получила като инфекция или каквото и да било. И не познавам някой да е получил. Допускам, че е възможно, но чак пък толкова.... Защо всички са така наплашени?  Thinking

Аз лично, защото съм лепвала Crossing Arms Sad. За други не знам.
Виж целия пост
# 7
Втората половина от бремеността си изкарах по басейните  Wink
Виж целия пост
# 8
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=197548.msg4175302#msg4175302
 Peace
Виж целия пост
# 9
Ако басейнът е подходящ т.е. поддържан /например като този в новата клиника на Мазнейкова/, защо пък не.

"За бременни жени се предлага:
водна аеробика по специално разработена програма, с правилно подбрани натоварвания
йога
гимнастика
масаж"

http://www.mbal-sofia.com/index.php?id=50
Виж целия пост
# 10
Аз също исках да ходя но доки ме предупреди много да се пазя да не лепна нещо че трудно се лекува по време на бременост.Според мен сама трябва да си прецепиш.
Виж целия пост
# 11
Страхотно е да плуваш по време н бременността !!! Аз съм за !!!
Виж целия пост
# 12
По принцип не е лоша идея, но като знам как се поддържат в България басейните-не бих се къпала даже и да не съм бременна. Половината от тях не минават даже и задължителната проверка отХЕИ и въпреки това си работят и там ежедневно се разнасят зарази, които понякога може да се окажат и трудно лечими. Има хиляди примери за това, всяка година се съобщават за възникнали зарази от зле поддържани басейни. Като имаш в предвид, че почти всички мами имат я течение, я друго възпаление по време на бременността, въпреки хигиената и доброто си здравословно състояние, което понякога е трудно лечимо и би навредило на бебето, аз не бих рискувала. Не че няма да ми се ходи в тези жеги да се разхладя, но просто бебето и негово здраве са преди всичко вече. Имам познати които с години не могат да се излекуват от гъбички и подобни гадини, след посещаване на такива места. 
Виж целия пост
# 13
Благодаря на всички за отговорите. Аз все още се двоумя. На море едва ли ще мога да отида, а пък малкия със сигурност ще го водим на басейн. А там може да се изкуша и аз да се топна и да поплувам.
Виж целия пост
# 14
Киселинността на влагалището по време на бременността е намалена и става доста благоприятна среда за развитие на бактерии, затова рискът от инфекции е доста по-голям през този период. Но всеки сам решава  Peace.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия