Гъбички и бременност-закривам темата(освен ако може да е полезна на някои друг)

  • 1 156
  • 12
Здравейте.Първо да се извиня за дългото обръщение за съвет към вас.Прочетох доста неща ,но все още не мога да реша какво да правя.А хората са казали "не слушаи старило ,ами патило".Затова ви моля за съвет.
Проблема ми е следният.:Преди около 2 седмици ми се появи бяло течение.Гинеколожката взе необходимите проби и се оказа гъбична инфекция (не стафилококова и разните там други..) и според нея нямало нищо опасно.Предписа ми Флажил-орално и вагинално.Дотук добре НО..установи се че съм бременна:)) Лекарката препорача да започвам лечението ,тъй като бременноста е в началото и е по добре да се излекува инфекцията ,защото иначе може да се роди бебето с инфекции които се лекуват трудно.Лошото е ,че дори и да рискувам с Флажила,може инфекцията да се повтори докато съм бременна ,тъй като съм предразположена-лекувала съм се два пъти и знам че проблема е в мен,тъй като се случи преди още да имам сексуални контакти.Затова ви моля за съвет и предварително благодаря на всички отзовали се.
Виж целия пост
# 1
Здравей мила,аз имах проблем подобен на твоя.Забременях и някъде между 3 и 4 месец ми се появи бяло течение с парене и щипене.След необходимото изследване се установиха гъбички.
Изписаха ми хапчета за пиене,"Клотримазол" за мазане и подмиване с антибактериален сапун."Клотримазола"трябваше да използва и мъжа ми.Не помня обаче как се казваха хапчетата.Спазваме идеална хигиена и двамата и въпреки всичко се появи тази инфекция.Доктора ми обясни,че по време на бременност имунитета на жената спада и затова е предразположена към такива гъбички.Дори е възможно като се излекуват след време да се появят отново.Слава богу нас не ни повтори.Клотримазола е абсолютно безвреден и на детето не му се случи абсолютно нищо.Роди си се здравичко.
Но в подобни ситуации е хубаво да се премахне проблема,защото наистина има вероятност при раждането да се пренесе инфекцията върху детето.Зависи и какви са гъбичките все пак.
Желая ти всичко хубаво ,бързо да се излекуваш и след това безпроблемна бременност.
Виж целия пост
# 2
Трябва да се пазиш от гъбички по време на бременността. И трябва да си правиш редовно микробиология, защото ако това прерастне в бактериална вагиноза, става опасно.
Микробиология пускала ли си досега?
Виж целия пост
# 3
Мерси "рибок" ще опитам:)

"stef"  -пуснаха микробиология и казаха- цитирам: "имаш обикновенна гъбична инфекция"
Виж целия пост
# 4
В такъв случай, лекувай се с Флажил и през бременността се следи редовно, ако искаш си вземи тест-ръкавици, с който се определя киселиността на влагалището, ще са ти полезни: http://www.fromvoulevs.com/careplan.html
Виж целия пост
# 5
Флажил-а не е ли опасен за бебето-мисля ,че на листовката пишеше ,че е противопоказно ,но мога и да греша
Виж целия пост
# 6
Не знам мила, трябва да питаш лекаря си - най-добре.
Виж тук се говори за Флажил и бременност:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=146688.msg2811900
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=167629.msg3305116
Виж целия пост
# 7
мерси "stef" -видях ,че мненията са различни-и лекарката не ми ги предписа с лека ръка.
Виж целия пост
# 8
Благодаря на отзовалите се.За съжаление дилемата беше разрешена от самосебе си.Бебе засега няма да има.Но вдигаме глава и след време ще опитаме отново.
Виж целия пост
# 9
Мила...съжалявам...какво стана?
Виж целия пост
# 10
Ами...бебчо не се е закрепил добре.Добре поне че е в началото...След всяко зло идва добро така,че продължаваме напред...Лекарката каза че 2 месеца са достатъчни и да пробваме пак.

"Stef"  благодаря за съветите.
Виж целия пост
# 11
Съжалявам, миличка  Hug
Излекувайте първо гъбите и после мислете за бебче.
Успех ти желая и кураж  bouquet
Виж целия пост
# 12
Благодаря "stef" за куража. Ще се лекуваме пък дано не се повтори-божа работа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия