а таксите в часните ясли какви са??????

  • 2 143
  • 22
 newsm78
Виж целия пост
# 1
За София не знам
За Бургас съм 4увала около 170 на месец.
Не знам то4но какво се вклю4ва в тази сума.
Предполагам 4е е с храната.
Упс, поправка: сега видях, 4е питането е за ясли, а цената, която дадох е за 4астна детска градина
Виж целия пост
# 2
около 400лв без транспорт, има и някакви по-евтини на половината, но те май не са регистрирани в МОН
Виж целия пост
# 3
400 лева  си е стабилна сума за България.
И какво предлагат по-разли4но от държавните?
Моят син ходи в 4астна детска градина тук, живеем в 4ужбина.
Плащаме 225 долара на седмица, 1100 долара на месец ( а яслата е още по-скъпа), но пък разликата между 4астната и държавната е ОГРОМНА. Отворени са от по-рано, до доста по-късно, материалната база е много добра, на три деца има една у4ителка, водят ги на екскурзии, разходки, посещения в зоологи4еската градина, във фабрики (за сладолед, за шоколад), в библиотеката, в пожарна, да си пазарят в супермаркета, помагат на готва4ката понякога да приготвят мъфини, пици, сандви4и, имат уроци по музика и таекуондо, както и джим...
С какво 4астните се разли4ават от държавните?
На нас ни предстои да си идваме за известно време и живо ме интересува.
Виж целия пост
# 4
Разликите и в България са като тези дето ти си посочила - по-добра материална база, по малко деца на 1 учителка
Виж целия пост
# 5
400 лева  си е стабилна сума за България.
И какво предлагат по-разли4но от държавните?
Моят син ходи в 4астна детска градина тук, живеем в 4ужбина.
Плащаме 225 долара на седмица, 1100 долара на месец ( а яслата е още по-скъпа), но пък разликата между 4астната и държавната е ОГРОМНА. Отворени са от по-рано, до доста по-късно, материалната база е много добра, на три деца има една у4ителка, водят ги на екскурзии, разходки, посещения в зоологи4еската градина, във фабрики (за сладолед, за шоколад), в библиотеката, в пожарна, да си пазарят в супермаркета, помагат на готва4ката понякога да приготвят мъфини, пици, сандви4и, имат уроци по музика и таекуондо, както и джим...
С какво 4астните се разли4ават от държавните?
На нас ни предстои да си идваме за известно време и живо ме интересува.
В общи линии същите неща се предлагат и в тукашните частни ясли.

320лв е таксата специално в нашата ясла, включва храната, не включва транспорт.
Виж целия пост
# 6
Около 350-400 лв с храната , без транспорт. Май горе долу е на 2 бр персонал-лелка + учителка по около 12 дечица.
Виж целия пост
# 7
Разликите и в България са като тези дето ти си посочила - по-добра материална база
Не е така. Материалните бази на много от частните градини, са по-зле то държавните.
Виж целия пост
# 8
Разликите и в България са като тези дето ти си посочила - по-добра материална база
Не е така. Материалните бази на много от частните градини, са по-зле то държавните.
Абсолютно вярно! В частните, има малко по - шарени мебели, повече цветни стени и тук - таме по - скъпи играчки. Иначе пространството при повечето е много ограничено, тъй като сградите не са строени за целта.
Виж целия пост
# 9
Таксите са между 270 лв и ....... Ако ползват доставка на храна е около 3-3,50 лв. на ден. За транспорт се плаща отделно 75-85лв.
В някой от яслите не предлагат транспорт за най-малките.
Ако детенце е отсъствало се приспадат паричките за храната.
Струва ми се доста скъпо. Наистина се питам как се справяте с тези такси и с всички други разходи за дома и детето?
Виж целия пост
# 10
Струва ми се доста скъпо. Наистина се питам как се справяте с тези такси и с всички други разходи за дома и детето?
Ако на някои семейства месечните доходи са 2 - 3 000 лв /което в големите градове не е рядкост/, не би трябвало да имат проблем да заделят около 400 лв за частна ясла. Разликата наистина не е кой знае колко голяма по отношение на мат. база, занимания, работно време... Обаче все пак е гарантирано някакво лично и положително отношение към детето, което пък за мен е най-важното. За съжаление безплатен обяд няма, затова и често се пускат темички за държавните ясли от сорта :"Дали бият детето ми", "Крещят на детето ми", "Детето ми яде боклуци" т.н. подобни вариации/. Разбира се има и хубави държавни ясли. но все пак плащането ти гарантира някакъв минимум и ти дава право на претенции /не, че не можеш и иначе да имаш/
Виж целия пост
# 11
започват от 270 лева, но аз лично не виждам много предимства, освен по-малкото деца
аз лично не мога да си позволя частна ясла и детска градина
Виж целия пост
# 12
Ние плащаме 420 лв на месец за частна ясла в София, като групата е от максимум 12 деца и се гледат едновременно от 4 жени.
Виж целия пост
# 13
За мен реалната такса е някъде там - около 400 лв. Просто няма как да стане да е по-малко.
Друг е въпросът, че базата трябва да е без забележка, качеството на обучението и отношението също. Но за да поддържаш добра база и качество на храната просто това са си парите.
Виж целия пост
# 14
Таксите са между 270 лв и ....... Ако ползват доставка на храна е около 3-3,50 лв. на ден. За транспорт се плаща отделно 75-85лв.
В някой от яслите не предлагат транспорт за най-малките.
Ако детенце е отсъствало се приспадат паричките за храната.
Струва ми се доста скъпо. Наистина се питам как се справяте с тези такси и с всички други разходи за дома и детето?
При нас не се приспадат пари за храната, въпреки че я доставят от фирма. Изобщо навсякъде май е различно. Simple Smile

Скъпичко е в сравнение с държавната, но не е непосилно. Аз лично имах малко угризения, когато тази година се отказахме от държавна ясла, но само заради едни пари да заврем малката на по-кофти място, особено след като е свикнала вече с деца, учителки и т.н... Naughty А останалите разходи по детето не са много, когато се разделим и с памперса, само за дрешки от време на време ще даваме пари. Иначе колко яде вечер...
Е, не сме си купили апартамент, но пък детето ми е щастливо!  Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия