странични реакции след ваксинация

  • 1 008
  • 2
Здравейте доктор Нивеа бейби,вчера ваксинирахме дъщеря ми с втора доза пентаксим,вечерта вдигна температура 38,5 дадохме панадол,след това още два пъти и темепературата се нормализира.Тази вечер обаче детето започна да кашля,температура няма какви са опасностите за усложнение след ваксинация.Знам ,че трябва да я види лекар,утре сутрин ще отидем при джи-пи-то,но бих искала да знам по-скоро теоретично какви са опасностите за ваксинацията ако детето не е било напълно здраво или по-скоро се е разболяло в последствие,защото в деня на ваксинацията педиатърката я прегледа обстойно беше ок.Стана малко объркано дано ме разбрахте,благодаря предварително
Виж целия пост
# 1
Здравейте1 За съжаление явно не е била абсолютно здрава. Добре е ако можете да минете без антибиотик- само сироп за кашлица, противотемпературни- за предпочетане Нурофен, защото има и противовъзпалително действие и вит. С.
Рискът, ако дадете антибиотик е да не изгради достатъчно добър имунитет, но предстои следващ прием. Ако се налага антибиотик по-добре да го пие.
При всички случаи трябва да я прегледа лекар и то в продължение на 3-5 дни ако не всеки ден то през ден.
Виж целия пост
# 2
 HugБлагодаря ви доктор Слънчева.Днес педиатърката ни изписа сироп за кашлица на доктор Тайс,за сега антибиотик не се налага,имаме леко зачервено гърло,но дробчетата са чисти
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия