Да се разнообразим (седмично) ... с един банан!

  • 1 466
  • 20
Из романа: "За банана и неговите фенове":

"Кака Дора, съседката от ляво, все като се засечем пред блока с пазарските чанти, обичаа да ми разказва как обича да яде банани. На мене ръцете ми се късат, а тя: "Я, чакай"- вика, "да тикажа какъв десерт си спретнах снощи!". Ама тя дали подозира, колко тънки са в същност стените на тия панелки? Винаги се разбира, когато яде банан - никога не съм и подозирала, че доставчика на банани може така да си рекламира стоката,пък и тя така да хвали, е, понякога е заваляно, говори с пълна уста, но пък ухо до стената няма да долепям. Всяка седмица нова реколта се носи и все от различни фирми. И не й омръзва бе! Един път е зрял банана, друг път от по-меките, трети път със съвсем почерняла кора... тоя с почернялата от де го намери, ум не ми достига. Понякога, чувам няколко доставчика....вай-вай...плод и зеленчук си мсиля, че скоро ще отвори таз жена, че тоне са дини сочни, не е слива/и....Страшна работа. Казва, че тайната на вкусния банан било в бавното му обработване. В сесертната кулинария нежност и майсторлък се искало. Тя много рецепти има за банани - печен, фламбе, със сметана, белен, рязан, шоколадов... страшна кулинарка е, ама то от фурната сигурно ще да е. Вярно, не е някоя нова, но пък добре пече банани, казват. Сигурно от времето и опита дето е натрупала. Като побъзикаш малко копчето за температурата, можело да прегори банана, толко жегаво ставало. Все ме кани да ядем банани заедно....."



Ще се престрашите ли и вий да разкажете ваще рецепти и опит с банана. Без значение истина или не.

Айде, да освежим седмицата с един банан  Mr. Green






Виж целия пост
# 1
Их, че кратка седмица  се оказа. Докато се огледам и дошло петък - седмичната доставка. А е едва сряда...
Виж целия пост
# 2
 rotfImao rotfImbo newsm62
Много свежо в тези жеги!
Виж целия пост
# 3
Саааамо не ми казвайте, че ниокй не яде банани  Naughty

 Whistling
Виж целия пост
# 4
Ние сме ССФ,все пак! Whistling
Виж целия пост
# 5

Може ли да ми опресните паметта и да кажете какво означава туй съкращение? Пуснах търсачката, ама не намерих точна дефиниция.
Виж целия пост
# 6

Може ли да ми опресните паметта и да кажете какво означава туй съкращение? Пуснах търсачката, ама не намерих точна дефиниция.
Неологистична абревиатура, чиято семантика дава отпратка към дефиницията за "Средно Статистическа Форумка Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Свежо, свежо!
Ама така както е тръгнало май никой не яде банани ами налита на други плодове  newsm78
Аз бананите със сметана ги уважавам! Слагам по цялата дължина и ... хапвам. Ама туй ли трябва да е рецептата?
Виж целия пост
# 8
Свежо, свежо!
Ама така както е тръгнало май никой не яде банани ами налита на други плодове  newsm78
Аз бананите със сметана ги уважавам! Слагам по цялата дължина и ... хапвам. Ама туй ли трябва да е рецептата?


Да, бе и аз почнах да се почесвам, дали не съм объркала, я плода, я зеленчука...
Само двете ли ядем банани...незнам... аз преди ядях със сметана, напоследък повече го пека във фурната  Mr. Green

Аре, Лисо, аз мислех, че ти ше заплюеш първото място...
Виж целия пост
# 9
Само аз ли си мислех простотии, докато четах първия постинг Joy
Банани ям зимата, сега съм на сезонните плодове.
Виж целия пост
# 10
И аз, и аз ям банани!
Дуци, не си само ти - и аз си го помислих.
Виж целия пост
# 11
Гладна съм. Само дразните.
Виж целия пост
# 12
Гладна съм. Само дразните.

Ама кажи как го обичаш де. Някой може да предложи точно твоя тип рецепта (банан).

белен-небелен
рязан-нерязан
бял-черен
мек-твърд
зрял-млад
сметанов-шоколадов
голям-малък
крив-прав



.... къф банан, аджеба търсиш?

 Grinning

Виж целия пост
# 13
Държа да не е презрял...от онези меките  Whistling Naughty
Виж целия пост
# 14

Ма ти сериозно ли? Shocked

Те доста често са развалени,бе жена...как ще си го туриш в устата?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия