Възпаление на гърдите при кърмене.

  • 2 081
  • 5
Здравейте.Имам бебе на 3 месеца,което кърмя.Днес ми се появи една малка бучка на едната гърда,която е в близост до зърното.Много е болезнено.Цялата ми гърда е твърда.Млякото не тече,макар че давам на бебето да суче от нея.Цедя и с помпичка след това,но няма ефект.Моля ви пишете,ако сте имали подобни проблеми при кърменето.Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 1
Пусни тема тук-http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0
Виж целия пост
# 2
Само топли кърпи,душове по-горещи и масажи отвън навътре-към зърното.Построянно до отпушването...Давай на бебето да суче по-често от тази гърда и ако не става отпушването и така започвай да цедиш на ръка,защото с помпата явно няма да помогне.На ръка единствено ще ти помогне.Хващаш с два(или три) пръста срещуположните краища на аролата и натискаш навътре към вътрешността на гърдата.Успех Praynig
Виж целия пост
# 3
Благодаря ти Афродита за ценните съвети.Правя всичко което си ми писала.Цедя се и на ръка вече.Но за сега бучката около зърното,на ареолата, стои.Дано да ми мине по скоро.Утре ще ходя на лекар,че съм много притеснена.
Виж целия пост
# 4
valivana, следи и за температура, защото и на мен така съвсем изведнъж ми се появи бучка на дясната гърда, но моята беше горе-долу под мишницата, и до вечерта вдигнах температура.  Работата се оправи с топли компреси и наистина много цедене, но аз, по препоръка и на гинеколог, и на педиатър, пих 5 дни антибиотик, за да не се образува някаква инфекция в запушените канали, която да се предаде и на малката. През това време продължих да кърмя (по съвет на горепосочените).
Желая ти успех и бързо да се оправиш!  bouquet
Виж целия пост
# 5
Момичета,днес съм по добре.Бучката намаля.Дано да изчезне.Нямам температура.Благодаря ви, че писахте.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия