при какви обстоятелства Джи пи може да откаже да те запише

  • 591
  • 8
Въпросът ми е следният. Днес отидох да си сменя личния лекар на семейството, защото се преместихме в друг район на София. Ние с мъжа ми се записахме при едно Джи Пи, а детето се опитахме при педиатър. Искам да уточня, че чакам второ дете и съм в деветия месец. Детското Джи Пи ми отказа и ме прати в някоя друга поликлиника, като най-близката ми е на 2 километра от къщи, а тази ми е на 200 м.
Искам да знам имат ли законно основание да ме връщат или да ходя да се карам?
Виж целия пост
# 1
Не мисля, че имат законно основание. но и да се караш, не знам какво ще постигнеш. При положение, че GP-то не иска да ви бъде лекар, дори и да го принудиш да ви запише, ще му имаш ли доверие?
Моят съвет е да си избереш лекар, който ти направи добро впечатление и изгради усещане за доверие.
Късмет и леко раждане!
Виж целия пост
# 2
А какво ти каза тази педиатърка, когато ти отказа? И защо чак в друга поликлиника в същата няма ли други педиатри?
Според мен имат право да отказват, ако им се натрупат много пациенти, но като гледам май не се сещат навреме или по-скоро се лакомят за много пациенти и опашките стават абсурдни.   #Cussing out
Пожелавам ти да попаднеш на добра педатърка!  Peace
Виж целия пост
# 3
Мисля, че няма право да ти откаже, но най-добре потърси друг лекар в поликлиниката, която ти е удобна.
Виж целия пост
# 4
ние си имаме частно ДЖП. Въпросът е, че ежемесечния контрол е задължителен, пък и не плащам толкова осигуровки на държавата, за да плащам и допълнително за двете си бебета. За мен въпросът е по-скоро принципен. Аз така или иначе, ако имам сериозен проблем си ходя при моята частна лекарка. Но нали разбирате, че за мерене и теглене...все толкова ще могат да го свършат в поликлиниката. За това питах. Принципно дали могат да отказват
Виж целия пост
# 5
На една приятелка пък гинеколожка й отказа да й води женската консултация, като смънка нещо за ограничен брой бременни, които води... Дали я е излъгала ? newsm78
Виж целия пост
# 6
Да ти кажа не съм чувала такова нещо. Даже обратното - на времето се биеха за пациенти. Сега се правят на ударени. Май здравната каса взе много да ги проверява и да не им плаща и те сега на нас ни го връщат. Аз ще си попитам в НЗОК, пък да видим.
Виж целия пост
# 7
Ако има прекалено много пациенти има право да ти откаже- така мислч, то е хубаво човек да си преценя възможностите.
Виж целия пост
# 8
И аз мисля че може да ти откаже.Щом не иска където и да попиташ нищо няма да спечелиш,при набирането на определен брой пациенти са длъжни да имат сестра или пък втори лекар така че може да не записва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия