Кое ви харесва в държавите,в които сте?

  • 3 783
  • 76
Тъй като положително всяка страна има неща с които да ни впе4атли.
За Испания.
Държавата е огромна и много разли4на като природа.Харесва ми се цялата северна 4аст,като най-много Страната на баските и Галисия.
Харесва ми,4е каквото строят,независимо какво е то-къща,административна сграда,мост,се прави както трябва и добре.Е,има грешки,но то къде ли са безгрешни.
Обожавам модерната архитектура във Валенсия.Способна съм да стоя с 4асове пред такава сграда и да я наблюдавам. LaughingНапълнила съм си компютъра със снимки.  Whistling
Харесвам кухнята им.Много богата,питателна и здравословна.
Възхищавам се на земеделците в южната 4аст на Испания.Земята представлява една сушина,примесена с пясък.Но те се грижат за нея и тя им се отплаща.
Харесвам пътищата и пътната им мрежа.Като сравнително наскоро направена тя е доста удобна и пътуването е удоволствие(е,ако няма трафик).
Харесва ми това,4е труда се уважава.
Харесвам испанското кино.
Харесва ми онзи упойващ и с нищо несравним дъх от портокалите напролет.
Някои го оприли4ават на липа,други на магнолия,трети на люляк.

Пo-нататък ако се сетя за още нещо,което ми харесва ще допълвам.Вие сте. Hug
Виж целия пост
# 1
Тъй като положително всяка страна има неща с които да ни впе4атли.
За Испания.
Държавата е огромна и много разли4на като природа.Харесва ми се цялата северна 4аст,като най_много Страната на баските и Галисия.
Харесва ми,4е каквото строят,независимо какво е то_къща,административна сграда,мост,се прави както трябва и добре.Е,има грешки,но то къде ли са безгрешни.
Обожавам модерната архитектура във Валенсия.Способна съм да стоя с 4асове пред такава сграда и да я наблюдавам. LaughingНапълнила съм си компютъра със снимки.  Whistling
Харесвам кухнята им.Много богата,питателна и здравословна.
Възхищавам се на земеделците в южната 4аст на Испания.Земята представлява една сушина,примесена с пясък.Но те се грижат за нея и тя им се отплаща.
Харесвам пътищата и пътната им мрежа.Като сравнително наскоро направена тя е доста удобна и пътуването е удоволствие(е,ако няма трафик).
Харесва ми това,4е труда се уважава.
Харесвам испанското кино.
Харесва ми онзи упойващ и с нищо несравним дъх от портокалите напролет.
Някои го оприли4ават на липа,други на магнолия,трети на люляк.

По нататък ако се сетя за още нещо,което ми харесва ще допълвам.Вие сте. Hug

Че данъците ми се ползват по предназначение (когато не се ползват за воюване в Близкия изток, но това за другата тема  Twisted Evil). Два примера: от библиотеката мога да си взема всичко наскоро излязло, а ако го нямат, ще ми го доставят от друга библиотека, безплатно и компютъризирано е всичко; стане ли топло, се започва ремонта на улиците, методично, с протокол за сигурност, ограждения, полицай, обяви кога кое ще е затворено в нета и по телевизията. Работят и нощем и след себе си чистят.
Виж целия пост
# 2
ред; дисциплина; всичко е регламентирано и ясно; можеш да разчиташ на полицията тук; образованието и експириънса се цени; спокойно се живее; хората спазват законите и правилата
Виж целия пост
# 3
Харесва ми природата тук, където живея - океан и планина, целогодишно е зелено, има много растителност- храсти, малки дървета, освен вековните секвои.
Ванкувър е един пъстър, многокултурен град, може да срещнеш всякакви хора, да се докоснеш до тяхната култура, да опиташ разнообразна кухня.
Очарованието на даунтаун Ванкувър- като малък остров в океана. Където и да си, за 15 мин стигаш до брега. Няма друг такъв по света.
 Чистотата и реда,
 За децата има всевъзможни условия- паркове, басейни, площадки, програми.
 Харесва ми шопинга тук- за разлика от Европа тук дрехите/ и много други неща/ са на половин цена, много от марковите неща също.
 Харесва ми, че не се пуши никъде на закрито.
 Достъпният висок стандарт, който имаме.
 
Виж целия пост
# 4
Харесва ми природата тук, където живея

Точно това си мислех одеве докато си гледах цветята. Мога да живея на зелено и да имам контакт с  животни най-разнообразни без да се завирам в девета глуха. Плажът е на седем минути, безплатен целогодишно, много чист.
Виж целия пост
# 5
Чистота, уреденост, можеш да разчиташ на обещания в повечето случаи, държат на думата си. Хората обмислят и се чувстват отговорни за всяка своя постъпка. Не мрънкат срещу абстрактни понятия като "държава", "управници" и пр.  Peace
Виж целия пост
# 6
Най-много ми харесват библиотеките Simple Smile
Това е, което ми идва веднага на ум при прочитане на въпроса.
Виж целия пост
# 7
зеленината, чистотата,  капучиното, езика,  сигурността, морето, слънцето, хубавото вино, земните хора.
сладкия живот.
Виж целия пост
# 8
Марица,вчера се чудех дали да пусна тема със същия въпрос Mr. Green,на една вълна сме явно.
За Испания,освен много от споменатите от Марица
Толерантни са към чужденците.
Кухнята.
Радват се страшно много  и искренно на децата.
После ще добавям Mr. Green
Виж целия пост
# 9
Отношението на холандците към природата: уважение и защита!
Харесвам нашата област: днес си мислех колко съм облагодетелствана да попивам всеки ден, пътувайки с влака, толкова много красота.
Това, че държавата ме стимулира да уча, като ми плаща.
Това, че има закони, които се спазват. Ако съседката реши да ме тормози, ще бъда защитена.
Цветята на Холандия и как хората се грижат за градинките си.
Как всички карат колело.
Зачитането на личният избор на другите.

Сигурно има още....ще допълвам.
Виж целия пост
# 10
В добавка към Марица и Фрики:

1. закони, които се спазват.
2. като се оплачеш от нещо, в 99 % от случаите се променят нещата.
3. труда се цени
4. чистотата (с изключение на времето, когато има фиеста)
5. природата и грижите, които полагат за нея.
Виж целия пост
# 11
Харесва ми климата, особено тук където съм, Калифорния.
Харесва ми гледката на океана, това, че небето е много синьо и въздуха е много чист, зеленината, слънцето, чистотата.
Харесва ми, че имат много и достъпни паркове, които са поддържани, детски площадки, градини.
Че мога да се разхождам вечер спокойно по улиците и не ме е страх.
Че имам славей, който пее всяка сутрин в градината, и често виждам сърни, които се разхождат наоколо, включително в задния ни двор.
Мога да си оставя къщата или колата отключена с часове, и дни, и вероятността някой да се възползва от това е близка до нулата.
Почти насякъде е чисто и подредено, хората си прибират боклуците, и някой чисти (невидимо и вероятно нощем   Grinning)
Нещата се правят с размах, и мисъл, има планиране дългосрочно.
Виж целия пост
# 12
.. възможността за професионална реализация и уважението на околните към труда ми
..отношението към хора с увреждания от всякакъв тип
..липсата на агресия
..реда във вси1ки сфери,вклю4ително и ли1ни взаимоотношения
..отворените 24 1аса магазини , библиотеките и книжарниците

Виж целия пост
# 13
Направо не знам дали мога да изброя всичко, което класира Виена на парво място по качество на живот между всички европейски столици и на трето в световен мащаб (след Ванкувър и Женева, които все пак не са столици!  Wink )
Виж целия пост
# 14
Като цяло живота ми се вижда по-спокоен , от там, от където идвам.
Почти всички говорят английски (и това не е родния им език  Wink). Често знаят и ползват поне още един език.
Можеш да си свършиш много работа от вкъщи - само ти трябва компютър и интернет.
Пътищата им - най-добрите, по които съм пътувала. Включително маркировка и отношния между каращите.



Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия