за бибите,палчето и краткото сучене

  • 954
  • 15
Моята 3-месечна вече госпожица взе да ми прави поредните кърмачески номера - през деня е абсурд да успеем да сучем повече от 3 минути на кърмене и взех да се притеснявам от няколко неща:
1.Бибата и палчето - смуче настървено и постоянно което от двете й попадне.Биба се принудих да давам,защото това диване откак се е родило,цица само за успокоение и приспиване не признава (пускала съм такава тема) - суче единствено ако е гладна и се дърпа в момента,в който се наяде,а се приспиваме с полюшване на ръце.Аз упорствам и търпеливо давам гърдата при мрънкане и недоволстване и всеки път,като видя,че смуче ръчички,обаче неее - само да усети мляко,пищи,крещи недоволно и се дърпа.Или пък директно бърка с пръстче в устата и изхвърля зърното навън! (поне фината моторика ни е вече завидно добре развита за възрастта й Grinning )Опитвала съм да махна бибата с надеждата да се оправят нещата,но махането няма никакъв ефект - просто я замества без признак на недоволство с пръстчетата,а аз все пак предпочитам бибата пред тях,защото нея ще я махнем един ден,а палчето е винаги на разположение.
2.Притеснява ме дали заради това суче толкова кратко на гърдата и как ще се отрази всичкото на кърмата ooooh! В интерес на истината,нямам обективна причина да се притеснявам - независимо от всичкото маймунясване (с упорито предлагане от моя страна) суче през 2 часа денем,макар и само по 3 минути (и около 4 вече нормални по продължителност кърмения нощем),има си нормалната бройка пълни памперси за 24ч,а и допреди 2-3 дена имах поредните епизоди на препълване на гърдите и постоянни течове.Та няма никакви признаци да й се отразява и да е недохранена Mr. Green ,обаче се чудя за този момент с предно и задно мляко - дали не си пълни тумбачето само с предното Thinking
Не знам дали стана ясно какво точно ме притеснява - просто се питам дали тези неща са нормални и дали да се притеснявам при така изглеждащо кърмене Confused: Или щом за нея е ок,да си караме така,без да се опитвам да реорганизирам нещата (ама все пак ми се иска да използва циците за успокоение,а не само гадната биба...)А някакви други идеи как да удължим дневното сучене - засега май само кърмене с разхождане в леденостудената и непрогледно тъмна баня има някакъв променлив ефект,т.е. сучем по 5-6 минути вместо по 3,преди да започне да си извива и дърпа или да заспи Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
В статии по темата (Карън Зерецки, ЛЛЛ лидер) пише, че до 4 -6 седмица е важно да се избягват artificial nipples, за да не се появи объркване. Т. е. след тази възраст е малко вероятно бебо да обърка гърдата с биберона и оттук - да се застраши кърмаческия процес. В този ред на мисли, и аз давам биберон вечер на заспиване, защото и за мен самата е по-приемливо да се унася в сън с него, отколкото с мен. Така че в тези случаи малко биберон и зза мен не вреди. Иначе през деня, в процеса на игра или като е разстроена, не го търси и не го иска.

А начина на сукане ми изглежда нормален за възрастта й. Вече е голяма, явно дърпа здраво, а и повече неща привличат вниманието й, та затова бързо си взима порцията. С две думи - и моето маймуне така я кара.
Виж целия пост
# 2
Това с банята при нас имаше най-голям ефект в тези моменти. По принцип няма как да я накараш да суче по-дълго, може би наистина това време и е напълно достатъчно. Опитва ли след като се унесе и заспи да и предложиш пак, нали знаеш, че като са сънени обикновено нямат много претенции.
За съжаление с личен опит не мога да ти помогна, защото Ева е точно обратното - може да виси по един час на гърдата, като същата играе роля на биба, на пръст, на приспивателно и т.н. екстри.Но във форума съм прочела за доста бебета, които се хранят така скоростно и наддават отлично.
Не мисля, че бибата би навредила във вашия случай.Наистина тя е по-малкото зло.Изобщо щом бебето ти е спокойно между храненията и не се държи като гладно, значи наистина не е.Няма от какво да се притесняваш.
Виж целия пост
# 3
Успокоихте ме - ще си караме така,докато маймунчето не си промени само за пореден път предпочитанията и маниерите Grinning Малко се шашкам,защото не сме мерени от едномесечна възраст заради грипни епидемии и боледувания вкъщи,а докторката разумно отказва да я водя само за едното мерене в поликлиниката при всичките заразоносители (а вкъщи никакъв кантар нямам) и нямам научен поглед над това как се развива - освен че ми тежи здраво и има едни дебели бузанки Grinning
Шали,този номер с банята от едни твои постинги съм го взела Mr. GreenПък и щерките ни са адашки Grinning
Виж целия пост
# 4
hedra, извинявам се, че се намесвам в твоята тема (канех се да пусна такава), но и аз се притеснявам дали детето ми поема от второто, по-хранителното мляко. Александър също суче много бързо- за 4-5 минути от едната гърда, още толкова от другата, после пак го връщам на първата и така най-много да ги докараме до 15 минути. Иначе суче безразборно- на 2-3 часа, понякога и повече, и по-малко..Дайте съвет какво да правя, за да съм сигурна, че получава от второто, по-хранително и мазно мляко?
Виж целия пост
# 5
И аз се бях притеснила за това задно мляко след като малката почна да суче 5 мин от едната, 5 мин от другата, после пак бутам първата, пак втората и така най-много още малко да я излъжа.. обаче тя не признава нищо друго оснев цица и съответно ми виси понякога през 1 час (малко като и докривее и е на цицата  Rolling Eyes ) и така откарва понякога по цял ден.. и то такава какафония настава, че предно, задно  ooooh! квото си докопа, такова.. нищо не мога да направя
Виж целия пост
# 6
Не ги мислете бебетата. Те си знаят как да се доредят до по-хранителното мляко Wink Като гледам снимките по подписите и аватарите, недохранени бебета не виждам Grinning
Виж целия пост
# 7
Отново са с еднакви номер нашите маймунки  Grinning !!! И моето зайче предпочита да заспива с биба отколкото с цица, въпреки опитите на мама да й я пробута. Като е сънена пък не суче изобщо, щом е минало времето за сукане, т.е. 5те минутки се сърди и не иска зърното.
От два дни я кърмя легнала и през деня и така някой път заспива, щото и без това й се доспива и дояжда през 2 часа, най-много. Явно успява да си похапне и от задното мляко, защото за месец и 1/2 е наддала 1100 кг., така че явно така по бързата процедура ще я карат  Simple Smile .
Най-новата маймунджулийка е, че като се насуче се дърпа от зърното и шумно си суче устничките и ме наблюдава с блеснали очета - явно го прави за моя радост  Grinning !!!
Целувки на беболината
Виж целия пост
# 8
Цитат на: hedra

Шали,този номер с банята от едни твои постинги съм го взела Mr. GreenПък и щерките ни са адашки Grinning


  Hands Clap Да нацелуваш Евка от Евка Heart Eyes
И ви пожелавам този период по-бързичко да мине, защото аз по едно време си мислех, че ще остана да си живея в банята. Но искам да знаеш, че минава! И после става много приятно и пристрастяващо  Wink !
Целувки!
Виж целия пост
# 9
i moia sin e taka,su4e po 5 min. i tova e.izvra6ta glava,izviva se i ne iska pove4e.a pal4eto ot ustata ne izliza.
Виж целия пост
# 10
Цитат на: Denisy
Отново са с еднакви номер нашите маймунки  Grinning !!! И моето зайче предпочита да заспива с биба отколкото с цица, въпреки опитите на мама да й я пробута.
....Де да можехме и ние такааа Cry .Как мислиш че е като само на гърдата заспива,независимо дали ден или нощ,и независимо дали е ял преди 30 мин.Така че,момичета,не виждам защо ви притеснява толкова залъгалката за приспиване....и аз си мечтая така да заспиваме Rolling Eyes ...но не би,уви Cry
Виж целия пост
# 11
Ние имахме същия проблем. Започна малко след като навърши 3 месеца. Денем по 3 минути, нощем по 5.  За моя огромна изненада през този "злояд" месец е наддал 600 грама.
Така че много е възможно бебка да успява да се нахрани за по-кратко време.
Не смея много да се хваля, но този ужас при нас май премина. От два дни Марти яде по-продължително и по-спокойно .....пу пу пу....
Търпение ти пожелавам. Ще премине и при вас.
Виж целия пост
# 12
Цитат на: djidjislava
Цитат на: Denisy
Отново са с еднакви номер нашите маймунки  Grinning !!! И моето зайче предпочита да заспива с биба отколкото с цица, въпреки опитите на мама да й я пробута.
....Де да можехме и ние такааа Cry .Как мислиш че е като само на гърдата заспива,независимо дали ден или нощ,и независимо дали е ял преди 30 мин.Така че,момичета,не виждам защо ви притеснява толкова залъгалката за приспиване....и аз си мечтая така да заспиваме Rolling Eyes ...но не би,уви Cry


мда и аз 3 месеца бленувах че ще успея да пробутам бибата, за да престане да ме ползва за такава, но уви - мисията невъзможна  Rolling Eyes сега си лапа ръцете, но и това не ме спасява.. тях си ги лапа за кеф, а мен да всичко останало..
Виж целия пост
# 13
При нас положението е същото.
Преди времи питах мамите нормално и достатъчно ли е да се храни по 3-5 мин. , една мама / не помня коя/ ми отговори: Радвай се ,че не стоиш в една и съща поза с часове докато се схванеш. Simple Smile Правих пробно кърмене  и бебо за 3 мин издърпа 140 мл /1,5 месец/  Sign Exclamation с лениво сучене.
Виж целия пост
# 14
Виж и това http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19864
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия