Помогнете ми при избор на застраховка Живот!

  • 654
  • 7
Моля, който е наясно с материята да ми даде насоки. Какво трябва да гледам при сключването на такава застраховка. Отдавна искам да си направя такава застраховка с ползвател детето ми. Какъв е изгодния срок, до колкото успях да прочета из нета, ако е по-дълъг от 5 години се дължи данък при изплащане на сумата в края на периода. Преговарям с агент на Алианц. Бих искала при следващата ни среща да съм малко по-подготвена от гледна точка на "дребните неща", които агентите не споменават охотно.
благодаря!!!
Виж целия пост
# 1
По-изгодни са условията при по-дълъг период от време. Данък не се дължи, независимо от това за колко време е направена застраховката, напротив може да ползваш данъчно облекчение в края на годината ( до колкото помня 10%). Агентите обикновено не казват точно каква е доходността и питай точно, за да знаеш какви проценти изплащат за всичките видове риск, които покриват. Друго не се сещам.
Виж целия пост
# 2
Ние в момента си правим в AIG - и живот, и пенсионна. Дългите периоди са доста по-изгодни, ние направихме за 25 години, а за детето за 16 г.  Обаче какви медицински изследвания ни предстоят...  #Crazy
Наистина има данъчно облекчение - 10% от годишния ДОД.
Виж целия пост
# 3
Алианц ли избра... Аз съм сключила с Алианц, за 30 години, обаче.

Доколкото смятам, доходността не е никаква, реално. Избрах обаче Алианц, като стабилна компания именно заради дългия период.

Мисля, че би могла да потърсиш и с търсачката, има няколко такива теми.
Данък - няма, за облекчението са ти казали.
Виж целия пост
# 4
ако можеш я направи там, където ти е zдравната zастраховка. ще се поzамислят, преди да те уморят.
Виж целия пост
# 5
http://creditland.bg/bg/index/about/Default.aspx

Тук правят и консултации за застраховки, ще ти спести малко време да си ги проучваш сама.
Виж целия пост
# 6
аз имам 20-годишна застраховка в ДЗИ.
навремето ме подлъгаха, че ще имам право при материално затруднение да не плащам известен период и после да внеса нужната сума накуп.

става въпрос за периода на майчинството - исках да не плащам 5-6 месеца, защото ми идва в повече, а и вече трети месец не съм получила и стотинка от НОИ. Не се получи, въпреки уверенията на застрахователния агент.

Споделям го като детайл, на който да обърнеш внимание - всичко се случва, за толкова години напред човек не знае кога може да има финансов проблем.
Виж целия пост
# 7
Благодаря на всички да отговорите! Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия