Помощ - проблем със съседите!

  • 7 124
  • 27
Здравейте!
Имам следният проблем: вече няколко дни съседите два етажа над нас си пускат климатик в стаята. Обаче нашата тераса е остъклена и има козирка и съответно водата от климатика капе върху нея. Е няма да ви казвам какво китайско мъчение е като си легнем. Още повече, че и детето спис в тази стая и е просто ужас!  #Cussing out
Опитахме и двамата със съпруга ми спокойно и добронамерено да им обясним какъв е проблема, обаче те не слушат - ние сме били виновни, че сме имали козирка на терасата. А от тях се иска само малко да си удължат тръбата на глупавия климатик. Обчсняваме им, че в стаята спим с детето, но те не се впечатляват. А и те имат дете с 1 месец по-малко от нашето и не ни влизат в положението.
Кажете заете ли мога ли да се оплача някъде и какво да направя???
Виж целия пост
# 1
Здравей,
Положението ви  е малко безнадеждна но все пак трябва да си търсим правата.
Аз имам проблем със съседски климатик- вибрациите му се чуват във всички стаи и най вече  в спалнята. Та по този повод се разрових и намерих Наредба за опазване на обществения ред и т.н. Приема се от Общинския съвет и всеки град има такава. Та там пишеше, нещо от рода, че климатиците трябва да се отводняват във водосточните тръби и т.н. 
На тази основа  пуснах жалба до районното кметство и лично се убедих, че дойдоха на проверка, защото ми позвъниха да отворя  входната врата. Получих и писмен отговор, но за шума ме насочика към ХЕИ и т.н.

Съвета ми е да потърсиш Наредбата за София  и да пуснеш една  жалба до районнния кмет.
В тези наредба се регламентират и часовете за почивка от 14-16 часа и през ноща от 22 до 6ч.
Да споменете, че ви се нарушава правото на нощна почивка и т.н. Можеш да ми пишеш на личния за повече подробности. Успех!
Виж целия пост
# 2
И ние имахме подобен проблем,с тази разлика че водата капеше точно пред вратата на магазина ни и образуваше симпатична локва.Съседите излезнаха разбрани и си сложиха леген в които да се събира водата.Не че това е решението,но повечето тераси  са с чучур през които водата изтича  навън,а не с такъв  които да я отвеждат в канала .Дано намерите разумно решение!
Виж целия пост
# 3
Ами ние пък сме от тези,на които има капе климатика и пречи на някой  Crossing Arms
На 8-мият етаж сме и под прозореца на спалнята ни са монтирани и двете външни тела на климатиците в хола и спалнята.Съседите от 4-тия етаж дойдоха за първи път през зимата,за да се оплачат,че им капело върху климатика ,пръскало има на прозореца и ...климатика им се лющел  Laughing Обадихме се във фирмата,дойдоха хората и ни сложиха една тавичка с тръба,която извежда водата настрани.За да им е комфорно на комшиите ние се изтръшкахме 60 лв .
Днес обаче същите съседи звънят на вратата и пак се оплакват,че отново им капело ,ама сега от другия климатик.Мухлясала им стената и не знам си какво,при условие,че ние живеем в този блок от няколко месеца.Мъжът ми им обясни,че ние сме с външна и вътрешна изолация и пак имаме мухъл,ама не! От нашият климатик им идват всички проблеми в живота!Сега натикахме тръбичката от която има капе в тавичката на другият климатик и сме в очакване да чуем какво няма да им хареса.
Та...написах го всичкото това,за да се опитате да погледнете малко и от другата страна.Недоволни винаги ще има.Ако съседите ви отказват да направят нещо,направете го вие.Извикайте си някой да се качи и да им сложи удължаваща тръба,за да не ви капе или каквото там ви прави.Все пак проблема е ваш!
Виж целия пост
# 4
Ами неприятно е, но и съседите ви са прави. Щом сте приели за нормално всеки да маже по фасадата както му изнася - един да остъклява, друг да лепва климатик, ще се търпите... Иначе решението е просто - сваляте си допълнителните приспособления и си търсите правата. Или сядате като големи хора и се разбирате по схемата "аз печеля, ти печелиш".
Моите климатици са монтирани така, че по никакъв начин да не пречат на съседите, нито да капят на тротоара пред блока - външните тела са ми по терасите. Не съм си и помисляла дори да си префасонирам откритите тераси, да ги покривам и т.н. и бих направила луд всеки съсед, решил да променя фасадата и да си отправя претенциите към мен.
Виж целия пост
# 5
.Все пак проблема е ваш!
Съжалявам,но не съм съгласна.Това звучи по-скоро"аз съм си добре,другите да се оправят както знаят"Това правило, приложено в един ход няма да доведе до нищо добро.А ако Вие бяхте в обратната ситуация?
Виж целия пост
# 6
.Все пак проблема е ваш!
Съжалявам,но не съм съгласна.Това звучи по-скоро"аз съм си добре,другите да се оправят както знаят"Това правило, приложено в един ход няма да доведе до нищо добро.А ако Вие бяхте в обратната ситуация?

Ако аз бях в обратната ситуация бих предложила решение,изгодно и за двете страни,а не само да звъня по звънците и да правя панаири.Лично в моята ситуации смятам,че тези 60 лв които вече дадохме,за да не им капе ми стигат.120 са ми вече множко.
Виж целия пост
# 7
И ние имахме подобен проблем,с тази разлика че водата капеше точно пред вратата на магазина ни и образуваше симпатична локва.Съседите излезнаха разбрани и си сложиха леген в които да се събира водата.Не че това е решението,но повечето тераси  са с чучур през които водата изтича  навън,а не с такъв  които да я отвеждат в канала .Дано намерите разумно решение!

Ние предложихме да си удължат тръбата или просто да си сложат някакъв съд отдолу и отговорът беше - "Съжалявам приятел, не мога да ти помогна".

Ами неприятно е, но и съседите ви са прави. Щом сте приели за нормално всеки да маже по фасадата както му изнася - един да остъклява, друг да лепва климатик, ще се търпите... Иначе решението е просто - сваляте си допълнителните приспособления и си търсите правата. Или сядате като големи хора и се разбирате по схемата "аз печеля, ти печелиш".
Моите климатици са монтирани така, че по никакъв начин да не пречат на съседите, нито да капят на тротоара пред блока - външните тела са ми по терасите. Не съм си и помисляла дори да си префасонирам откритите тераси, да ги покривам и т.н. и бих направила луд всеки съсед, решил да променя фасадата и да си отправя претенциите към мен.

Наистина, ако климатиците са направени така, че да не пречат на другите съм съгласна. В блока тези хора не са единствените, които са с климатици, но другите са направени читаво и са измислени къе да се стича водата им.
Виж целия пост
# 8
[quote author=amber link=topic=201573.msg4304986#msg4304986 date=1182803955

Ако аз бях в обратната ситуация бих предложила решение,изгодно и за двете страни,а не само да звъня по звънците и да правя панаири.Лично в моята ситуации смятам,че тези 60 лв които вече дадохме,за да не им капе ми стигат.120 са ми вече множко.
[/quote]

Тези вашите съседи наистина са за  #Cussing out Те май само търсят за какво да се хванат и а се заяждат.
и аз нямам нищо против да стигнем до някакъв компромис, но те категорично отказват да се мисли за някакво решение.
Виж целия пост
# 9
ПРАВИЛНИК ЗА УПРАВЛЕНИЕТО, РЕДА И НАДЗОРА В ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОСТ http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=-25376254
Виж целия пост
# 10
hrisito просто им кажете,че сте готови вие да се погрижете (ако сте готови де)  да се реши проблема,стига поне да ви предоставят достъп до климатика.Явно на хората не им се занимава,защото проблема не е техен.
Виж целия пост
# 11
И на мен ми капе климатика на съседите отгоре върху козирката на терасата, а и моите климатици капят пък надолу. Под нас има магазин, отначало мърмореха, въпреки че бях сложила една кофа да капе в нея. Сега и в магазина сложиха климатик и вчера като видях собственичката, предложих пак да сложа нещо за да не капе, тя обаче каза, че всичко е ОК, няма проблем - защото всички климатици капят  Mr. Green
Виж целия пост
# 12
И нашите климатици капят-многог кофти.Гледах долу,но няма как да се изведе водата на единия от тях.Пак ще капе.Отдолу има едни помещения,приземни,които са покрити в винилови плоскости и са цялата дължина на сградата,тоест където и да тикна тръбата,пак ще капе.Кажете някаква идея как да процедира.Никой не се е оплаквал,но на мен ни е съвестно.
Виж целия пост
# 13
Да сложат нещо да отвежда водата настрани Thinking

Аз пък искам съседите да си махнат козирките. Когато вали  не може да се спи, ако пък се уцели дъждовна седмица, направо откачам за сън. Добре, че сложиха нова дограмана единия, най-шумния прозорец и разкараха козирката, но пак остава още една  Close Против съм такива "подобрения", това си е жив тормоз за съседите.
Виж целия пост
# 14
Козирките предпазват прозорците да не се стича по тях мръсната вода, която тече когато някоЙ от горе си мие мърлявата тераса и го мързи да вземе парцал, а излива кофа с вода. Цялата помия изтича надолу върху всички стъкла от етажите под него. Не е приятно точно след като си измиеш прозорците някоЙ да ги полее с мръсотия. За мен това също е тормоз. Тормоз е и простора на съседката от горе, коЙто е на метални пръчки отвън на 10см. над прозореца ми. Когато простре прането, гащи и чаршафи закриват прозореца ми и светлината за по цяла седмица, защото по толкова време ги държи. Сякаш има спуснато педе, но от външната страна.
Тормоз е и чалгата, която гърми денонощно от съседите. Тормоз са и пищящите им деца, които постоянно пищят във входа на стълбището и ми пробиват ушите. Просто родителите им решават, че стълбището е наЙ-подходящото място където да набият децата си.  Тормоз е и отглеждането на хлебарки, когато никоЙ не само че не чисти, а и отказва да напръска. Комшията от горе си събира мръсните съдове  във ваната и когато се напълни, тогава ги мие. От това тръгват пълчища хлебарки навсякъде. Отказа да пусне фирмата, която извикахме за да напръскат. Това също е тормоз. Тормоз е и когато гостите на другите комшия използват стълбищното площадка вместо тоалетна. Тормоз са и ежемесечните наводнения, защото комшиите редовно забравят чешмите си пуснати. Свръхтормоз са и котките на съседите, които си вършат работата в баните, а стопаните им не чистят след тях. Миризмата се разнася по вентилационните отвори и във всеки апартамент смърди на котешка урина. През почивните дни, когато всички изчезват на някъде, а котките им са сами в къщи, такава смрад се носи, че ... До утре мога да пиша на тема "тормоз". На този фон, оплаквания от климатик и козирка ми се виждат меко казано несериозни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия