Не иска да пие вода

  • 2 344
  • 63
Бебо категорично отказва да пие вода,а се притеснявам от жегите.Преди изобщо не го мъчех,но сега мисля че трябва да пие.Не сме на кърма,а на АМ.Ако знаете някакви хитринки как да го накарам,моля помогнете ми.
Виж целия пост
# 1
И моята не пиеше, родена е в средата на лятото, значи 2 лета й се връзват без вода, започнах да предлагам,когато захраних- на 4 м., пропи на 1г. и 3-4 м.

Хитринки не съм използвала, щом не иска да пие, значи няма нужда. Пиеше по около литър мляко (АМ), за бебе това количество течност е достатъчно.
Виж целия пост
# 2
не се притеснявай.щом мокри памперса,значи всичко е ок.повярвай ми,ако бебо има нужда от нещо няма как да не разбереш!
Виж целия пост
# 3
не се притеснявай.щом мокри памперса,значи всичко е ок.повярвай ми,ако бебо има нужда от нещо няма как да не разбереш!

Проблема е в това,че и памперсите са почти сухи.
Виж целия пост
# 4
не се притеснявай.щом мокри памперса,значи всичко е ок.повярвай ми,ако бебо има нужда от нещо няма как да не разбереш!

Проблема е в това,че и памперсите са почти сухи.
Само на АМ ли сте?Смятам,че бебето не е жадно,щом не пие вода.Накакъв режим е?
Виж целия пост
# 5
Няма нужда от хитрини и да става насила. Бебетата си набавят необходимите течности с млякото. Предлагай, но ако отказва - толкова по-добре. Синът ми започна да пие вода на 10 месеца  Peace
Виж целия пост
# 6
Ами освен да сложиш малко захар във водата незнам как можеш да го накараш - 1 чаена лъжичка на 100 мл, но ти си преценяваш дали това е подходящо за детето ти. Моето не пие вода ако не й сладни поне малко.

Всички бебета обичат сладко.
Виж целия пост
# 7
Ами освен да сложиш малко захар във водата незнам как можеш да го накараш - 1 чаена лъжичка на 100 мл

Това е неправилно и ненужно. Бебетата са инстинктивни същества и знаят кое е най-добре за тях. Надхитряването над Природата и нуждите й никога не води до нещо добро, нито е препоръчително.  Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Каката пие6е префимно 4ай, а малката пропи вода, когато ми подсказаха да й я предложа не със стайна, а с тлесна температура. Пробвай дано имате напредък Peace
Виж целия пост
# 9
Компенсирай с чай или ако вече даваш, със сокче. Миналото лято моите не искаха много вода, но сега изпиват по 2-3 шишета на ден Flutter.
Виж целия пост
# 10
опитай с други напитки - примерно чай на Хип или пък разредени сокчета с вода 1:4 /по-голямото количество е за водата/ или сложи във водата малко кафява захар или опитай с глюкозна вода 5% продават я по аптеките.
Моят син Петър е на 6 месеца и също отказва да пие вода /макар че тая глюкозната като беше новородено бебе си я харесваше/, но той е кърмено бебе и аз не се притеснявам, мисля, че и при децата хранени с АМ няма място за притеснение. Все пак това АМ го правиш с вода.
Виж целия пост
# 11
не се притеснявай.щом мокри памперса,значи всичко е ок.повярвай ми,ако бебо има нужда от нещо няма как да не разбереш!

Проблема е в това,че и памперсите са почти сухи.
Само на АМ ли сте?Смятам,че бебето не е жадно,щом не пие вода.Накакъв режим е?
        Само на АМ е,пие около 800 мл.за деня.
Виж целия пост
# 12
Моят син е вече на 1,7 и още не иска да пие вода.
Като кърмено бебе хич не съм се притеснявала, че не пие вода, а е и зимно бебе. Първото лято беше достатъчно голям да пие сокове, това лято пак така ще я караме.
Виж целия пост
# 13
не се притеснявай.щом мокри памперса,значи всичко е ок.повярвай ми,ако бебо има нужда от нещо няма как да не разбереш!

Проблема е в това,че и памперсите са почти сухи.
Само на АМ ли сте?Смятам,че бебето не е жадно,щом не пие вода.Накакъв режим е?
        Само на АМ е,пие около 800 мл.за деня.
Приема достатъчно вода със млякото,според мен.Не се притеснявай.
Виж целия пост
# 14
Моето момче е на 1г и 5м и още не пие вода. Случва се в мноооого големи жеги и когато имаше няколко дни над 39 градуса температура. И пак не е особено много.

Бебетата си знаят. Важното е да предлагаш, пък ако иска.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия