Цитомегаловирус е сполетял бебето ми вътреутробно

  • 15 052
  • 77
 Cry
Здравейте момичета.Искам да споделя с вас един проблем ,който ни съсипа и незнаем на кой свят се намираме.На 13.06.2007 родих детенцето си (3600кг на 52 см), след почти цял ден мъки,трудното раждане ,в 9.15 вечерта  ТЯ-Виктория-беше вече факт.Неможа да изплаче веднага,наложи се да я реанимират дълго ,но успяха да я върнат и я откараха в интензивен веднага.Отначало незнаехме за какво става въпрос и мислехме,че е от трудното раждане.Но още на другия ден стана ясно,че детето е пострадало от вътреутробна инфекция,която е влошила така състоянието и.Оказа се ,че съществувал вирус,който  около 70-80% от хората го носим в себе си ,но той у нас е в латентно състояние,т е спи. и по незнайни причини е решил да се отключи в мен по времето на бременоста,може би към края,защото ми обясниха,че иначе нямаше да е доносена и развита,преминал е през плацентата и е нанесал поражения на бебенцето ми.Ние е нямало как да разберем,защото такива изледвания не се включват в предрдилните консултации.На мен всички изследвания ми бяха Ок ,даже ходех и при още двама лекари на частно.Всичко това ни дойде като гръм от ясно небе,не сме и предполагали,че е възможно такова нещо.Оказа се ,че има препарат който може да помогне-Цемавен(ганцекловир),който успяхме да открием благодарение на огромните връзки на съпруга ми ,беше една ампула в БГ и на третия ден и я включиха ,а останалите 2 ампули поръчахме от Франция и ги осигурихме и тях.Сега я лекуват,а ние само се надяваме да и няма нищо,защото този вирус нанася много лоши поражения на очичките ,ушите, на нервната система изобщо.Има ли някои родители които са преживели подобен проблем да ми пишат,ще сам им много благодарна.Иначе лекарите ,които лекуват детето ни са професионалисти и им имам страхотно доверие,грижат се изцяло за нея и правят максималното.Вече диша сама ,подобрява се и дори започнаха да и дават храна.Но има още много работа. PraynigМоля се всеки ден тя да се оправи.
Виж целия пост
# 1
Златина, с информация не мога да ти помогна, но от цялото си сърце ще се моля детенцето ти да се възстанови напълно!  Praynig
Не знам защо, но имам някакъв смътен спомен, че гинеколожката, която ми следеше бременността ми пуска изследване за този вирус. По кръвен път ли се установява?
Виж целия пост
# 2
Установява се по кръвен път,но вируса се предава по полов,по капков, по всякакъв път ,почти всеки от нас го има ,включително и децата ни го прихващат още в детската градина,но не проблем,изграждат си антитела и всичко е ОК.Проблема когато премине вътрутробно,както в моя случай.Решил е да се сабуди ,аз сам го изкарала като хрема даречем 2 дни и нищо не съм разбрала.
Виж целия пост
# 3
Ужасно! Стискам палци да се оправи малката  Hug
Виж целия пост
# 4
 Praynig Praynig Praynig

Виж целия пост
# 5
Моето дете е с много проблеми и много рядко очно заболяване.Когато се роди,а тя се роди в 34г.с. но с тегло 2,200 и напълно развита,лекарите казваха ,че всичко ще е ОК.По късно се оказа ,че много неща съвсем не са ОК.Когато стана ясно очното заболяване,ми обясниха ,че това е станало ,заради мое заболяване от грип по време на бременноста,нищо повече.Сега и аз се чудя,дали не е било това newsm78
На вас от сърце пожелавам да няма последствия,ще се моля Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 6
В нормалния си живот всички сме изложени на много вируси и всички те оказват влияние на плода, когато сме бременни. Мал шанс е детето да се зарази, но се случва. Сега има добре развита медицина. Вярвам, че нещата при твоето детенце ще се оправят.
Моето дете е с много проблеми и много рядко очно заболяване.Когато се роди,а тя се роди в 34г.с. но с тегло 2,200 и напълно развита,лекарите казваха ,че всичко ще е ОК.По късно се оказа ,че много неща съвсем не са ОК.Когато стана ясно очното заболяване,ми обясниха ,че това е станало ,заради мое заболяване от грип по време на бременноста,нищо повече.Сега и аз се чудя,дали не е било това newsm78
На вас от сърце пожелавам да няма последствия,ще се моля Praynig Praynig Praynig
- много е вероятно Viki i mama . На дъщеря ти определено не и направиха каквито трябваше изследвания. Вторачиха се в някаква несъществуваща инфекция и се подведоха по преждевременното раждане. Пак мал шанс. Просто си кърък, скъпа
Виж целия пост
# 7
Дано няма поражения.  Praynig...пожелавам ви скорошно отърваване от тези грижи Hug

- много е вероятно Viki i mama . На дъщеря ти определено не и направиха каквито трябваше изследвания. Вторачиха се в някаква несъществуваща инфекция и се подведоха по преждевременното раждане. Пак мал шанс. Просто си кърък, скъпа
сигурно се познавате и лично, но някак ми се наби неприятно това изказване Confused...
Виж целия пост
# 8
Ох незнам момичета..Не спирам да плача..не спирам да се моля....не съм на себе си...имам чувството,че умирам,че сърцето ми се къса...Помогнете ..молете се за детето да се оправи..повече молитви ..повече шанс ... Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 9
Дано няма поражения.  Praynig...пожелавам ви скорошно отърваване от тези грижи Hug

- много е вероятно Viki i mama . На дъщеря ти определено не и направиха каквито трябваше изследвания. Вторачиха се в някаква несъществуваща инфекция и се подведоха по преждевременното раждане. Пак мал шанс. Просто си кърък, скъпа
сигурно се познавате и лично, но някак ми се наби неприятно това изказване Confused...
Тя ми е сестра,а че съм кърък си е вярно Laughing
Не се впрягай Peace
Виж целия пост
# 10
Ох незнам момичета..Не спирам да плача..не спирам да се моля....не съм на себе си...имам чувството,че умирам,че сърцето ми се къса...Помогнете ..молете се за детето да се оправи..повече молитви ..повече шанс ... Praynig Praynig Praynig
Щом е открито и е започнало лечение,мисля че всичко ще е наред.ВЯРВАЙ СИЛНО Hug
Виж целия пост
# 11
Съжелявам, че е прозвучало грубо, но на нас такава ни е приказката
Ох незнам момичета..Не спирам да плача..не спирам да се моля....не съм на себе си...имам чувството,че умирам,че сърцето ми се къса...Помогнете ..молете се за детето да се оправи..повече молитви ..повече шанс ... Praynig Praynig Praynig
Мисля, че си попаднала на подходящите хора, които прилагат правилното лечение. Този цитомегаловирус определено много рядко се изследва и изобщо допуска. При вас са взети адекватни мерки и детенце ще се оправи. В случая на Вики и мама това не беше така. Но нещата понякога се случват. И ние ги приемаме, пък било то и с черен хумор.
Виж целия пост
# 12
 Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 13
Златина, не мога да ти помогна с информация, но се моля всичко с бебчето да е наред, да оздравее бързо и да няма последствия  Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 14
Сигурна съм, че скоро всичко ще се оправи.
 Praynig  Praynig  Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия