Кои ваши навици/гафове смаяха чужденците?

  • 9 161
  • 126
Бродя из форума по нощите, сетих се нещо и реших да ви питам: кои ваши стари навици смаяха/още смайват хората около вас, там където сте?

Започвам с моите:
--  още съвсем в началото, казах "пу-пу" на едно бебе Laughing, майка му тактично се направи на разсеяна, но аз замръзнах, защото усетих смущението й, наложи се да обясня, че това е за добро на бебето, но лукът вече беше сгазен
--  гледам да не чукам на дърво, по маси, по глави, че пак ме гледат странно, хем имат такъв израз и тук - "knock on wood", ама никой не чука всъщност, или поне аз не виждам
--  от този най ме е срам Embarassed - пак съвсем в началото, като дойдох тук: по стар, гаден БГ обичай, си лепнах дъвката на кутията от цигари Embarassed, просто предизвиках ужас в очите на хората, не повторих (то това по начало е тъпо изпълнение, където и да си).
--  смаях един барман, като си поръчах голяма водка с кола, ОТДЕЛНО; доста му отне, докато вдене какво значи това (тук по принцип водка с кола не се пие, а по-скоро с доматен сок или портокалов, а най-вече в коктейл - първо, и второ - забъркват се заедно, с много лед).

Та така....Излагали ли сте се "пред чужденците"? Mr. Green Или сме и тука всичките ССФ?
Виж целия пост
# 1
Гафът с пу-пу и аз съм го правила  Embarassed. Иначе в момента се сещам за две неща:

- Майонеза на пържените картофки. Не ми повярваха, че не бях гледала 'Криминале' където Траволта обяснява за този странен европейски навик.

- Сащисах една американка като й обясних, че не искам да седна на едни циментови стълби, за да не ми настинат яйчниците. Ей така ме гледаше #Crazy

Виж целия пост
# 2
--  смаях един барман, като си поръчах голяма водка с кола, ОТДЕЛНО; доста му отне, докато вдене какво значи това (тук по принцип водка с кола не се пие, а по-скоро с доматен сок или портокалов, а най-вече в коктейл - първо, и второ - забъркват се заедно, с много лед).
Аааа, да, това с пиенето на водка обикновено смайва Grinning И аз така веднъж изумих един барман като си поръ4ах 4иста водка, той пък ме изуми като ми връ4и едно 4аШле с 30 гр Laughing

Ям бавно Crazy Явно не бяха виждали подобно неЩо по тези географски Ширини. Всеки си омита манджата за отрицателно време и, докато аз преглъЩам с наслада, само ме питат: "Ама не ти ли харесва, заЩо не ядеШ?"

Друго неЩо Mr. Green Това хвърля в смут вси4ки неЩастни Шофьори, имали лЮбезността да ме пуснат да мина на пеШеходна пътека... Тръгвам да преси4ам, правя 2 кра4ки по платното, па се спирам и гледам Шофьора с въпросителна в погледа Embarassed Ми така де, в София толкова пъти са ме "газили", 4е оЩе ме е страх Blush
Виж целия пост
# 3
Хахахха, и аз почуквам на глава и подърпвам ушенце и мъжо много се изуми първия път. Сега и той почуква смело  Mr. Green
Виж целия пост
# 4
Цитат
Сащисах една американка като й обясних, че не искам да седна на едни циментови стълби, за да не ми настинат яйчниците. Ей така ме гледаше #Crazy

Като каза това и се сетих как обяасних на колежка (американка), колко е вредно да стоиш на течение.
Другото, което се сещам е в парка...на две крачки съм от колата, но пускам алармата. Хората питат: Защо?!... Embarassed
Но общо взето съм се хващала, че ме гледат странно когато проявя типично българските си черти: Да не настине и да не се мине Embarassed. Беше ми доста трудно да превъзмогна страха, че някой иска да ме излъже или открадне нещо от мен. Бях свикнала да стискам здраво чантата си...
Виж целия пост
# 5
съвсем наскоро бяхме навън на вечеря и някой каза нещо, което ме смая и аз инстинктивно се прекръстих.
останалите 4 души на масата също  Joy
на свой ред аз така се вцепених от изненада, как ме последваха послушно, че и дума не обелих.
те пък сигурно решиха, че са спазили някакъв бг обичай и също не го коментираха.
замазах положението, като поръчах на всички водка накрая, както я пият тук.  Laughing
Виж целия пост
# 6




типично българските си черти: Да не настине и да не се мине Embarassed.

 Joy това е много свежо
Виж целия пост
# 7
Много се чудят защо слагаме сирене върху пържените картофи.

Освен това - защо закусвам солени неща, като сирене

Аз пък и до днес не мога да се свикна с идеята ракия да се пие за дижестив (т.е. накрая)
Виж целия пост
# 8
Аааа, да, това с пиенето на водка обикновено смайва Grinning И аз така веднъж изумих един барман като си поръ4ах 4иста водка, той пък ме изуми като ми връ4и едно 4аШле с 30 гр Laughing

Ям бавно Crazy Явно не бяха виждали подобно неЩо по тези географски Ширини. Всеки си омита манджата за отрицателно време и, докато аз преглъЩам с наслада, само ме питат: "Ама не ти ли харесва, заЩо не ядеШ?"
   WinkИ аз като теб ,с яденето,винаги съм последна,но поне все казват,че това което правя е по-полезно,но тук са свикнали да ядат бързо. Rolling Eyes
   newsm78А за пиенето ,учудват се на нашите "аперативи"- водка ,ракия,уиски. LaughingТук те се консумират след ядене. Wink

Цитат
Сащисах една американка като й обясних, че не искам да седна на едни циментови стълби, за да не ми настинат яйчниците. Ей така ме гледаше #Crazy
Като каза това и се сетих как обяасних на колежка (американка), колко е вредно да стоиш на течение.

  И аз често обяснявам елементарни неща от медицината,оказа се че културата в тази сфера е почти нулева.  Tired
Виж целия пост
# 9
Това с чукането на дърво и тука го има, само че те чукат под масата. Това е съвсем нормално и много хора си го правят.
Но това, с което ги изумявам че когато си плюя в пазвата ако се стресна  Joy Joy Joy Joy Цели 10 години съм тук, а все още го правя! Не мога да отвикна и това е. Просто този навик ми дава един вид спокойствие, незнам може и да съм си втълпила, но когато се стресна от нещо и сърцето ми затупти, щом си плюя в пазвата всичко сякаш минава.....иди че разбери...  Joy Joy Joy Joy
Друго ненормално нещо, което правя е, че Оливия винаги има потник под тенеската и винаги е загащена. Еми така сме си научени...
Виж целия пост
# 10
Аааа, да, това с пиенето на водка обикновено смайва Grinning И аз така веднъж изумих един барман като си поръ4ах 4иста водка, той пък ме изуми като ми връ4и едно 4аШле с 30 гр Laughing

Ям бавно Crazy Явно не бяха виждали подобно неЩо по тези географски Ширини. Всеки си омита манджата за отрицателно време и, докато аз преглъЩам с наслада, само ме питат: "Ама не ти ли харесва, заЩо не ядеШ?"
   WinkИ аз като теб ,с яденето,винаги съм последна,но поне все казват,че това което правя е по-полезно,но тук са свикнали да ядат бързо. Rolling Eyes
   newsm78А за пиенето ,учудват се на нашите "аперативи"- водка ,ракия,уиски. LaughingТук те се консумират след ядене. Wink

Цитат
Сащисах една американка като й обясних, че не искам да седна на едни циментови стълби, за да не ми настинат яйчниците. Ей така ме гледаше #Crazy
Като каза това и се сетих как обяасних на колежка (американка), колко е вредно да стоиш на течение.

  И аз често обяснявам елементарни неща от медицината,оказа се че културата в тази сфера е почти нулева.  Tired

Да, и тук се консумират след ядене, правят кафе когато се наядеш и ти дават някакъв алкохол, ако искаш. Аз обаче не пия нито кафе нито алкохол и не ми прави впечатление. По скоро чакам десерта да дойде  Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Joy Joy Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 11

  И аз често обяснявам елементарни неща от медицината,оказа се че културата в тази сфера е почти нулева.  Tired

Гери, тука леко не си права. Няма диагноза Настинали яйчници в медицината, жената си е реагирала много адекватно.  Laughing
Виж целия пост
# 12
поръчвам си сода    Joy
Виж целия пост
# 13
И аз да се похваля - с много предпазливост по отношение на лични вещи - на пьрво място и другото с което ги изумявам е как навличам София, особено зимата когато слагам чорапогащник
Тук децата винаги са с t-shirt и боси крачета, аз не мога да я прежаля малката за такова облекло
Виж целия пост
# 14

  И аз често обяснявам елементарни неща от медицината,оказа се че културата в тази сфера е почти нулева.  Tired

Гери, тука леко не си права. Няма диагноза Настинали яйчници в медицината, жената си е реагирала много адекватно.  Laughing


Ми едно време за кво постоянно ни набиваха в главите -"Не стой на течението"," Недей да седиш на стълбите на входа на блока" и разните му там... Майка ми беше много вманячена на тема "загащтване". Дори когато бях по- голяма пак идваше да ме проверява дали кръстът ми е гол...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия