Дайте идея за климатик, моля ви!

  • 2 539
  • 15
Тъй, живеем в изяло южен апартамент на 7 етаж. Панел. Гарсониера. Коментарът май е излишен в каква сауна се печем в момента.
Моля ви, дайте идея за подходящ климатик, който да не срине финансовото ни и без това трагично положение.
Мерси!
Виж целия пост
# 1
имам 4 климатика вкъщи-панасоник инверторни,от 2г сме ги сложили и сме много доволни.Зимата си топлят,лятото охлаждат..сега у дома в тези жеги е голям кеф!В хола понеже е по-голям сме сложили дванаиска,а в другите стаи деветки,защото са по-малки.Зимата сме плащали най-много ток до 120 лв,а сега максимум 50лв.Много сме доволни  Peace
Виж целия пост
# 2
Цените и на четирите бяха около 3.500 тогава,но сега незнам как е,ние също сме в панелен апартамент
Виж целия пост
# 3
А откъде ги купихте, може ли на изплащане?
Виж целия пост
# 4
Алекса, вместо да купуваш на изплащане, би могла да ползваш Кредит енергийна ефективност - виж инфо тук:http://www.reecl.org.

Така ще си върнеш 20% от парите, или ги остави на банката за главницата, така кредита ти излиза безлихвен.

Но провери във списъка на сайта кои модели климатици са одобрени, не знам, дали най-ефтините - китайските стават за тази програма.

Пък и ако мога да цитирам известна съфорумка "спец" по климите - по-добре обикновен "марков" модел, отколкото китайски инвентор.

Според Шани пък, ако го ползваш само за охлаждане, а не и за отопление зимата и Мидеите стават.

Ще ти потърся линк, темата беше съвсем скоро, да не преразказвам, ако цъкнеш на гугъл ще намериш и много други коментари по други форуми.

И аз се пека в офис на последен етаж и на мен, едва сега, от жегите, ми увря главата, че трябва климатик - лошата новина е че явлението е масово и някои фирми записват за доста напред.

А иначе съм решила да инвестирам повече в добър климатик.

Апропо, продават и втора употреба - японски от престижни марки - Дайкин, Корона, Мицубиши и т.н. за смешни пари. Казват, че са ползвани 2-3год. Но по форумите коментират, че са модели от преди 5-7 г. предимно и въпреки, че имат 1г. гаранция си е рисковано.
Има и много доволни от втората "злоупотреба", но аз съм за новичко.


Виж целия пост
# 5
 Ето ти една доста обширна темичка : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=98573.0,

а ок. 5 стр. назад има и тема за кредит енергийна ефективност.

Виж целия пост
# 6
съгласна съм с Елси,трябва да е марков и винаги гледайте гаранционният срок!Гаранцията на нашите е 2г като не се плаща за профилактиката им,и 5 с плащане за профилактиката им.
Виж целия пост
# 7
В къщи сме с 3 климатика.В хола е Fujitsu а другите стай са Midea.Разлика между двата климатика е огромна.Така че ти препоръчвам да си вземете климатик от хубава марка!Казаха ми че Fujitsu е по хубав даже от Panasonika мисля че и са и по скъпи.
Виж целия пост
# 8
ние сме с панасоник и фуджи. фуджи е по- добър
Виж целия пост
# 9
Още един глас за Панасоник.Тих и надежден.
Виж целия пост
# 10
Мерси много за инфото! Аз не разбрах, че темата е преместена и затова занемях от вчера Embarassed
Виж целия пост
# 11
Мидея са качествени и не скъпи. Работят добре и не са шумни.
Виж целия пост
# 12
И съм за Панасоник имаме един 9 и един 12, с японски компресори, верно че са скъпи но си връщаш парите определено, малкия го взехме за 890 лв а големия за 1030, с 5 години пълна гаранция, инверторни, икономични, аз съм много доволна имаме апартамент който е панел и е изцяло запад Shocked не се живееше лятото, там работеха перфектно сега сме в тухла и има по-малка нужда от тях определено но и тук си работят и несъм имала космически сметки за ток
Виж целия пост
# 13
Избирай климатика да е нов, марков, инверторен, с гаранция най-малко 24 месеца.  Peace
Всичко друго е въпрос на късмет.
Виж целия пост
# 14
Alexa, за каква квадратура говорим, за да ти дам най-точен съвет ? Иначе горещо ти препоръчвам да си вземеш качествен климатик, а не някой евтин боклук, защото ще има проблеми, да не говорим за разликата в СОР-а и EER ( коефициента на охлаждане и отопление ). Т.е. най-обобщено казано - купаваш си климатик за 500-700 лв. и за 1 година от израходването на тока все едно си си купила за 1500 лв. и след тази 1 година вече си на загуба - за разлика от климатик от рода на Тошиба, Мицубиши, Фуджицу, при който след 1 година сам се е изплатил, като ти харчи малко ток. Разлики има и в шума, например ако 1 на 10 Мидеи е тиха, то при качествените климатици всички са такива.
Успех !
Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия