Не иска да яде пюрета...

  • 650
  • 10
Здравейте мами,вече две седмици се мъча да захранвам с пюрета,но малката не иска и не иска,назнам какво да правя  newsm78 ,максимум 1-2 лъжички да я излъжа да хапне и това е,търси само шишето с млякото,пробвала съм всички зеленчукови пюрета и неще и това е  Sad .Какво мислите да продължавам ли да пробвам или да изчакам още 1-2 седмици?
Виж целия пост
# 1
Не я насилвай, нека си пие млякото, явно не е готова още. Изчакай една седмица и пак опитай. Какво й даваш? Може би не харесва даден зеленчук? Моят например картоф категорично отказваше, но за морков умира. Пробвай с морков, тиква, сладникави са и обикновено децата ги харесват.
Виж целия пост
# 2
Не я насилвай, нека си пие млякото, явно не е готова още. Изчакай една седмица и пак опитай. Какво й даваш? Може би не харесва даден зеленчук? Моят например картоф категорично отказваше, но за морков умира. Пробвай с морков, тиква, сладникави са и обикновено децата ги харесват.
Давала съм морков,картоф,тиква,зеленчукова смес и така  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Слагай в пюрето АМ, само сухо, така придобива познат вкус. Пробвай  Peace
Виж целия пост
# 4
Не я мъчи, колкото хапва толкова! И моята беба в началото на захранването ядеше по 2-3 лъжички, но сега си хапва цяло бурканче.
Виж целия пост
# 5
Доста ми е познато това.
Наложи се просто да поизчакам малко - явно бебка не е била готова.
Изчакай и ти и най-важното не го насилвай детето, че после ядовете са много по-големи  Peace
Виж целия пост
# 6
Мойта отначало също не искаше защото беше свикнала с шишето.Но постепенно се научихме да ядеме с лъжичка и сега изяждаме цяло бурканче.Някои майки дават пюрето с шише с по-голяма дупка.Ако държиш да я захраниш пробвай така въпреки че това е лошо.Давала ли си плодови пюрета.Така по-лесно може да свикне с лъжичката защото са сладки и бебетата повече ги харесват.
Виж целия пост
# 7
Най-добре изчакай, явното детето не е готово за папкане с лъжичка още. И какво е казала Блонди сложи 1-2 дозички АМ в пюрето, може пък така да се излъже.
Не ти препоръчвам да започваш с плодовите пюрета, защото после може тотално да откаже зеленчуковите, защото не са сладникави (с изключение на тиква).
Виж целия пост
# 8
И аз така си мислях,че никога няма да прояде feeding
Виж целия пост
# 9
Изчакак малко,две-три седмици и ако пак отказва-готви и предлагай домашно приготвени . Peace
Виж целия пост
# 10
 Синът ми също ги отказваше и не признаваше лъжицата,но после започна да си ги хапва добре.Просто поизчаках докато сам покаже,че е готов за пюре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия