Между стерилитета и осиновяването

  • 1 651
  • 15
Попаднах на статия, която заслужава внимание. Защото е факт, че държавата и медиите изобщо не искат и да знаят за проблемите на двойките страдащи от стерилитет, на осиновителите, на майките на близнаци, които получават едно майчинство, на родителите на деца с увреждания, на самотните майки и изобщо на голяма част от гражданите си, а се крие зад някакви статистики...
Браво на момичето, което е намерило куража да го разкаже по такъв великолепен начин.
Момичета, споделям я с вас: http://www.capital.bg/show.php?storyid=349924
Виж целия пост
# 1
Момичето е прекрасно и ще бъде най-прекрасната майка на малкия Никола.
Фуси, и тук поклон пред силата и куража ти.
Виж целия пост
# 2
Възхищавам се на куража и себеотрицанието на тази МАЙКА. Здраве и късмет на цялото им семейство.
Виж целия пост
# 3
БРАВО!БРАВО!БРАВО!
На майката,не на държава осъкатяваща и без това осъкатената си нация!
Виж целия пост
# 4
 Embarassed аз даже не се стърпях и написах коментар
Виж целия пост
# 5
Фуси е перфекта майка, статията е чудесна.
Виж целия пост
# 6
ГОЛЯМО БРАВО НА ТАЗИ ИСТИНСКА МАЙКА newsm10 smile3521
Виж целия пост
# 7
 поплаках си и преглътнах буцата - аз нямам тази сила и не знам дали някога ще извикам така от щастие
Виж целия пост
# 8
Поздравления за момичето.Много точно е описала в статията си,за това как всеки си плаща данъци и осигуровки,но никой не може да се възползва пълноценно от тях.И аз съм една от тези ,които се борят със стерилитета вече 10 год.,държавата е тази,която ни  ПРОКУДИ да напуснем дома си,защото със смешните заплати,как може едно средно статистическо семейство да си позволи няколко АРТ-процедури.
 Браво мило момиче,бъдете здрави и щастливи с ТВОЯ СИН Hug
Виж целия пост
# 9
Не само в България е тая политика по отношение на стерилитета.
(Въпреки, че има държави, в които всички тези процедури са безплатни.)
Аз живея в САЩ и всичките стимулации, процедури, инсеминации, ин витро...които имах досега, разбиха крехкия ми семеен бюджет.
Тука лечението струва цифри, ама наистина ЦИФРИ.
Лечението на стерилитет (или само част) се поема от много малко застрахователни компании. Все пак американците нямат проблеми с демографията, напротив - имат народ в излишък.

Наложи се да си търся работа в компания, която предлага пакети-осигуровки, които поемат лечение на стерилитета и медикаменти на служителите си като част от фирмената политика за поощряване.
И така...седнах един ден пред компютъра и проучих.
Че не ми е работата по сърце, то е ясно, но имам ли друг избор - налягам си парцалите и търпя. То направо звучи като небивалица, но системата така те принуждава.

Сега се моля нещата да провървят, защото въпреки щедростта на осигуровката на работодателя ми, покритието е доживот, т.е. като го изхарча за един опит, няма да ми платят втори и за да продължа, трябва да търся нова работа в нова компания и с нова застрахователна програма, ако изобщо обстоятелствата позволят това.
Виж целия пост
# 10
belemez , желая ти от сърце да стане и да не ти се налага да си сменяШ работата, а просто да иzлежеШ в майчинство.  Hug

Чувала съм от много хора, че zдравната система в америка била много калпава. Е, хората, които ми го каzват са всички германци и те сравняват с Германия. Каzвам го, zаЩото аz по калпава от българската zдравна система не съм среЩала.

Браво на момичето от статията.  Hug
Виж целия пост
# 11
Ако имах нормални нужди, например посещение на доктор 2-3 пъти в годината, здравната система няма грешка (все пак като плащаш вноски всеки месец, до края на годината визитите ти са платени, че и надплатени), но когато се стига до болница, до операции, до специално лечение и процедури, застрахователните компании се дърпат като ужилени.
Става на въпрос за 5-цифрени суми и те търсят и най-малката причина да не платят. Всичко пак опира до пари.
Споровете по покритието могат да продължат с месеци и това не ти се отразява никак добре.

Както и да гледаме на нещата, едва ли на тоя свят има идеално здравно осигуряване. Да се помолим да сме живи и здрави и да не ни се налага да си доказваме правата.
Виж целия пост
# 12
Страхотно написано ! Дори не мога втори път да я прочета на глас на колежката ми, принтирах я на принтера. Просто ми заседна буца на гърлото и ми текат сълзите. Поздравявам момичето с най-голямото щастие, което й се е случило - да има вече дете.  Дай Боже някой от тези, дето вечер ни се пулят от новините и много лаят да му дойде на ум и за нас, ама едва ли. Само се подигравят с хората и искат да лапат.
Виж целия пост
# 13
Дано някои глупаци от управлявящите го прочете. Може би не са хора и не го усещат - подигравка. Но тази жена наистина заслужава цялото щастие със своето семейство от тук натам. Поклон пред нейната сила и дързост.  bouquet
Виж целия пост
# 14
поплаках си и преглътнах буцата - аз нямам тази сила и не знам дали някога ще извикам така от щастие
и аз...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия