ре-ДТК-кога?!?

  • 1 125
  • 13
Здравейте мами!
Интерсувам се дали някоя от вас(децата ви, де!)скоро са им правили ре-ДТК и на каква възраст са били.
Нашата джип-ка иска да го прави на Алекс на год. и 5мес.,а доколкото виждам то се прави около 22-24мес. и "ако има поне 1 година от последното ДТК".А мен ме смущава и фактът,4е датата на която трябва да ни го бие е то4но 1 година след последното ДТК.
та,въпросите са ми:
1.Моето инфо ли за възрастта на която се бие ли е погрешно(да не би да има някакви нови имунизационни календари?!?!)
2.Да й дам ли да му го бие с разлика то4но 1 год.или да я помоля да из4акаме още малко и колко?!?
Доста съм объркана,моля за съвети!!!

Виж целия пост
# 1
Здравей, накара ме да погледна имунизациите на баткото.
Оказа се, че и на него са му повторили ДТК-то на 1г. 1м., а в календара за имунизации на малката (дадоха ни го в родилното) наистина пише 22-24 мес. Аз, ако има възможност, не бих имунизирала, но знам, че ако откажеш си едва ли не подсъдима...
Кажи на лекарката какво пише в календара и нека ти обясни подробно защо трябва да е сега.
Виж целия пост
# 2
Мерси за бързия отговор,ще взема да се разровя за още литература по въпроса и май ще говоря с педито да отложим имунизацията поне с 1 месец,та ако ще да й стана най-черната и "компетентна" майка.Образованието ми не е медицинско(а то явно в тая страна трябва да имаш поне 4-5 образования,за да не те лъжат и правят на глупак),но поне мога да се ровя из литератури всякакви и чета!!!Ще я попитам защо се е разбързала толкоз да го боцка,точно с 1 год.разлика!

Виж целия пост
# 3
По-добре изчакай да мине този грипав сезон  Thinking
Виж целия пост
# 4
Спокойно - на датата ще е минала е точно една година. Няма да има проблем. Повечето педиатри правят имунизациите така и така е по-разумно.  Щом детето е здраво - по-добре е да се правят задължителните имунизации, защото по-късно детето може да се разболее, да има други проблеми, които ще попречат евентуално. Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Е,датата за ваксина ни е края на април,така че грипавият сезон,надявам се ,че ще е отминал дотогава...Ама все пак  ме тормози вътрешно Rolling Eyes ,че ще е минала точно една година от последното...Споделете,моля,при вас как беше)ако имате спомени)!

Виж целия пост
# 6
Реимунизацията против ДТК я отлагам от миналото лято, педиатърката и тя не бърза да я слага. Имаше един период когато детето ми много боледуваше, сега сме стабилизирали положението (не благодарение на медицината обаче) и хич не ми се иска да оклепаме здравето му с поредната ваксинация. Ако можеше изобщо да не му я слагаме, щеше да е най-добре.
Виж целия пост
# 7
Цитат на: Svetla1
Реимунизацията против ДТК я отлагам от миналото лято, педиатърката и тя не бърза да я слага. Имаше един период когато детето ми много боледуваше, сега сме стабилизирали положението (не благодарение на медицината обаче) и хич не ми се иска да оклепаме здравето му с поредната ваксинация. Ако можеше изобщо да не му я слагаме, щеше да е най-добре.
  Много погрешно мнение Sad Ваксинациите се правят за да не боледуват децата от "страшните" болести. В 21 век една интилигентна майка /не аборигенка/ не бива да мисли по този допотопен начин newsm09
Виж целия пост
# 8
Дъщеря ми е на долупосочената възраст, ре-ваксинацията на ДТК я направихме точно, когато навърши 2години; значи от 4-я месец е минала повече от 1 година.
Не мисля, че би било проблем да поставят ваксината след 1 година от последния прием, щом е здраво и има такава практика. По-скоро ако боледува или има друго противопоказание - напр. алергични прояви би трябвало да се отложи.
Виж целия пост
# 9
На Александра я биха когато беше точно на 1 г. 6 м. Като не беше минала една година от предното... С 2 месеца по-рамо я сложиха, защото ТЪПАТА СЕСТРА  Imp  беше объркала датите. Хем аз следя всичко, но тогава отидохме за някакво неща за яслата и понеже беше лятото и детето беше здраво лекарката вика, я да сложим ДТК. Сестрата гледа и вика, да минала е година... Да ама не!!! Тя си записвала датите на предстоящите ваксинации (предварително) и понеже ние закъсняхме с ваксините заради варицела на 2 месеца всички ваксини ни се изтеглиха. Та така... грешката се влачила от 2-ри месец. Добре, че аз всичко записвам... Но искам да ти кажа, че по календар трябваше да й я бият на 18 месеца, за да е минала година...
Виж целия пост
# 10
В имунизационния календар ДТК се прави до 24-ия месец (не по-рано от една година след III прием) , а полиомиелита втората реимунизация е От 22 - 24-ия месец
Ето виж тук
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=135
Виж целия пост
# 11
Алекс засега поне не ми боледува често(дано не ме чуе дявола),така че за сега причини за отлагане от типа на боледуване,алергии няма.
Благодаря ти, Vache за линк-а, и него го погледнах преди да реша да ви запивтам.Е,как да не те е яд на такива "перфектни"медицински лица,като вашата сестра  #Crazy ...То от такива "хубавинки" съм станала и аз един Тома неверник и питам наред,ама явно и така трябва да си бъде!!!
Виж целия пост
# 12
Цитат на: mama Ina
Алекс засега поне не ми боледува често(дано не ме чуе дявола),така че за сега причини за отлагане от типа на боледуване,алергии няма.
Благодаря ти, Vache за линк-а, и него го погледнах преди да реша да ви запивтам.Е,как да не те е яд на такива "перфектни"медицински лица,като вашата сестра  #Crazy ...То от такива "хубавинки" съм станала и аз един Тома неверник и питам наред,ама явно и така трябва да си бъде!!!


Абе да ти кажа, сестрата я преглъщам, само защото лекарката ни е много добра. Но след този случай я следя още по-изкъсо (сестрата)
Виж целия пост
# 13
Цитат на: Anonymous
Цитат на: Svetla1
Реимунизацията против ДТК я отлагам от миналото лято, педиатърката и тя не бърза да я слага. Имаше един период когато детето ми много боледуваше, сега сме стабилизирали положението (не благодарение на медицината обаче) и хич не ми се иска да оклепаме здравето му с поредната ваксинация. Ако можеше изобщо да не му я слагаме, щеше да е най-добре.
  Много погрешно мнение Sad Ваксинациите се правят за да не боледуват децата от "страшните" болести. В 21 век една интилигентна майка /не аборигенка/ не бива да мисли по този допотопен начин newsm09

Айде да не се обиждаме, а! Ако някой има по-различно мнение от налаганото е неинетигентен и абориген. Айде стига моля те. А ти вземи се регистрирай поне, като ще обиждаш!  Като си медицинска сестра не си мисли че си компетентна по всичко и че си супер интелигентна!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия