Влияе ли горещото време на апетита на бебчетата ви?

  • 1 102
  • 17
Загрижена от липсата на интерес у бебка към млякото, и тъй като отказва да пие вода, реших да проуча как е положението тези дни при вас.
Че е горещо - няма две мнения. У нас пък е с още 5 градуса сигурно отгоре - юго-западно изложение, термометърът на терасата показва 60 по Целзий. Нямаме нито климатик, нито вентилатор (все още).
И бебинка не иска да суче - още като я прегърна започва да се дърпа. Успях всичко на всичко три пъти да я накърмя по-хубавко, останалите ми опити бяха почти напълно неуспешни. Сега умувам дали да пробвам да я кърмя по-честичко през нощта, въпреки че тя самата се разбужда до полусън веднъж или два пъти (в интервала между 23 и 7 сутринта) - тогава обикновено я взимам и посуква. Само че не съм сигурна дали ще успея да се събудя (няма да мога да не спя, защото и без това не спя много, никога денем...) и дали тя ще иска..
Не знам, не знам
Исках да видя как се справяте вие и влияят ли ви жегите?
Виж целия пост
# 1
Може би ти отказва заради допълнителната топлина , която се получава , като я гушнеш?
Пробвай да намериш някое по-прохладно място и да провериш.
Моят дребосък , напротив, иска да суче по-често , а понеже вода не пие, си го обяснявам с жажда от жегите.
Идеята да я кърмиш нощем по-често ми се струва добра,особено ако през деня наистина не успявате да се накърмите добре.
Виж целия пост
# 2
Аз започнах да я кърмя легнала,така не се допира до мен и не буйства от допълнителната топлина от тялото ми Peace
Виж целия пост
# 3
През лятото Дани сучеше основно за да утоли жаждата, като дойдеше задното мляко спираше. То и на възрастните в жегите не из се яде особено.
Съвета да кърмиш легнала е добър, така допира между теб и бебето е най-малък. Аз преди да "открия" този начин си докарах невероятни обриви по ръцете от запарването при държането на Дани.
Виж целия пост
# 4
Да, има и при нас нещо такова... Аз и давам изцедена кърма и знам горе-долу колко изяжда по различно време на деня. От няколко дни през деня яде  доста  вяло и по-малко. Сутрин и вечер хапва повече. Вода пие около 50 мл на ден.
В интерес на истината и на мен ми намаля кърмата тия дни, цедя сравнително по-малко, особено следобед...  Sad
Виж целия пост
# 5
  и още как....... а като сметна, че пробиват и кучешките зъби сега, направо.... може да се каже, че основно сме си на кърма, а имаше добър апетит и непретенциозна като цяло.
сега тук там някое залче от кухнята й или от готвеното или сандвичите за нас...  та тази кърма = манна небесна  Praynig Hug Peace
Виж целия пост
# 6
Само че ние сме само на кърма... И като не й се суче и не пие вода... тревога до пръсване...
Утре ще тичам да купувам вентилатор - вкъщи е 27 градуса.
Иначе за съвета да кърмя легнала - колкото и да ми е неудобно, от известно време се "упражняваме" всеки ден, а днес и аз стигнах до идеята, че така няма да сгорещявам бебка допълнително и като се задърпа в ръцете ми, веднага лягаме. И въпреки че днес тоалетът ни беше само памперс, душичката се къпеше в пот... Sad За първи път в живота си не се радвам на лятото.
Виж целия пост
# 7
иглика, ние спим на климатик и се ядва, определено от жегата миа се будеше на всеки половин час макс.... няма да ти казвам , че и ме търсеше да се успи и то настава едно чудо  #Crazy, но за сученето ебз вода, не се притеснявай, давай с лъжичка, ако суче през доста часове. то си знае детенцето кога е жадно, пък ако е спокойно и не търси често, дай с малка лъжичка.
Виж целия пост
# 8
Иглика, миналото лято малкия беше само на месец когато в най-големите жеги бяхме на гости при свеки в Стара Загора. Там температурата е по-висока от тук с 2-3 градуса. Той отказа изцяло да суче, вода също не пиеше, само спеше и дишаше тежко. Държах го голичък само по боди, обтривах го с влажни кърпи, но и това не помагаше. Телцето му беше огън. Изкарах си акъла какво да правя с толкова малко бебе. Започнах да цедя кърма, за да го храня от шише и той поемаше. За малко да го отбия! Дойде Jade да ни види и ме посъветва да престана с цеденето, защото още малко и той ще иска да яде само от шише. Също каза, че повечето й познати деца отказвали да се хранят в такива жеги. Та, лека полека отново се върна към гърдата, а като посвикна със жегите, започна отново да се храни нормално.

В момента, вече почти на годинка, с много зор яде твърда храна, но цица не отказва.

Съжалявам, че стана така подробно, но ми дойде от сърце..   bouquet
Виж целия пост
# 9
Благодаря, момичета. Наблюдавам ситуацията и се надявам, че наистина ще посвикне с жегите...
Колкото до Стара Загора, pearly - другата седмица се каним да ходим, защото сме от там и се безпокоя от това, че ще е дори още по-горещо, но градусите навън са без значение, а там, вкъщи, е по-поносимо.
Колкото до бибата - бебка категорично отказва да пие от шише. Отделно аз не съм майстор в цеденето...
Виж целия пост
# 10
Моят мъж суче всеки час, къде суче, къде си играе като слезе задното мляко, луда ставам направо, щото ние само това правим. Кърмим се обаче легнали, за да не му е топло на човека.
Виж целия пост
# 11
И моята щерка въпреки че е голяма сега в горещините предпочита основно да суче и отказва почти всяка твърда храна. Това, което правя аз при кърменето е да слагам памучна пеленка между главичката и ръката ми и положението се ядва. Но когато ме няма за повечко часове и като разбера, че и вода почти не е пила и ми се свива сърцето...Та явно гадната жега ги мори душичките, но пробвай варианти за разхлаждане, за кърмене легнала или с тънка памучна пеленка и не би трябвало да има проблем  Hug.
Виж целия пост
# 12
на моя син въобще не му пречи топлото хапва си стабилно
Виж целия пост
# 13
И ние нямаме проблем с яденето. Само че се кърмим честичко, легнали един срещу друг или с тънка пелена между главата му и ръката ми. И другата храна не ми се отказва.
За разхлаждането - в момента е абсолютно гол в креватчето си върху гумирана подложка и памучна кърпа отгоре. Следобедите така ги караме напоследък. Просто после изпирам кърпата и това е. Плюс баня с хладка вода късно следобед.
Виж целия пост
# 14
И Боби е тъй. Много му е горещо (в къщи е 28 градуса  #Crazy) и не иска да суче.  Нощем обаче си наваксва и то яко. Аз обаче започнах захранването от този месец, та на обяд хапва пюре  Flutter
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия