за смяната на адаптирано мляко

  • 5 474
  • 9
Да ви попитам мамчета, мога ли да сменя адаптираното мляко на бебка или трябва да го съгласувам с педиатъра. Адаптираното мляко го давам само вечер като добавка, тъй като кърмата ми е малко тогава. Имам чувството че млякото не и харесва и отказва да го пие.
Какво ще ме посъветвате?
Виж целия пост
# 1
Аз съм сменяла 3 пъти без знанието на педиатъра, нямаме проблеми.
Виж целия пост
# 2
АЗ бях питала педиатърката за смяната на адаптираното мляко, тя каза да се ръководя от вкуса на бебето. Пробвахме доста млека - NAN, Nutrilon, Omneo, Milumil,Aptamil, докато се спрем на Frisolak.
Виж целия пост
# 3
Да ти кажа всеки педиатър препоръчва различно мляко. Аз съгласувам с позната и тя ми даде инфо. за да ми спести по - нататъшни питания.
-При запечено бебе, или при хабитуално повръщане - Фризовом - но е леко диетично, мисля че и Нутрилон имат такава храна
-При малки злояди бебочета - Милумил
Като качествени млека според цената де - Аптамил и млеката на Ордеса.
Колкото до смяната не мисля, че ти е необходим педиатър. Нашата примерно е "рекламно лице" на Фризо, а Иван упорито му се гадеше, вече му бяха втръснали и аз реших да взема Нутрилон. Никой не съм питала обаче съм адски доволна. Даже спря да се запича и си ака като по учебник
Виж целия пост
# 4
Можеш да смениш и без да питаш, като правило се препоръчва да е на същата фирма, защото смяната на млякото води често до колики и запек, които отшумяват след седмица две, ако вие нямате такива проблеми сменяй. Не разбрах колко ти е голямо детенцето.
Виж целия пост
# 5
И аз мисля че можеш да го смениш без да питаш педиатъра.Стига разбира се да няма някакви проблеми детето като алргии,повръщане...Ако искаш вземи Милумил,по сладък е и със сигурност ще му хареса освен това е едно от най-вкусните млека   Wink
Виж целия пост
# 6
Сменяй млякото, щом бебчето не го харесва. Ние лично сме сменили 3 пъти - Фризолак, Аптамил и последно останахме на Нан. Споделих още в началото с педиатърката и тя ни даде картбланш - да опитваме, докато намерим "нашето мляко" Grinning !
Успех в избора!
Виж целия пост
# 7
Ние първо бяхме на Фризолак /още в родилния дом/, а след това педиатърката ни изписа Нутрилон, не че сме имали някакви проблеми със Фризолака /освен запек/, то и Нутрилона го имахме същия проблем.
Виж целия пост
# 8
pandora, на 6месеца и 1 седмица сме.
Благодаря ви за отговорите  мамчета- утре отивам да купя 'нашето' мляко, надявам се Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Цитат на: mikata
pandora, на 6месеца и 1 седмица сме.
Благодаря ви за отговорите  мамчета- утре отивам да купя 'нашето' мляко, надявам се Simple Smile


Е, ник'ви грижи нямаш тогава.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия