Как се готвят гъби пачи крак?

  • 37 943
  • 7
Донесоха ми един сак, някъде към два килограма са. Искам да ги сготвя на нещо. Дали са подходящи за супа или за салата, или с ориз?
Виж целия пост
# 1
И друг път съм го давала този линк гъби има много рецепти и все ще си харесаш нещо Hug
Но количеството е много Thinking моят съвет е да ги консервираш, гъбите не са никак траен продукт  bouquethttps://
Виж целия пост
# 2
Имам бегли спомени, че като малка съм ги яла мариновани на салата. Не съм яла по друг начин приготвяени. Може би наистина ще трябва да ги консервираш, както те е посъветвала Anim
Виж целия пост
# 3
Аз съм цар на консервацията - бам във фризерчето Mr. Green Мия и леко бланширам и после разпределям по кутийките. Ама за днес какво да сготвя, че са пресни сутринта набрани Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Пробвай да ги направиш с масло на тиган,без да ги препържваш много(стават сухи),така приготвени,им е достатъчна подправка само сол и черен пипер.
За паниране знам,че май не са подходящи newsm78
С ориз правя така(и не само пачи крак):задушавам гъбите с олио и вода,докато останат почти на мазнината,добавям ориза да се позапържи,после оставям да къкри на котлона,като се свари ориза,поръсвам с чер пипер и магданоз-пръстите да си оближеш.
Пачия крак е ароматна гъба,няма нужда от много подправки.
Виж целия пост
# 5
салата с чесън, копър и магданоз  Grinning
Виж целия пост
# 6
Задушени с масло на тиган,като накрая им добавям и малко сметана ако имам.Подправки-сол,черен пипер,чесън.
А иначе с пачи крак съм правила и гъби с ориз,и каша.Абе въобще-универсална гъби,а и много вкусна. Peace
Виж целия пост
# 7
Донесоха ми един сак, някъде към два килограма са. Искам да ги сготвя на нещо. Дали са подходящи за супа или за салата, или с ориз?

Много са вкусни - пачия крак. Аз най-много ги обичам задушени в масло и после залети с разбити яйца - като омлет. Разбира се и подправки по вкус. Може и само най-обикновена Вегета.
Стават превъзходни, нио че са малко тежичка храна за тези горещини.
А два килограма - просто ги прави на порции - вадиш от фризера за едно ядене и след седмица - отново.
Блазе ти ! Пробвай и нама да съжаляваш !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия