Риба хек - пържена ?

  • 17 380
  • 8
Здравейте Simple Smile Нов съм и се радвам ,че съм  при вас Simple Smile
Искам да попитам за съвет. Как мога да си пържа риба хек , но без да се овалва в брашно ... Simple Smile
Мога ли да заменя брашното с нещо друго ?
Виж целия пост
# 1
Ние го приготвяме Simple Smile само паниран с яйца и царевично брашно, може и галета.
Виж целия пост
# 2
Рибата може да се пържи и без брашно - но много ще ти пръска . По принцип се овалва в брашно за да не цвърчи много и да не пръска . Може да я оваляш и в царевичен грис - придава много вкусна коричка и не прегаря като брашното. Хека е бяла крехка риба и обикновено се предлага панирана - сухо месо е и панировката я запазва сочна. Ако искаш да питаш за още нещо може да ми пратиш в-с на лични , ще отговоря с удоволствие.
Виж целия пост
# 3
1 ч.л. мащерка
1 ч.л. риган
1 ч.л. черен пипер
1/4 ч.л. лют червен пипер
2 ч.л. сладък червен пипер
1/2 ч.л. чесън на прах
4 парчета хек

Подправките се смесват, рибата се овалва в сместа и се пържи с масло.

Виж целия пост
# 4
Веднъж я приготвих както е на цели филенца във фолио и стана много вкусна.
С 1 л. масло разбъркваш подправки по твой вкус. Аз сложих сух девисил, малко сол и черен пипер. В крайната тясна част на филето слагаш около 1к. л от маслото и тънко резенче лимон и завиваш на руло. После се слага във парче фолио и встрани се завива така, че да заприлича на бонбон и сложих във фурната. Пекох го около 20-тина минутки на 180-200*. Става задушена и се овкусява от подправките, само лимона бе в повече, че сложих дебели резени. Сервирах с домати, но и с картофки ще се получи добра гарнитура.
Виж целия пост
# 5
може да я оваляш в суха смес за картофено пюре. хека по принцип го пържа във фритюрника с панировка - яйце-брашно-яйце. в брашното слагам чер пипер и една подправка за барбекю.
Виж целия пост
# 6
аз го правя с яйце - брашно+галета - яйце
на тиган
Виж целия пост
# 7
Мерси много дами , супер сте Wink
Целувки на всички ви  Wink
Виж целия пост
# 8
Момичета, да ви споделя един сос, с който поднасям паниран хек-в молко от останалото олио се запържва пресован чесън,количество-на вкус, гаси се с оцет, брашънце,около лъжица.Аз си оползотворявам останалото брашно от паниравката.После се слага сол и вода, да стане светъл сос.Сгъстява се, докато ви харесва.Сервира се отелно и всеки си слага колкото си иска.Пробвайте, много е вкусно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия