Пунктуацията като емоция ?

  • 5 356
  • 77
  Не става дума, само за луна, както и не става дума, че аз съм перфектна в пунктуационно отношение, това е предупредително въведение с цел да се избегне разсейване по темата  Laughing.
  Та въпросът ми е, когато използвате разните там запетайки, точки, удивителни и въпросителни, влагате ли носения от тях емоционален заряд? Попаднах на едно заглавие завършващо с ??!! и ей бога ми, не мога да схвана каква точно емоция се описва с него, за това питам,  та ако нищо не влагате, да спра да се мъча и да гадая, дет се вика.
Виж целия пост
# 1
Повече от един препинателен знак на едно място не ползвам. И понеже за тези "?",  "!" трябва да натисна и шифт, то понякога го пропускам.
Виж целия пост
# 2
Уморителни са препинателните знаци. Лично аз, ако реша да напиша повече от 2 реда, ужасно се омотавам в подчинени изречения и подчинени на подчинените Crazy

Нямам идея дали говоря по този начин, може би така мисля Crazy

И когато наистина питам - слагам по 2 въпросителни, въх.
(Наистина питам - означава, че не съм убедена и чакам дали ще ме оборят Grinning)

Сложих умишлено емотиконите си, като самопорицание.
Виж целия пост
# 3
Та въпросът ми е, когато използвате разните там запетайки, точки, удивителни и въпросителни, влагате ли носения от тях емоционален заряд.

Да, но ги използвам пестеливо и ограничено. Така имат тежест. Ако винаги ги блъскам по сто, никой няма да се впечатли от тях, когато наистина са необходими и на място. Пък и ми се струва излишно струпването им. По-добре емотиконките  Grinning

Ти от пестеливост ли сега не сложи въпросителна на въпроса си?  Joy
Шегувам се, Киф  Hug
Виж целия пост
# 4
аз лично ги използвам по предназначение,т.е. да подчертая казанато,а и да се разбере патоса..ако ти кажа-
"Днес се къпах вече 3 пъти".-е едно,но ако ти го напиша така-
"Днес се къпах вече 3 пъти!!!-не е ли по-различно?
Виж целия пост
# 5
И аз влагам доста инфо в препинателните знаци.

??!! означава зачудване, хомогенно примесено с удивление и някъде там е скрит леко риторичен въпрос с елементи на присмех................ бъди сигурна  Peace / а за смисълът на този емотикон какво ще кажете ??? .
Виж целия пост
# 6
Абсолютно всичките препинателни знаци ги
употребявам съзнателно и по предназначение.

Емотикони употребявам рядко, защото смятам, че моите
думи са по-силни от който и да е разжабен емотикон.
Понякога ми трябва време, за да разбера смисъла в нечий пост,
тъй като има голямо несъответствие между думи и емотикони.

Не е зле винаги да имаме следния пример в главата,
когато една запетайка може да коства човешки живот:

"Да се помилва не, да се обеси!" и
"Да се помилва, не да се обеси!" .
Виж целия пост
# 7
И аз влагам доста инфо в препинателните знаци.

??!! означава зачудване, хомогенно примесено с удивление и някъде там е скрит леко риторичен въпрос с елементи на присмех................ бъди сигурна  Peace /  а за смисълът на този емотикон какво ще кажете ??? .

Ще кажа, че е много модерен, както забелязвам и ужасно ме дразни.
Виж целия пост
# 8
Аз също употребявам препинателните  знаци по предназначение и  съзнателно като Лиса. За мен пропускането им означава, че не се знае как се употребяват, а не от  бързане. Пропускането им си е равносилно на правописна грешка. А за това дали отразяват емоциите ми- да,определено.
Виж целия пост
# 9
 А да и емотиконките също, понякога напълно съзнателно ги ползвам в противоположност на думите ми, за да подчертая абсурдността или просто на майтап.
  Блонди, забравила съм въпросителната, защото още спя, ей сега ще я сложа, поне от кумова срама, да не се излагам пред чужденците. Ако намерите някоя друга пунктуационна не съответственост, свиркайте. Боже сега видях, че съм писала  пунктуация с о, още в заглавието, отивам да се гръмна  ooooh!
Виж целия пост
# 10
А защо е пунктОация  в заглавието ти? ПунктУация е правилно.Умишлено ли е?
Виж целия пост
# 11
А защо е пунктОация  в заглавието ти? ПунктУация е правилно.Умишлено ли е?

Тя отиде да се гръмне.
Виж целия пост
# 12
А защо е пунктОация  в заглавието ти? ПунктУация е правилно.Умишлено ли е?
 
    Защото някои хора, още спят  Mr. Green
Виж целия пост
# 13

    Защото някои хора, още спят  Mr. Green
Нали щеше да се гърмиш???? Още си тук!!!!????? Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 14
...влагам , да!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия