Кажете ми моля какво да ям и пия:(

  • 577
  • 12
Здравейте,
кърмя от 2 седмици.
Но имам проблем.
Какво мога да пия,безалкохолно като изляза на разходка,на кафе....така да се каже.Аз много обичам натурални сокове Капи,но казват че били вредни за бебето,алергетици.Не мога да пия кафе,не мога мляко....а какво мога?
Моля помогнете ми.
Не мога да ям домати...не мога това не мога онова....и съм някакси отчаяна Sad
Ще чакам кърмещите майки да ми помогнат.

А какво значи когато бебето ми хълца след ядене...чакам да се оригне но не всеки път се получава Sad И като почне да хълца ми се къса сърцето Cry Cry Cry
Виж целия пост
# 1
Предпочетох да съм дълго кърмеща майка. Не съм се ограничавала от нещо за ядене и пиене и не съм забелязала нещо да вреди особено. Хубаво е да се живее здравословно и близо до природата, доколкото съвременния начин на живот позволява.
С хълцането сме се оправяли с кърмене  Grinning
Виж целия пост
# 2
Можеш да ядеш практически всичко, но без да прекаляваш. За начало избягвай газообразуващите храни, особено ако започнат колики при бебчето. Хапвай си сезонни зеленчуци и плодове. Може леко да ограничиш и прясното мляко. Ако се притесниш, че някоя храна не действа добре на бебето, ограничи я за известно време. Аз лично пия сокове, (умерено), бира (повечко  Wink ), ям си плодове и зеленчуци, вклучително домати, газираните гледам да ги избягвам, но те и без това са вредни. Пия кафе по максимум две и ям по малко шоколад...абе ям си всичко.
Леко кърмене  Grinning
А хълцането го оправяхме с цица или в краен случай с малко вода ако поиска, което се случваше мнооого рядко. А и без тези методи хълцането си преминава  Wink
Виж целия пост
# 3
Можеш да ядеш практически всичко, но без да прекаляваш. За начало избягвай газообразуващите храни, особено ако започнат колики при бебчето. Хапвай си сезонни зеленчуци и плодове. Може леко да ограничиш и прясното мляко. Ако се притесниш, че някоя храна не действа добре на бебето, ограничи я за известно време. Аз лично пия сокове, (умерено), бира (повечко  Wink ), ям си плодове и зеленчуци, вклучително домати, газираните гледам да ги избягвам, но те и без това са вредни. Пия кафе по максимум две и ям по малко шоколад...абе ям си всичко.
Леко кърмене  Grinning
А хълцането го оправяхме с цица или в краен случай с малко вода ако поиска, което се случваше мнооого рядко. А и без тези методи хълцането си преминава  Wink

здравей, ама може ли да се пие бира?
Виж целия пост
# 4
Може ами,от една чаша нищо няма да стане!Според мен си налагаш зверски и ненужни ограничения!Че то действа толкова затормозяващо само да мислиш какво да ядеш и пиеш и какво не!Аз в началото избягвах само шоколада,кафето,бобовите и газираното!Пиех много сокове,ядях домати,пиех и умерени количества мляко и айрян!Всичко си беше ок,не съм имала проблеми!А пък сега вече ям абсолютно всичко,в разумни граници,разбира се.Я по-спокойно,кърми си,яж си и всичко ще е наред! Hug
Виж целия пост
# 5
Ааааа,а пък за хълцането,няма изобщо какво да се притеняваш,бебетата си хълцат още в корема и това ни най-малко не им пречи или мъчи!Ако на теб не ти е приятно да го слушаш,сложи за малко на гърда или разтрий леко гръбчето.
Виж целия пост
# 6
но то хълца след като се нахрани newsm78
Виж целия пост
# 7
Можеш да ядеш практически всичко, но без да прекаляваш. За начало избягвай газообразуващите храни, особено ако започнат колики при бебчето. Хапвай си сезонни зеленчуци и плодове. Може леко да ограничиш и прясното мляко. Ако се притесниш, че някоя храна не действа добре на бебето, ограничи я за известно време. Аз лично пия сокове, (умерено), бира (повечко  Wink ), ям си плодове и зеленчуци, вклучително домати, газираните гледам да ги избягвам, но те и без това са вредни. Пия кафе по максимум две и ям по малко шоколад...абе ям си всичко.
Леко кърмене  Grinning
А хълцането го оправяхме с цица или в краен случай с малко вода ако поиска, което се случваше мнооого рядко. А и без тези методи хълцането си преминава  Wink

здравей, ама може ли да се пие бира?
И още как  Mr. Green Само умеренко де, че след това сигурно ще буташ количката на зиг-заг  Wink
Виж целия пост
# 8
Да,нормално е да хълца.Ще похълца малко  и ще спре,не се притеснявай,колкото и мъчително да звучи,на него изобщо не му пречи!
Виж целия пост
# 9
За хълцането, Алексчето също хълцаше и след хранене, тогава ми отказваше антихълцина (цицата де). Пробвай да го държиш да се оригне добре, може би гълта много въздух при сукане и от това хълца.
Виж целия пост
# 10
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=199244.msg4231277#msg4231277
Виж целия пост
# 11
ако нямате алергии в семейството,може спокойно да си хапваш дори и алергенни храни по малко и да избягваш такива,които предизвикват колики в бебчо.в началото натуралните сокове може да предизвикат възпалено дупе или колики,но после отминава.може да пробваш с малко да видиш реакцията.и така с всичко.ако имате алергии,по-добре не яж мед,шоколад,какао,цитрусови,ядки.
Виж целия пост
# 12
О, не си го слагай на сърцето толкова! Хапвай си и си пийвай каквото ти е вкусно, само не прекалявай с количествата. Да не вземеш да изпиеш наример 3-4 литра айрян защото според някои от това се увеличава кърмата. В нормални количества почти няма храна, която да е вредна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия