прясно мляко - откога?

  • 524
  • 10
От каква възраст може да се дава прясно мляко вместо кърма/ам ?
Виж целия пост
# 1
След годината можеш да се започне да се дава пр. мляко.Но според мен да се замести кърмата или АМ с него най-рано година и половина-две.
Виж целия пост
# 2
аз започнах да давам към година и 3-4 месеца прясно мляко вместо АМ сутрин на закуска, а кремовете ги правя с прясно мляко от годинката.
Виж целия пост
# 3
Започнах да давам малко след годинка - в супи и за закуска с грис, кус кус и др.
Виж целия пост
# 4
Момичета, а какво ще кажете за прясното мляко и сметаната, които се съдържат в някои от зеленчуковите пюрета на ХИП, предназначени за 4 месечни бебета. От тях давали ли сте преди годинката? Ние сме на 7 месеца /е,е без два дни  Grinning/, и се чудя дали мога да му дам от тях като навърши седем и половина/осем? Много вкусни ми изглеждат тези пюренца...и хранителни също!
Виж целия пост
# 5
Аз не съм давала.
Правех зеленчуковите пюрета на пара, пасирах и прибавях кърма.
Когато съм давала готови пюрета гледах да са без захар, сол, глутен, мляко и т.н.
Виж целия пост
# 6
След годинката, не си струва риска просто. И за пюрета и каши с мляко съм на същото мнение. Grafi_81 пише след 4-я месец (неуточнено за да си вържат гащите), но кога точно ти си решаваш и ти си носиш отговорността  Simple Smile  
Виж целия пост
# 7
Лично аз не бих дала преди 2 годишна възраст (и то само проверено, от сигурен източник)...
Виж целия пост
# 8
след годинката поне
Виж целия пост
# 9
А защо се изчаква с прясното мляко? Само и единствено заради алергиите ли?
Проблема ми е че искам да го отбивам вече. Доскоро вечер пиеше АМ от бутилка, а сега я отказва. И кисело мляко не ще, само кърма.
До каква възраст е важно детето да приема мляко?
Виж целия пост
# 10
Прясното мляко е тежка храна дори за възрастните и не е добре да се прекалява. Чела съм че става на гранули в стомаха и е трудносмилаемо. А за малките да не говорим. Виж кисело мялко и още по- добре сирене е друго нещо, след пресичането е къде къде по приемливо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия