на море???

  • 3 607
  • 36
момичета, много споделете опита си и идеите си за море с децата. ние сме на 2 и 4м. и сега ще ние за пьрви пьт, ама ше сме само мама тати и двамата ни мьже, и да си ви призная вече ме стяга корема от притеснение дали ще се справим сами.....
Виж целия пост
# 1
Ох,и мен ме интересува живо този въпрос!
Края на август мислим да отидем с бебетата на море/имаме "зелена светлина" от педиатъра/.Ще пътуваме със самолет/3h път/ и не знам в каква вид да се понесем  newsm78?Със столчетата за кола/тях със сигурност ще ги вземем/..?не мислим да им взимаме място/ще са на 5 месеца/,яденето е ясно,но другото...

Нека близнашките мами с повече опит споделят и най-вече пътувалите със самолет,за което предварително благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 2
Аз не съм близнашка мама, но съм пътувала със сина ми със самолет на дълги разстояния откакто е на 6 месеца. В самолета ще ви сложат на най-предния ред и на стената пред вас ще закрепят по едно кошче за бебоците (трябва да са под 13 кг). Седалките за кола няма да можете да ползвате в самолета - няма да ползвате места за бебетата и няма каде да ги закрепите, така че си помислете дали детска количка няма да ви е повече от полза - ще си я получите на рампата на слизане (както и столчетата, няма да ви разрешат да са в кабината - няма къде). Като копувате билетите си поискай да ти осигурят памперси, пюрета и т.н. каквото се сетиш че ти трябва (тия неща може да варират за различните компании - ще ти кажат какво могат да ти осигурят, но ти си питай и искай всичко). За излитане и кацане си приготви нещо за пиене да дадеш на бебчовците. Аз кърмех - панацея! Хем успокоява хем не глъхнат и не болят ушички. В тоалетните има един плот за повиване, който е на стената, ще ти го покажат и ще го отваряш и сменяш памперси при нужда, само имай готовност налесно с кърпички и т.н.

А иначе препоръчвам на всички варианта с малко надуваемо басейнче на плажа - изсипвате една торба с играчки вътре и си хапвате цацата с бира а бебчовците са до вас, не щъкат, занимават се безопасно, водичката е топла, може да им направите сянка и няма да ги е страх от голямата вода и вълни (макар с моя проблема беше тоталната липса на страх!)
Приятна почивка!
Виж целия пост
# 3
Ох,и мен ме интересува живо този въпрос!
Края на август мислим да отидем с бебетата на море/имаме "зелена светлина" от педиатъра/.Ще пътуваме със самолет/3h път/ и не знам в каква вид да се понесем  newsm78?Със столчетата за кола/тях със сигурност ще ги вземем/..?не мислим да им взимаме място/ще са на 5 месеца/,яденето е ясно,но другото...
Нека близнашките мами с повече опит споделят и най-вече пътувалите със самолет,за което предварително благодаря   bouquet

Колкото са по-малки, по-лесно се пътува, пътувала съм с бебе на 3 месеца и с близнаци на 10 месеца - щъкащи и неспиращи на едно място, на всичкото отгоре ми се захласнаха едновременно в самолета и двете Crazy
На 5 все още ще спят доста, още и не седят, малко нови играчки им вземи, нещо което още не познават....ще се потъркалят, ще пореват, ще ядете 100 пъти(ако кърмиш-лесно -самурайка ти е писала, ако не кърмиш стюардесите ще ти топлят водата за млякото...малко дългичък ще ви се види пътят на вас, но те няма да го усетят.
Нали ще ви дадат и люлки? На късите дистанции не дават и бебето ти виси на главата през цялото време.
Не знам с коя авиолиния ще си, но ако ползваш столчето май трябва да плащаш и мястото newsm78 . Ние бяхме с количката, имаше още поне 5-6 колички освен нас, количката върви с теб до последно, оставя на стюардесите, после при излизането в ръкава е първото нещо, което получаваш - много е удобно.
Не се притеснявай, нали няма сама да пътуваш... С кола е много по-главоболно дори и да имаш помагачи...
Виж целия пост
# 4
Уф, че съм..забравих да пиша за морето.

mejik, моите са родени на морето Laughing и започнахме с плажа когато бяха на 8 месеца. Ходене рано - до 11 часа максимум или след 4 след обяд. Аз кърмех и не съм носила никаква храна за бебета, каши-маши ги ядяха вкъщи. Чадър - задължително, щото извън чадъра е за малко, пък и на плажа поспиват по-често, пък какви танци ми връткаха около чадъра Party Топяхме в морето краченца и ръчички, не съм ги къпала първата година, малко топки търкалахме, но общо взето с по-малки не може дълго да се стои.

Втората година - пак на море живеем и пак рано тръгнахме по плажове. Имаха див ужас от огромното море първите 2-3 дни, после се отпуснаха и ги къпехме целите, влизахме с тях - скачане, дивеене, писъци - кеф. Спомням си, че пак спяха доста на плажа, мъкнехме и количката и я завивахме с пелена отгоре..Ядене - готови бурканчета (от тези за дъвчене за над 18 месеца) и някой сок или банан, мъкнехме тонове минерална вода, че тук на плажа се доближава до цената на златото и винаги е студена. Всякакви гумени и мокрещи играчки. Крем с висок слънцезащитен фактор - над 30.

Тази година (вече са почти на 3) имаме  няколко ходенки на плаж и все още не напират много да седят само на мокрото. Викат ми  - не искам да ходя сама по-натам, защото има едно море Mr. Green ...макар че определно се кефят на къпането, опитваме се да плуваме....
Какво правим - седят с часове да плацикат нещо в едно надуваемо голямо пате, мият си краката, лицето, мият ни и нас, пръскаме се, ритаме топки, имаме и въртележка на плажа, строят замъци от пясък заедно с големите. Храна - нищо специално - носим винаги пресни сандвичи, плодове, зеленчуци отвкъщи, само сладолед купуваме.
Много спокойно е - хубав период, вече са по-големи, играят, не се карат, но не са чак толкова големи, че да започнат другите притеснения - ето,  сега постоянно трябва да се взирам не в малките, а в морето за да видя до къде им е стигнала водата на големите и дали изобщо се виждат Twisted Evil

Не само ще се справите, но ако не се стягате, ще си изкарате страхотно.
За квартири, къщички, хотели, бунгала и тн. не мога да пиша, никога не съм ползвала на море с деца.
Виж целия пост
# 5
ние вече два пъти ходихме на плаж,след 17 часа.Много хубаво се забавляваха децата,но трудно ги вадим от водата-голям мерак имат да се къпят в морето.Иначе са с 3-ма придружителя,че става срашно от гледна точка на безопасността им #Crazy
Виж целия пост
# 6
Първото ни море беше малко след навършване на 2 годинки. Общо взето не се забравя това приключение Twisted Evil Бяхме на Созопол и сядахме всеки път на едно и също място на Харманите, до детските люлки. Направи ми впечатление,че хора които единия ден са били в съседство до нас на следващият ден тихомълком (като ни видеха, че пак сме там ) ни заобикаляха и сядаха по-далече  Crazy Спомням си, че изпитваха неистов страх от водата и пищяха като че ги колят, но на следващата година се наблюдаваше тъкмо обратното - едва ги изкарвах от водата! Основното е, че почти не се сядаше или лягаше на плажа. Непрекъснато събирах някой от двамата от хорските хавлии, играчките ни се валяха по целия плаж, услужливо поливаха неподозиращите плажуващи с вода от басейнчето си ooooh! След първото море определено бях в стрес известно време #Crazy Сега живот и здраве ще ходят за 4 път с баба и дядо(милите хорица), но определено им харесва и вече питат кога ще е събитието Laughing
Виж целия пост
# 7
Не бих отишла на море с деца под 3 год, ако не живея там или имаме баба и дядо.
Опасявам се от храната по заведенията.
Виж целия пост
# 8
не знам за вас, но аз не съм си почивала имам чувството от години. няма събота, няма неделя, все с двамата. сега сме у свеки и тук е нетърпимо , всички ми викат, зашо съм разглезила децата, защо пикаят на пода, защо не ходят с пампи и не ги уча на гърне, само викат и гледат.....а морето е важно за нас, зашото болдеувахме май около 5-6 пъти на антибиотици.......страх не страх ще отидем и ще ви пиша....дано оцелеем
Виж целия пост
# 9
.....а морето е важно за нас, зашото болдеувахме май около 5-6 пъти на антибиотици.......страх не страх ще отидем и ще ви пиша....дано оцелеем
точно поради тази причина бих избрала планина.
Тегли им по една майна на гледачите, искам да кажа сеирджиите, лесно е да се говори отстрани, знам как е.
С децата, уви, едва ли ще разберете много от почивка. Идеалният вариант е да ги оставите за 10 дни на баба им да ги научи на гърне като е много отворена, а вие с мъжа ти да идете някъде.
Виж целия пост
# 10
Благодаря за информацийта момичета/спец.на Ведра и Самурайка/.
Ти Самурайка доста ме притесни...количката е абсурдно да я понесем!Доста е компактна,но няма да се поберем Sad.А и няма как да стигнем до летишето/в кола не може да я сложим/.А и как ще стоят като пристигнем-трябва да имат столчета за кола,в които да стоят и да ги разнасяме newsm78 Az zapazvam online celija paket uslugi/All In pljus biletite/.Офффф,нещо много се притесних как ще стане.Аз ли ще съм единствената,която няма да може да се оправи-май да  Embarassed
Само да се добрем до там-то ще е мъка,но по-добре от нищо.
Виж целия пост
# 11
Галфи, много се притесняваш мила, по-спокойно! Ако ще наемате кола столчетата ви трябват, затова вместо количка си ги вземете тях - пак по същата схема - на качване ги оставяте и на слизане си ги получавате още като излезете от самолета на рампата на ръкава. На мен лично с количка ми беше по-удобно, защото пътувах сама и беше абсурд да издържа по опашките (билетен контрол, контрол багаж, бординг и т.н., а сега и с тия антитерористични мерки и безумни проверки...тествали са ме и за експлозиви даже...във всяко отделение на чантата....на бебешката чанта дето има 100 отделения...) ако ми виси бебо на ръцете и го нося.Но ако после ще си карате почивката с кола под наем...ама то и седалки може да си наемете(правили сме го)...а количка не може. И там за разходки и ако щеш и място за сън на плажа пак си е удобно да имаш количка. Ако решите може да инвестирате в някой по-евтин модел тип "чадър" за близнаци - даже наскоро гледах такава в магазина беше Jeep и много ми хареса (щото си мечтая за близнаци). Те са много компактни а вършат много работа, на 5 месеца вече може да ползват такъв тип.
В самолета ще ти дадат играчки някакви (имат си готови комплектчета за различни възрасти) а също и някаква храна - бурканчета с пюренца обикновенно има задължително и без да си поискала изрично. Само за памперсите не знам, но повечето компании имат готовност.
Както ти е казала Ведра - колкото по-малки толкова по-лесно се пътува особенно със самолет. Аз най много зор имах като беше на годинка и нещо - никакъв шанс да го накарам да седи! Сега е на 4 и вече се заглежда и по филмчетата дето дават и въобще...И стюардесите ще ви помагат, не се тревожи! Аз пътувах сама с 8 месечно на 12 часов полет и това ми беше най-лесното пътуване.
Виж целия пост
# 12
Офффф,нещо много се притесних как ще стане.Аз ли ще съм единствената,която няма да може да се оправи-май да  Embarassed Само да се добрем до там-то ще е мъка,но по-добре от нищо.

Спокойно, с бебета наистина е по-лесно - оставяш го, ми лежи си човека, няма къде да ходи.... Laughing
Важно е да си наясно с организацията.Предлагам ти нещо, което ще ти отнеме половин час, но ще ти е полезно - седнете с таткото и проиграйте предстоящата ситуация (но заедно, че все нещо изскача непредвидено) стъпка по стъпка, последователно, не хаотично, както го правим когато се сетим за нещо...Така ще видите или къде ви куца нещо в организирането (и ще  го доизкусурите) или ще се успокоите като видите, че всичко добре сте предвидили. Mr. Green
Направи си малки списъци (не един голям!), така по-тематични - за дрехи, за возила и аксесоари, там храни-мрани и прочее и си ги дръж заедно винаги под ръка за да добавяш  ако ти хрумне нещо. Не се мъчи всичко да помниш...само товариш процесора допълнително Laughing
Преди да заминем като се разправяхме с документи и висях по разни опашки току се сещах какво съм забравила - хоп, вадя списъчето, добавям нещото, определям си време, в което да го свърша и не се забатачва...горе-долу така беше.
Искам да ти кажа, че сме се местили да живеем няколко пъти от Бг в чужбина, обратно и пак нанякъде и винаги е минавало по-добре и по-леко отколкото сме очаквали.
Успех!
Виж целия пост
# 13
.....а морето е важно за нас, зашото болдеувахме май около 5-6 пъти на антибиотици.......страх не страх ще отидем и ще ви пиша....дано оцелеем
точно поради тази причина бих избрала планина.
Тегли им по една майна на гледачите, искам да кажа сеирджиите, лесно е да се говори отстрани, знам как е.
С децата, уви, едва ли ще разберете много от почивка. Идеалният вариант е да ги оставите за 10 дни на баба им да ги научи на гърне като е много отворена, а вие с мъжа ти да идете някъде.
ех, де да можех да им тегля, не една ами три бих им...ама, сега на всичкото отгоре колата се развали и вече едвам ни издържат ...и почвам да си мисля че ще си останем с добрите намерения. днес да ви се похваля поотпуснах с 2 чащи вино на една изложба при лиляна димитрова, хм, добре беше, после докато се плацикаха ги храних, абе лежерно и без много да се връзвам на коментарите на свеки, мъжа й как сме щели да ги одавим....абе хора са и те, ама малко вече досаднички
поларфокс, ако можех отдавна да съм зачезнала за една две седмици без детската градина, но няма кой да ги разхожда, стари са, а да стоят затвори 10 дни, е нечовешко, хайде ше лягам че се позамах леко
Виж целия пост
# 14
Във връзка с носенето на многото багаж да ви споделя - вчера се върнахме от път. Бяхме на гости на братовчеди в южна Б-я. Проблема с количката си го реших с куриерска служба. От В. Търново до Кърджали ми излезе 4.80 лв.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия