Да Ви попитам?

  • 434
  • 3
Мили мами, аз съм мама от съвсем скоро имам бебе на 11 дни,искам да Ви попитам.Малката се роди 2950, изписаха ни 2680 кърмя я, но няма никакъв режим или по точно  се събужда през 3.30 часа , 4.00 часа, а ме карат да я храня през 3 часа , като вечер я оставям да си почива 6 часа.Това било добро за детето , за коремчето и т.н, а мен ми е жал да  я оставя да плаче, досега не съм я оставяла.
-Дапродължавам ли да  я храня ли през нощта?
 Ще си направи ли сама режим на хранене?
Моля за съвет от вас опитни мами,как да постъпя с детето си, то спи , а аз да ръчкам да се събуди пробвах веднъж сука 3 мин. и заспа и след 1 час гладна и то зверски.Помогнете ми baby_neutral
Виж целия пост
# 1
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22552.0
Нощното хранене е много важно в първит емесеци както за лактацията, така е за бебето. Храни детенцето на поискване, не по график на 3 часа. КОгато е още малко, то лесно се изморява и заспива на гърда. Ти оставаш с впечатление, че се е нахранило, но след час отново е гладно и иска да суче, затова не му отказвай. А ако заспива бързо го щипи по бузките и търкай със зърното брадичката му ,за да го стимулираш да суче.
Успешн кърмене ти желая и здраво и весело бебче Hug
Виж целия пост
# 2
Правилно.Кърми бебето,когато поиска, през нощта също, а за режим още е рано да се говори-в момента "режимът" бива определян от бебето;малката със сигурност ще си го изгради сама  ,но това едва ли ще стане през първия и втория месец.
По отношение на заспиването по време на кърмене виж тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3137
Виж целия пост
# 3
Ами аз вече свързвам храненето на поискване с пълна отдаденост(поне първите месеци).
Все още сучем нощем...Понякога ми омръзва,но пък като цяло е много приятна емоция(самото кърмене де)
Бебчето ти не е много едро родено  и според мен ,нощните кърмения ще му бъдат плюс(поне до 6тия месец)


Успех и не се предавай  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия