За мазането на зърната - преди или след раждането?

  • 10 714
  • 50
Здравейте момичета! Бременна съм  в 34 г.с. и някои познати ми препоръчват да започна още отсега да се мажа с крем за разранени зърна на  Авент, за да ги подготвя за кърменето! Посъветвайте ме какво да направя - дали вече да започна да се мажа от сега, или да изчакам раждането? Споделете отзиви и за Гермастан!!!
Виж целия пост
# 1
По време на бременността си към 30 г.с. започнах да мажа зърната си с крема на Авент. След като родих - продължих. Нямала съм проблеми с разраняване на зърната.
Виж целия пост
# 2
Никога с нищо не съм ги мазала и съм нямала проблеми/кърмих 11 месеца/.Гармастана е добър,но трябва да се измива преди кърмене!
Виж целия пост
# 3
Мазах с Гармастан и преди да родя и след - и пак имах проблеми (и с двете деца така).
Така че, според мен, е твърде индивидуално. 
Виж целия пост
# 4
не съм мазала, но последните месеци подготвях гърдите чрез масаж с хавлиена кърпа.
Виж целия пост
# 5
Мазане предварително не помага, по мое мнение. След това има разни мазила, които помагат много. Аз имах проблеми само около седмица и не беше чак толкова зле, колкото ми разправяха. Тук продават един крем с ланолин, който не трябваше да се мие, има и ланолинови кремове в България но не знам дали се мият или не.

Основно зависи от захапката на бебето. Успех, кърменето е едно чудесно преживяване. Аз кърмих до година и съм много доволна, че го направих.
Виж целия пост
# 6
Не съм се мазала преди да родя.После имах рагади,но те бяха от неправилно кърмене,според мен.Около 2-3 месец всичко си дойде на мястото.
Виж целия пост
# 7
В осмия месец почнах да мажа с Гармастан, не съм имала проблеми с гърдите Peace
Виж целия пост
# 8
В деветия месец започнах да мажа с Гармастан, но много полза не видях от него. Зърната ми спряха да ме болят и да се разраняват след като спрях да кърмя.
Виж целия пост
# 9
Не мажа и не смятам да мажа, ако нямам проблем. С дъщеря ми също не съм мазала и съм нямала рагади.
Виж целия пост
# 10
Не съм мазала с нищо никога.
Преди първото си раждане, слагах в сутиена върху зърната вълнено парченце плат, та от триенето, да загрубеят.
Това е единственото нещо, което съм правила. Нямала съм проблеми с разраняване.
Синът ми го кърмих 4 месеца и половина.
Дъщеря ми - 11 месеца и половина.
Виж целия пост
# 11
Аз също не съм се мазала с нищо преди раждането, не съм правила никаква "подготовка", защото според мен това е безсмислено. След раждането се мазах първите няколко дни с лансинох, докато свикна и това беше.
Важно е не с какво се мажеш, а дали бебето засуква правилно. Ако не засуква правилно, каквото и да правиш, спасение от рагадите няма.
Виж целия пост
# 12
Аз се мазах с Лансинох (няма нужда от измиване преди кърмене) месец и половина преди да родя - 2 или 3 пъти на ден. После след като родих само през първият месец докато зърната ми си загрубеят от кърменето.
Виж целия пост
# 13
Абсолютно никакъв смисъл няма обработването на зърната преди раждане- нито мазането с кремове, нито обтриване за да загрубеят.
Едва след като започнеш да кърмиш, АКО се наложи, можеш да мажеш с нещо.
Най-важното, за да не се получи проблем със зърната, е правилното поставяне на бебето при кърмене- така, че да засуква не само зърното, а и по-голямата част от ареолата.
Съобразявала съм се единствено с това правило, и не съм имала по- сериозен проблем от лек дискомфорт през първите 10-на дни.
Виж целия пост
# 14
 PeaceВ4ера  ми изписаха Гармастан и беше първото ми мазане. Незнам дали ще ми помогне , но със сигурност няма да ми навреди Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия