Въпрос за доизцеждането?

  • 740
  • 14
Здравейте на всички Hug
Преди 11 дни родих моята малка принцеса Heart Eyes от самото начало още от болницата сме на кърма отказва дори и вода да пие.Педиатърката ме съветва след всяко кърмене да доизцеждам гърдата от която съм кърмила до край.До сега повече от 20-30 мл. не съм изцеждала.Не чувствам напрежение в гърдата от която е яла.Въпроса ми е да я цедя или не?
Виж целия пост
# 1
Ако имаш достатъчно мляко и не се налага да повишаваш количеството,ако бебката е сита и доволна,според мен няма нужда да се изцеждаш след кърмене.Допълнителната стимулация може да ти докара хиперлактация и оттам множество проблеми!Млякото ще се урегулира точно според нуждите на детенцето,за да получава толкова,колкото му е нужно.
Виж целия пост
# 2
Честито бебче!
И аз съм на същото мнение, наистина в началото е добре да се доизцеждаш след всяко кърмене, за да регулираш лактацията  за бебето да има достатъчно кърма , но след две седмици до месец нещата ще се регулират и вече няма да има нужда от това изцеждане, само при положение,че чувстваш дискомфорт при напрегнати гърди между храненията можеш да се изцеждаш. Успех в кърменето.
Виж целия пост
# 3
Казали са ти каквото трябва! Успех!
Виж целия пост
# 4
Първо и най-важно: няма нужда от вода. Вода и сокчета чак като започнете по-твърди храни, като пюрета и каши. Засега кърмата доставя всичко на организма на бебчо.
Второ: както са ти казали, щом бебка си хапва добре, и нямаш напрежение в гърдите, няма нужда да доизцеждаш. Успех в кърменето!  Hug
Виж целия пост
# 5
Аз мисля, че е по-добре да доизцеждаш. Така ще увеличиш лактацията. Ще бъде тъжно ако сега оставиш нещата така => не след дълго се окаже, че на бебчо не му стига кърмата => ти се паникьосаш, от страх да не е гладен дохранваш с АМ => от това кърмата намалява => като резултат бебчо минава само на АМ, а ти си заявяваш "На мен кърмата ми спря рано"...
Знам, че цеденето е досадно, ама си струва. Моето бебе е на 5 месеца и продължавам да цедя, когато малкия пропуска вечерни хранения.
Ani ot Burgas според мен е права. С 4baby мога да се съглася - да не цедиш, НО чак когато лактацията се е регулирала.
Виж целия пост
# 6
Аз цедях, за да поддържам лактацията, когато бебка правеше по-големи паузи нощем. После почнах да цедя редовно защото тръгнах на работа. Наистина е досадно, но понякога полезно.
Оф, незнам, аз може би трябваше да се изцеждам първите няколко дена докато бебка не се беше научила да суче. Но вие вече сте на 11 дена... не виждам смисъл. Наистина и хиперлактация не е изключена. Ако това ще те направи по-спокойна цеди, но само ако правите големи паузи или бебка не е стояла много на гърдата.
Виж целия пост
# 7
И аз много се чудя за доизцеждането и знам, че направих грешка, че не се доизцеждах в началото. Мислех да го правя само, ако гърдите ми са болезнени, а те не бяха. Бяха доста пълни и след като бебчо хапнеше усещах, че има още много, но не правех нищо. В резултат към 3-та седмица, когато бебчо искаше да хапва повече, аз нямах достатъчно мляко и трябваше повече от седмица да сме като залепени ден и нощ докато самичък повиши лактацията. Според мен е добре да се доизцеждаш в началото.
Виж целия пост
# 8
И моята беше като кърлеж4е по едно време, може и скок в разтежа да е било, защото след този залепен период си беше наддала доста солидно.
Виж целия пост
# 9
Аз също съм на мнение, че не е нужно да доизцеждаш. Аз лично не съм се цедила въобще и ето, че вече повече от 10 месеца кърмя без проблем. Такива периоди, когато малкия е залепен за мен и иска да суче постоянно и аз съм имала-те са нещо нормално, така малкия регулира млякото. Дори наскоро като се рааболя дечко отказа всякаква твърда храна и се залепи за мен да суче непрекъснато. Изкара седмица САМО на кърма, оздравя, не спадна на тегло и благодарение на кърменето изкарахме болестта леко, без да плаче или мрънка.
Вода и аз не съм давала на малкия докато не започна да опитва друго освен кърма (след 6 месец), но и до сега пие по малко.
За мен цеденето е излишна хамалогия, ако и ти го усещаш така-спести си го. Е, ако искаш да имаш запас от кърма или ти се налага да излизаш-това вече е друга работа.
Успех!
Виж целия пост
# 10
 Споделям изцяло мнението на yanast.Аз също кърмя успешно /на поискване разбира се/ вече почти 9 месеца, без да съм доизцеждала.
Виж целия пост
# 11
Според мен по-добре е да се изцеждаш. Разбира се при всеки е различно, но аз през втория месец си докарах мастит, от който бая трудно се отървах след десетки процедури. Искам да подчертая, че аз също изцеждах само по двайсетина грама, след като бебка се нахранеше.
Виж целия пост
# 12
Аз никога не съм се доизцеждала или цедила.. Но Тони е като помпа откак се е родил. Да не говорим, че пърия месец сучеше 25 часа в денонощието  Crazy .. та нямаше много време за цедене  Mr. Green
Виж целия пост
# 13
аз доизцеждах с цел да преодолеем по-лесно скоковете в растежа
Виж целия пост
# 14
Аз също доизжеждах след почти всяко кърмене до към третия месец. ПОнякога 10, понякога 5 мл. Така ми казаха още в Шейново и не съжалявам, че послушах акушерките. Не съм си причинявала хиперлактация.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия