Двурога матка

  • 8 731
  • 19
Здравейте момичета!
Търсих доста по темата, но не открих достатъчно подробна информация, затова ще бъда благодарна на всяка отзовала се, която има моя проблем.
На кратко историята ми. Имам 3 аборта, първия по желание и два спонтанни. И трите пъти не съм имала проблеми със забременяването, ставаше бързо след 1-2 месеца опити. Първият ми спонтанен аборт беше миналата година в 6-ти месец (беше си направо раждане, но бебчето беше само 350 гр. и естествено без шансове да оцелее). Вторият ми аборт беше миналата седмица - мисед в 10 г.с. Сега след толкова посещения все при прехвалени лекари във Варна, след догадки, че имам къса шийка и т.н., най-после попаднах на точния лекар, на който дължа живота си и който най-после ми откри основния проблем - двурога матка - причина за недоизносване или трудно закрепяне на плода. И този лекар обеща да направи всичко възможно за да имам успешна бременност следващия път.
Въпросът ми е какви лекарства ви даваха преди да забременеете, какви изследвания ви направиха, как протече бременността ви, налагаше ли се много да лежите, да се пазите и каквото още се сетите да ми споделите ще ми е от полза.
Благодаря ви предварително  Hug
Виж целия пост
# 1
Съжалявам, миличка, много съжалявам за трагедията, която преживяваш няколко пъти. Дано следващия път е успешен, ще се моля!  Praynig
Виж целия пост
# 2
н
Виж целия пост
# 3
Дано това, което напиша сега да се побликува, защото предния път толкова писах и ми даваше ,че не мога да публикувам в този форум. Аз съм с двурога матка. Имам 1 спонтанен аборт в % г.с. и 1 успешно раждане. Двурогата матка ми откриха още на 23 г. и тогава лекарката ми каза, че нямало проблеми да родя и някои жени с такива матки рждат 2 деца и не разбират ,че имат такъв проблем. Значи аз имам и СПКЯ. Лекарят ми следи овулацията, казам кога да водим полов живот и след това 3 дни пусна дуфастон, за да се задържи плода по-успещно в случай на бременност. Но нищо не стана този път. На следващият месец беше в отпуск по това време и нито ми определя ову нитопих дуфастон и забременях.Отидох на 6г. с. и той потвърди бремеността.
Виж целия пост
# 4
веднага ми назначи дуфастон3 по 1 и но-шп. Каз ,че ако получа кървене веднага да се обадя.Това се случи след 2 днии и ми прибави ирутаскорбин , бусколизин и вит Ц1000. Кървенето си капеше все по малко и докторът каза да спра лекарствата, но в 10 г. с след полов контакт и разходка(беше ми казал по време на кървенето да лежа) изкървих обилно и пак ми пусна всички лекарства.окончателно спря при формиране на плацентата-14 гс.В 20 г.с. ми установи скусена шийка и ми пусна магнерот, без ограничение на движението. В 28 гс добави гинепрал# по 1 -много гадно лекарство, слава богу след 4 седмици спряя всички лекарства. Родих с планово секцио по мое желание.  Дпкторът каза, че мога да пробвам да родя ноемално, при все че двурогите матки често показвали родова слабост и се налагало секцио, но аз предпочетох да не рискувам
Виж целия пост
# 5
Сега се радвам на здраво и хубаво момиченце,родено6 дни преди термин. Надявам се да съм ти била от полза. Ако мога да ти помогна с информация -питай!Извинявай за разхвърляния пост, но не мисе щеше да пиша толкова много и поради грешка в сиситемата да не се публикува.желая ти от все сърце здраво и хубаво бебче!!!
Виж целия пост
# 6
Късният аборт установи ли се, на какво се дължи?
Помисли за премахване на преградата.
Късмет.
Виж целия пост
# 7
На мен не са ми предлагали да ми махнат преградата
Виж целия пост
# 8

vev благодаря ти за подробния отговор. Може би грешката е там, че на мен не ми даваха никакви лекарства, а и аз нямах никакви оплаквания, ходих си на работа, чувствах се добре и изведнъж..........
Късният аборт установи ли се, на какво се дължи?
Помисли за премахване на преградата.
Късмет.
Не можаха да ми кажат конкретни причини за първия аборт, освен, че шийката ми е била силно скъсена и, че следващия път може да се наложи серклаж. Сега след втория аборт, лекарят който откри, че имам двурога матка ми направи и кюртажа и според него причините са късната ми овулация, непълноценно оформената плацента и оттам недобре закрепване на плода. Цикълът ми е редовен на 28 дни, но може би овулацията се е объркала от предишния аборт....незнам. Сега този лекар ще ми прави периодични прегледи, ще ми дава утрогестан за регулиране на овулацията и ще ми направи всички необходими изследвания преди опити за следваща бременност. Иначе не ми каза да имам преграда, защото ме гледа на 4D ехограф и след кюртажа ми каза, че е успял безпроблемно да изчисти и двата рога на матката.
Виж целия пост
# 9
Аз също съм с двурога матка. За щастие септума не е силно изразен, но всички лекари са на мнение, че това няма да ми попречи при износването на плода.  Знам момичета които имат силно изразен септум и въпреки това са износили живо и здраво дете.
Виж целия пост
# 10
Сестра ми е с двурога матка..Ей сега ще я натиря да дойде да ти пише..
Виж целия пост
# 11
Благодаря ви, че следите темата всичко, което можете да ми кажете ще ми е е от полза  Hug
Виж целия пост
# 12
ЗДравей мило момиче !   Hug
След като бях "натирена" от сестра ми,сядам да ти пиша.(това в кръга на майтапа) .
Аз съм с двурога матка.Също така съм и с палава две годишна дъщеря  Grinning Но,накратко моята одисея :
Със съпруга ми опитвахме около 9-10 месеца да си направим бебче и все не ставаше.Уж бях здрава,той също,спазвахме всички процедури и т.н.Но бебето се бавеше.Слава на Бога,в края на юни 2004 забременях.Бях на седмото небе.Някъде около 10 г.с. отидох на ехограф в Студентска поликлиника.Лекарката отначало попита: "Имате ли в рода близнаци ?" Казах "Да,самата аз имам близначка"Тя каза че съм бременна с близнаци,но не видя второ сърчице,само едно.И тогава,като се вгледа по-внимателно откри че имам двурога матка.До тогава не знаех,а тя беше удивена че никой не ми е казал.Но кой да ми каже,до преди да забременея не бях ходила на ехограф.Тогава си казах - е,какво толкова,двурога матка....И сякаш забравих.Тогава не разбрах защо лекарката ме изгледа така тъжно...Не знаех и почти нищо за този "феномен"В последствие прочетох доста материал  и започнах да изпитвам истински ужас.Оказа се,че при двурогата матка трудно се забременява,а шанса да се износи здарво дете е минимален.На всичкото отгоре матката ми беше и чуствителна и при всеки допир контрахираше.При всеки преглед лекарката скептично ме питаше "А,ама ти още ли си бременна ? Нали знаеш че всеки момент може да изхвърлиш бебето ?" Това ме съсипваше.В 4 месец получих бъбречна криза и ме приеха в болница.Молех се да запазя бебчето.Слава Богу така и стана,но от тогава разбрах че състоянието ми не е шега работа.Спрях да работя.Затворих се в къщи и си почивах.Рядко излизах освен на преглед.Молех се всеки ден на Господ да запазя бебето,при всяка контракция си казвах "Краей,сега ще абортирам" и избухвах в сълзи.Броех всеки час,всеки ден и всяка седмица на бременността си.Беше кошмарно.Аз съм с изразен септум,доста ясен,дебел и пречещ на бебето.Даже по едно време лекарите се усъмниха дали нямам две отделни матки,слепени една зад руга.Но беше едена,с един голям,и с един по-малък рог.
Лекарства пиех следните - магнезий (Магне В6),Папаверин,витамини и Неоренал (за бъбреците) Почивах си,стоях си у дома и гледах да не се напрягам.И се молех.Много се молех.Друго по-специално не съм спазвала.
В 37 г.с. родих със секцио прекрасно оформено момиченце,живо и здраво.Свърши се.Бях облекчена.Значи може !Значи мило момиче избий от главата си всички негативни мисли и знай че и ти можеш ! Да,сега не се е получило,но ще стане,ще видиш !
Знаеш ли,на мен лекарите ми казаха че забременяването ми е било чудо.Това че бебето се закрепи и износи също.Тя беше заела такава странна форма в в матката ми,че по време на операцията дълго се чудиха кака е успяла.Малката излезе хитрец още от малка  Grinning
Доктора при който родих (Д-р Велев от Шейново,Бог да го поживи !!!) каза че до последно го е било страх какво ще се случи с мен.Но също така ми каза,че като шеф на патологията е видял и доста по-страшни неща.Каза че има и много пациентки като мен със родени здрави дечица.
Стана дълго.Но това е моята история.
Не са ми предлагали да махат преградата (септума)Мъничето го беше разтегнало докато е растяло в мен и той беше доста разтегнат и не пречещ вече.Уж ме увериха че бих могла да имам и второ дете.
не се отчайвай,това се води аномалия,но я ме виж мен - успях !
Намерих точния лекар,дадох си много сила и кураж и запазих живота на детето си ,родих го !
Давай смело напред и вярвай че ще стане !
Успех,много успех и скоро да се похвалиш !
  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 13
Хайде и за да си напиша - с двурога матка съм, даже според някои лекари двойна. Д-р Яков от Майчин дом във Варна ми каза още в 7-ма седмица, че най-вероятно няма да мога да износя бебето или ще родя още в 6-7 месец. За радост нищо подобно не се случи - имах много лека бременност, тренирах до 8-мия месец с леки тежести, пътувах в чужбина със самолет, изобщо вичко беше ОК. Редовно ходих на прегледи за фетална морфология на бебето като следихме и състоянието на матката, която с напредването на бременността се разширяваше и преградата почти беше изчезнала. Родих съвсем нормално 3 дена преди термин прекрасно дете, сега си го гледам. Никакви лекрства не съм пила, но щом имаш такива усложнения задължително трябва да ти предпише лекар какво точно да приемаш. Успех!
Виж целия пост
# 14
Fever,
Здравей и от мен. Прочетох за проблема ти и реших да се отзова, защото аз също съм с двурога матка и вероятно ще ти е от полза да чуеш и моята история. Всъщност история на практика няма. Установиха проблема ми, заедно с констатирането на бременността. Слава Богу, докторът ми ме пощади и реши да ми спести всички ужасяващи подробности относно вероятните рискове. Напротив, увери ме, че в досегашната си практика е имал и други такива пациентки и нещата не трябва в никакъв случай да се драматизират излишно. Разбира се, обясни ми и възможните рискове от спонтанен аборт, но в никакъв случай не искаше да ме плаши, а по-скоро да ме информира за това като един вид теоретична възможност. Така го приех и аз – като възможна опция, хипотеза, но не и като нещо, което задължително ще ми се случи. Всеки път, когато се сещах за двурогата си матка, си повтарях, че спонтанни аборти се случват и на напълно здрави жени и че гаранция никога няма. Не се задълбочих в четене на разни неща по темата. Попрехвърлих само няколко статии и реших, че няма смисъл да се травмирам излишно. Продържих си живота както преди. Вярвах, че щом това бебе стана от ПЪРВИЯ ОПИТ, значи му е писано да живее. Нищо не съм пила, освен витамините, фолиевата киселина и малтофера – само задължителните неща. Работех здраво, позволих на живота си да тече с нормалните си темпове. Не се щадях излишно, не гледах на себе си като на жена с рискова бременност, а по-скоро като на най-щастливата бъдеща майка на този свят, не оставях на лошите мисли да ме съборят. Просто не исках да се приемам като човек с проблем, дори не бях казала на повечето хора покрай мен, за да не предизвиквам излишно съжаление. И явно наистина съм излъчвала някаква ведрост и живец, защото като си помисля колко хора покрай мен се „изпозаразиха” и взеха да бременеят... Просто вярвах, че съм една щастлива и обичана бъдеща майка. Износих бебето си до последно. Не усетих нищо от бременността, нито от секциото. Бебето си беше нормално, здраво и хубаво... Така че, история наистина няма. Струва ми се, че ми се падна най-леката и безпроблемна бременност, за което благодаря на Господ!
Това е и моето послание към теб, Fever, бебета от двуроги матки са се раждали и ще продължават да се раждат. Въпреки всичко, което си преживяла до момента (и за което имаш най-искрените ми съчуствия), трябва да продължиш напред и да се настроиш, че и при теб ще стане. А то ще стане, със сигурност. Казвам ти го от личен опит!
Увлякох се, а бебето вече протестира. Поздрави и кураж!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия