Запушен нос

  • 5 787
  • 7
Носът ми е постоянно запушен от години...Не мога да заспя,ако не си сложа капи за нос-xylometazolin.Нямам синузит.В Исул ми казаха,че трябва да се направи операция,защото носната преграда ми е крива,а пък и лигавицата на носа е атрофирала от многото ,използавни капки.Но реших да попитам и други лекари,които ми изписаха антихистаминови лекарства и казаха,че е алергия,предписаха ми и няколко вида капки,спрейове...Някой от вас има ли подобен проблем...Ужасно е да не можеш да дишаш през носа,особено нощем...
Виж целия пост
# 1
Здравей,аз нямам такъв проблем,но след като така и така си капеш нещо в носа-защо не опиташ "Морска вода".Тя е под формата на спрей,продава се в аптеките и използването й е по-скоро профилактика,а не лечение.Ще отпуши носа ти и е безвредна.Ползвам я за дъщеря си.     Успех.
Виж целия пост
# 2
Опитай с инхалации с лайка, сода и капка йод. Успех!!!
Виж целия пост
# 3
най-вероятно е от дългата употреба на ксилометазолин.
Виж целия пост
# 4
Носът ми е постоянно запушен от години...Не мога да заспя,ако не си сложа капи за нос-xylometazolin.Нямам синузит.В Исул ми казаха,че трябва да се направи операция,защото носната преграда ми е крива,а пък и лигавицата на носа е атрофирала от многото ,използавни капки.Но реших да попитам и други лекари,които ми изписаха антихистаминови лекарства и казаха,че е алергия,предписаха ми и няколко вида капки,спрейове...Някой от вас има ли подобен проблем...Ужасно е да не можеш да дишаш през носа,особено нощем...

Привет
Аз съм с абсолютно същия проблем като твоя. Ужасно е да се събудиш посред нощ и да не можеш да дишаш. Случвало ми се е изобщо да не мога да заспя. Носа запушен, устата пресъхнала..., абсолютно никакво обоняние. Накрая посетих д-р Бегов в Пета градска болница в София. Много добър специалист уши-нос-гърло. Направиха ми снимка и се оказа, че единия синус ми е атрофирал, защото съм имала и синузит. А лигавицата на носа също беше много зле. Той ме записа в една програма за лечение с един препарат, който все още не се продава свободно в аптеките. Чаках няколко месеца, за да ме извикат. Лечението е 1 година. Капките ти ги дават безплатно и ходиш на всеки 3 месеца на проверка. Чувствам се много добре. Лигавицата се е възстановила. Понякога ми се запушва носа отново, но аз също имам много алергии. Но поне бързо се възстановявам. Препарата се казва Астелин.

http://www.astelin.com/Astelin.Public/index.aspx
Успех  newsm10
Виж целия пост
# 5
От продължителната употреба на ксилометазолин е.Бях така години на ред.Оправих се за 15 дни и вече няколко месеца нямам проблем.Разбъркай равни част мед и изстискан и прецеден лимон.Всеки път като ти се запуши носа,слагай от тази смес.
Виж целия пост
# 6
При хипертрофия на носната лигавица, която е дългогодишна, всичките гореописани методи за лечение са временни и рано или късно запушването започва пак. За съжаление. Единственото радикално решение е оперативно. Но може дълго да се отлага... Както правя аз вече 15 години  Wink
Около 40 годишна възраст обаче, е добре операцията да се направи, защото има голяма вероятност хипертрофията да премине в полипоза, а тогава става по - сложно.
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви,че ми отговорихте,аз съм на 18 години...и не зная защо се получи така с тези капки...Но ,както и да е...Ще опитам и това с меда,както и Д-р Бегов.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия