за пъпа, някакво образувание и зимафлуор

  • 1 488
  • 1
здравейте!
дъщеря ми е на почти две години и имам три въпроса:
1. прочетох във вече зададен въпрос от друг потребител, че до 2-годишна възраст е необходимо да се дава зимафлуор. защо изобщо е наложително това и фатално ли е, че аз никога не съм го давала на детето си, но пък вместо това винаги й мием зъбите сутрин и вечер (с детска паста за зъби)?
2. след раждането нямах възможност да търся педиатър, а и не знаех, че имам срокове за това, поради което оставих тази задача на майка ми и така попаднахме на педиатър, който впоследствие разбрах, че не ни е консултирал коректно. лепенката на пъпа сме я държали прекалено малко време по неин съвет и сега пъпа на детето е щръкнал навън. лекарите искат да й направят операция. вуйчо ми ни посъветва да я караме да прави коремни преси и пъпа можело да се прибере. ние успяваме да правим коремни преси заедно и ми се струва, че действително се прибира, но все пак ние сме заедно всеки ден и не мога добре да преценя положението. възможно ли е наистина да направим нещо, за да не стигаме до операция? и ако е наложителна тази операция до кога можем да я отложим? хирург ни каза, че до 3-4 годишна възраст трябва да се направи операцията, но наше приятелско семейство сподели, че техният син е имал същия проблем и с възрастта пъпа му се е прибрал.
3. и последният ми въпрос е за още една операция, която искат да направят на детето - има някакво образувание над окото до веждата. не се знае какво е. предполага се, че при падане се е ударила там и е получила някакъв вътрешен съсирек, който не се разнася. един хирург ни каза, че вероятно е липом (или липон) или мастна тъкан. той ни каза, че ако не расте, може да се отложи докато детето навърши 3 години. друг хирург ни посъветва просто да изчакваме до последния момент. това нещо й стои като подутина отстрани на окото и понякога ми се струва, че расте, но може и да си внушавам. при последното ни посещение при личната лекарка и тя каза, че според нея расте и ни даде направление за хирург. обаче никой хирург не ни казва нищо конкретно. какво да направим, с кого да се посъветваме и къде да отидем?
предварително ви благодаря!
поздрави!
Виж целия пост
# 1
Здравейте!
Първо за зимафлуора- Разбира се, че не е фатално и можете да давате Флерид от тази възраст. Ранното даване се препоръчва поради факта, че децата се раждат със зародиши на млечните зъбки, които се образуват още преди да се родят. След 2-3 год. Възраст започват да се образуват зародишите на постоянните зъби и както е във Вашия случай Вие можете да давате флурид вече на таблетки- изискването е да се дъвче в доза 50 мг. еднократно.
За пъпчето- малко е вероятно да се прибере, ако е действително пъпна херния. С времето пъпният пръстен ще се разширява и там ще попада част от черво и може да се заклещи. При вашите приятели най-вероятно се касае за кожет пъп- кожета от коремната стена е преминала върху пъпната връв- в тезе случаи с увеличаване на обиколката на корема този козметичен дефект намалява и изчезва.
За образуванието на окото се консултирайте със специалисти по лицевочерепна хирургия- в Соватологичния факултет до Военна болница. напр. доц. емил Георгиев
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия