Какви видове каши давате на децата си?

  • 2 986
  • 23
Мами, здравейте! от около 10ина дни моята бебка хапва оризова кашичка. Започна обаче да и омръзва и ми се иска да и разнообразя менюто с някоя друга. Кажете, мами, с опит в какъв ред въвеждахте кашите? Давате ли плодово- млечни? Чета само за оризова, елда, царевица? А бананова или нещо по- интересно?
За протокола - на 6 месеца и малко сме. Кърмим се още и нямаме заместено хранене. Захранили сме се морков, картоф и тиквичка.
Виж целия пост
# 1
Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Аз слагах плодове в кашата за разнообразие (от тези, които съм въвела). Най-голям успех имаше банановата каша  Grinning Понякога и мляко (формула)  слагах вместо вода. И давах различни плодови каши на Хумана - но това вече след 12 месеца
Виж целия пост
# 3
Аз започнах с  оризова на милупа  Laughingслед това, бананова на ХУМАНА, бисквитена , ябълка и маракуя,череши и банани и т.н.
Виж целия пост
# 4
Аз също давам  оризова каша и елда,но за разнообразие прибавям варена на пара и пасирана ябълка или пюре круша на Хипп от днес въведох и пюре от сини сливи така, че има  още един вариянт.Кашата я приготвям с вода и като количество е около 1 супена лъжица суха смес и повече плодово пюре.
Виж целия пост
# 5
oризова на Милупа като начало. Катто въведох елдата я отказа и сега редува елда на Хип с ориз и зцаревица на Милупа
Виж целия пост
# 6
...в какъв ред въвеждахте кашите?...
Реда в който аз въвеждах беше- оризова, ечемичена, овесена и като навърши годинка дадох житна и комбинирана, като ги размесвах само с вода или на по- късен етап с разреден чай. Плодово- млечни не съм давала. Поздравления за късното захранване и успешно по нататъшно захранване на Калина! Плодове още ли не си предлагала?
Виж целия пост
# 7
  Аз първо дадох ориз и царевица, после ориз и рожкови, а сега са ми донесли от Русия една с гречка- типично руско растение, което не знам има ли го в България
Виж целия пост
# 8
 Гречка=елда. И аз за сега съм давала само ориз, елда и царевица
Виж целия пост
# 9
Аз започнах с безмлечна - ябълкова, след това всички останали млечни....Проблеми нямаме никакви...
Виж целия пост
# 10
Моята дъщеря обожава кашите на "Ганчев" - "Лека нощ". Харесва най-много тази с бисквити. Хапва с апетит и с ванилия и нишесте. Давам и от тази плодовата (пак б бурканче), с ябълки и круши също.
П.П. Ох, чак сега виждам, че бебчето ти е малко и вероятно не си въвела глутена още. На тази възраст давах оризова млечна (тя и без това беше на АМ) на Милупа, с нея започнахме. После въведох банановата и другите плодови варианти.
Виж целия пост
# 11
Kalida, не, плодове още не съм въвела, но тези дни смятам да започнем и с тях. Днес и взех каша елда, само че я направих с кърма. Пожъна голям успех Party
А откога въведохте плодово- млечните каши? Или изобщо млечните? Има някакви на Hipp с формула. Какво мислите за тях?
Виж целия пост
# 12
Записвам се да следя темата, че и на мен ми предстои...
Виж целия пост
# 13
И аз ще следя, че вече даже от четене ми стана каша в главата.
Виж целия пост
# 14
Ние обожавахме "Блевит" За разнообразие хапвахме "Фризокрем"
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия