ядене на мазни храни от кърмеща майка ако детето не се засища?

  • 505
  • 5
искам да попитам вяярно ли е ,че ако бебето не се засища от кърмата,майката може да консумира по-мазни храни като например риба и авокадо и по-този начин да увеличи мазнините в храната.това е съвет на лекарка към моя приятелка.признак за незасищане или по-скоро за поемането на недостатъчно мазнини била и сухата кожа.някъде бях чела,че калориите в кърмата не зависят от това какво яде майката,но пък състава на мазнините май зависи.а засищането зависи ли от състава на мазнините Thinking
Виж целия пост
# 1
За пръв път чувам такова нещо! Съмнявам се да е вярно...Просто трябва да го държи по-дълго на една и съща гърда за да поема повече задно мляко....
Виж целия пост
# 2
Поредният мит около кърменето Peace
Виж целия пост
# 3
Струва ми се ужасна глупост това изказване.
Но мога да кажа как излекувахме сухата кожа на сина ми-моля не ми се нахвърляйте ако мислите, че не съм права, това е само лично мое наблюдение.
Сина ми беше с много суха кожа, имаше и лишеи, които от нищо не минаваха. Аз самата съм със суха кожа и понякога имам същите лишеи, затова и не съм се съмнявала за алергия, а и изникнаха когато малкия беше само на кърма. Пробвахме доста мазила, сапуни, но нямаше подобрение докато не опитах да го къпем по-рядко (през 1-2 дена) и най-вече спряхме да го мажем след баня!!! Сега съм склонна да се съглася с американския ни педиатър, който каза, че когато се маже с кремове кожата на детето спира да се грижи сама за себе си и става суха. Като ми го каза в началото ми се стори голяма глупост Embarassed
Сега в жегите го къпем всеки ден, разбира се, но ако не е мръсен и не се е изпотявал през деня го измиваме само частично (ръцете, лицето, дупето и крачетата). Лишеите изчезнаха, кожата му стана мека и влажна!
Виж целия пост
# 4
Доколкото съм чела аз, яденето на определен вид мазнини от майката (тези в рибата и авокадото са от суперполезните видове) променя профила на мазнините в кърмата, т.е. има по-голямо количество от полезните видове - но не и по-висока масленост като цяло. Засищането не зависи от вида на мазнините в кърмата - но има много пряка връзка с начина на кърмене (и често се оказва, че незасищането представлява просто неправилна нагласа за това през колко време е нормално да се храни едно кърмаче).
Сухата и склонна към плаки тип атопичен дерматит кожа на Ева лекувам по абсолютно същия начин както yanast  - изобщо не използвам сапуни и какъвто и да е миещ агент, единствено чиста вода и къпя по възможност не всеки ден. Между другото, същото важи и за косата - понеже косичката й е много суха, я мия само с вода (шампоан ползвам на няколко месеца веднъж) и няма никакъв проблем, не се омазнява или сплъстява въобще.
Виж целия пост
# 5
благодаря ви за отговорите.аз също така предполагах,но не исках да се изказвам неподготвена Mr. Green
yanast,напълно вярно е,че кожата спира да се грижи сама за себе си ако се прекалява с мазането,но не съм се сещала да не мажа след къпане.ще пробвам,защото също имаме суха кожа.иначе и аз не я къпя всеки ден.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия