Всеки месец гъбички?!

  • 17 097
  • 22
Момичета, писна ми вече.Всеки месец седмица преди цикъла аз съм с гъбички.Спазвам отлична хигиена, с мъжа ми правим секс само с презерватив, пазя се от настинки, не съм се разболявала въобще в близката година.Откъде постоянно тия гъбички.Възможно ли е да ги хващам от тоалетната чиния в работата?Слагам салфетки, пазя се и пак. #Cussing out Направо ми писна.Пия всеки месец "Микомакс 150".От него бързо минава и напълно изчезват, но другия месец всичко се повтаря.Вреден ли е Микомакс-а и след като го пия толкова често може ли вече да не действа? newsm78 Ходила съм многократно на гинеколог и той ми предписва глобули или влагалищен крем. Понякога и Микомакс, когато са по-упорити.Вече дори не му звъня, какъв е смисъла...
Виж целия пост
# 1
Всеки месец ли ходиш на преглед и правиш микробиология. Преди цикъла има съвсем нормално бяло или леко розово течение, което не са гъбички. Да не би ти да е това?
Виж целия пост
# 2
Не, не ходя всеки месец.Вече се отказах.Гъбички са, защото ме сърби ужасно.
Виж целия пост
# 3
Може би са по-упорити гъбички и с лекарствата, които пиеш, просто симптомите позатихват. А изследванията не показват ли какви са. Знам, че някои гъбички се лекуват с антибиотик.... Иначе се сещам единствено за дамски душ. Можеш да си правиш вечер - например от смрадлика.
 Peace
Виж целия пост
# 4
Микомакса е мнг вреден! уврежда черния дроб, не е хубаво толкова често да го пиеш! аз за втора таблетка се колебая даже!
Виж целия пост
# 5
Трябва да идеш на преглед и да изследват какъв вид гъбички са точно. Напълно е възможно и да не ти помага този Микомакс, нека ти предпишат друго и защо го пиеш, а не слагаш вагинални глобули?

Никога, ама никога не сядам на тоалетна чиния извън къщи.
Виж целия пост
# 6
аз имах подобен проблем който моя гинеколог лекуваше 2 год. без ефект,с оправданието 4е гъби4ки трудно се лекуват.добре 4е преди 3 месеца когато го потърсих беше на семинар.отидох при друг лекар-изписа ми ;гиназол;-гел.от тогава нямам проблеми
Виж целия пост
# 7
И моят лекар май ми е изписвал "гиназол", той не е ли един вагинален крем ,който се слага веднъж с една спринцовка, струва около 20 лв?
Виж целия пост
# 8
ДА крем с апликатор който се слага еднократно.действието му е 3 дни.послзва се 3-4 дни преди цикъл.през това време-БЕЗ СЕКС Wink
Виж целия пост
# 9
Всички микотици, какъвто е и микомакса вредят на черния дроб и не трябва да се пият повече от половин година. Тези гъбички или каквото изродено нещо са... са и мой проблем. Няма управия, просто трябва да се спазват някой неща, казани тук из форумите, за да се редуцира броят им. Аз поне вече спрях да се тровя след 6 годишна борба с тях!
Виж целия пост
# 10
Микомакса е мнг вреден! уврежда черния дроб, не е хубаво толкова често да го пиеш! аз за втора таблетка се колебая даже!
Когато гъбичките са по-упорити, се налага лечението с Микомакс да продължи до половин година, иначе няма резултат.
Не мисля, че е чак толкова вреден. Пък и дозата е малка, в сравнение с други лекарства. Доколкото съм чувала, Низорал е още по-вреден, а той се пие направо с шепи при лечение на гъби.
Виж целия пост
# 11
И аз имах подобен проблем преди да забременея
Ходих 3 месеца на промивки след като ми свърши и чудно как сега нямам оплаквания
Виж целия пост
# 12
Ужасно неприятно!
Най лошото е, че като пиеш антибиотици създаваш благоприятна среда за развитието на гъбичките. Т.е. антибиотиците предразполагат развитието, изписват се антибиотици за да се лекуваме с тях и въртележката се завърта.
Едно време като боледувах с всеки антибиотик ми предписвата и нистатин или друго за гъбичките.
После вече спрях да пия лекарства и гъбичките от само себе си спряха. Не помня от кога не съм имала. Но спазвам и хранителен режим.

Не знам какво да те посъветвам, освен да смениш лечението.
Виж целия пост
# 13
Много кофти.  newsm09
Макар че сигурно знаеш - аз все пак да кажа, откажи или поне намали сладкото, тестените изделия, никакво бельо от изкуствена материя, прашки хич не са препоръчителни, както и впити панталони или дънки, особено сега в жегите. Знаеш че гъбите умират за влага. Парфюмирани душ гелове и сапуни тоже са забранени. Спри антибиотиците и си засили организма с повече плодове, вземи си някой хубав имуностимулатор, сещам се за Изопринозин-а на първо време, има и едни таблетки за смучене Лактофлор исля че бяха. Промивките със смрадлика знам че се правят при наличието на сърбежа и течението, така профилактчно недей да нарушаваш естествената среда. И още нещо - макар че го правите с презерватив, мъжа ти изследвал ли се е? Или поне минава ли с теб курсовете на лечение? Относно Микомакса, защо не помолиш следващия път да ти направят една антибиограма и да ти изпишат подходящия антибиотик - обикновено така се прави.   smile3506
Засега това се сещам....успех в борбата.    33uu
Виж целия пост
# 14
Ама аз не пия антибиотици. Не съм пила тая година пък изобщо. Rolling Eyes newsm78
Мъжа ми се е изследвал. Нищо му няма и никога пък той не е имал проблеми с гъбички.
Благодаря все пак за съветите. Ще ми вземат цитонамазка след като ми свърши цикъла пък да видим. Гинеколога каза, че може и да не са гъбички
ППо-ме притесняваше микомакса да не е вреден, ма като казах на гинеколога че съм пила 3 месеца по 1 табл. , той нищо не каза.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия