За коликите и диетата на майката

  • 879
  • 1
Здравейте, д-р Слънчева! Дъщеря ми е на три месеца и половина и все още страда от колики. Пробвала съм да й давам почти всичко - Саб Симплекс (по 15 капки), Еспумизан (по 20 - преди хранене), дори Инфакол от Англия. Варих чайчета от копър, анасон, пробвах и Бебезан - тя не ги пие, както и упорито отказва вода. Още не е захранена и е изключително на кърма. Аз пазя строга диета - без телешко, риба, цитруси, кивита, банани, ягоди, млечни продукти, бобови храни, кафе, газирани напитки и какао. Диетата ми е препоръчана от доц. Ковачева заради поставена диагноза АБКМ. Въпреки това коликите продължават, както и от време на време се появяват обриви по лицето, особено в периоди на силни колики, както и при плач и прегряване. Напоследък буквално психясвам, защото имам чувството, че всеки един плод (ям предимно череши, диня и пъпеш, ябълка), който приема, предизвиква колики. Моля за Вашето мнение:
1. Освен гореизброените храни, които не консумирам, какво друго може да предизвиква колики и дали наистина коликите се дължат на непоносимост към храни, консумирани от майката. Напоследък дори си мисля да се откажа от кърменето и да минем на Фризопеп, защото не виждам никакъв резултат от диетата и това ме изнервя страшно много. Само да добавя, че детето наддава много добре и тежи 6200 г. Спазвам горепосочената диета вече два месеца и половина.
2. Къде в София се правят изследвания за установяване на АБКМ, както и на каква възраст могат да се направят такива?
Предварително Ви благодаря за отделелното време и за помощта! Hug
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Имайте търпение коликите са все пак до 3-4 месец. и това ,че има колики и обрив по лицето не значи, че има АБКМ. По принцип в института по педиатрия се прави изследване на наличие на антитела към белтъка и по това се съди за неличие на алергия.
Имайте предвид, че динята и черешите водят до образуване на газове и засилват бебешките колики. Консумирайте ябълки, банани и такива плодове, които не водят до образуване на колики както и изключете зеленчуци като зеле, грах, боб, леща, броколи и бр. зеле.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия