високи нива на Тат -Мат-лечение и забременяване

  • 25 024
  • 45
Преди месец съм оперирана от ендометериозна киста.След контролния преглед лекаря казва че всичко е наред и да действаме за бебе.Само че поради други оплаквания-задъхване,сърцебиене-изследвах щитовидната жлеза и стоиностите на МАт-49,8 и ТАт-327,8 са много високи,TSH-3,17.Ендокринолога  ми предписва Тироксин,селен и аспирин и казвя да започваме опити за бебе/досега не сме опитвали/.Но аз се притеснявам не е ли по добре да се коригира първо действието на щитовидната жлеза и тогава .А и отделно ми направиха изследване за хламидии и хелико бактер пилори и там май нещата не са много наред.Съвсем незная какво да правя-разчитам на споделено мнение и помощ-за първи път съм във форума и  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Здравей ninakk,

За хормоните не знам много, но ако имаш хламидия най-добре първо я излекувайте (и ти и мъжа ти) и чак тогава преминете към опити за бебе!

За кистата, не ти ли препоръчаха и някакво медикаментозно лечение? Аз не съм много наясно, нека някой друг каже!
 
 
Виж целия пост
# 2
Излекувайте първо инфекцията после запомнете опитите. Непременно се лекувайте и двамата, независимо дали резултатите са положителни само при единия.
Започни веднага лечението за щитовидната жлеза. ТСХ е много висок и най-вероятно преди да падне под 2 няма да настъпи бременност.
Намери си добър гинеколог и ендокринолог да следят състоянието ти.
Аспирин не е препоръчително да се пие преди овулация, защото често води до непукане на фоликулите. По-добре го взимай във втората фаза на цикъла.
Горе главата и много късмет. Решение има и ти ще станеш майка.
Виж целия пост
# 3
Горе главата.

Момичетата са ти каzали вече. Ако хламидята ти е положителна е важно първо да се иzлекувате и тогава да zапочвате с опитите zа бебе. А докато се лекувайте, можеШ да лекуваШ и Щитовидната жлеzа. Аспирина zаЩо са ти го предписали? Той не се ли дава при zавиШени антифосфолипидни антитела? Или го дават и при ТАТ и МАТ?

Успех   bouquet
Виж целия пост
# 4
Благодаря за мненията.Ами за аспирина -ендокринолога каза че също дейстава положително,но ми е предписан от 15 ден на цикъла за 10 дни.Въпроса е че за леченето на щитовидната жлеза съм разговаряла с давама лекари-единия си предлага традиционния метод с  тироксин,а  другия -билкови продукти-които и като цяло ще укрепят организма ...Незнам на кого да се доверя.А  гинеколога които ме оперира от кистата  казва-започвай да правиш опити от сега за забременяване-според него  няма проблеми,защото различните лекари тълкуват по различен начин резултата от изследването за хламидии.Казват че теста не е абсолютно точен.И в карйна сметка не мога да разбера има ли ми нещо или не.Толкова непознати и нови неща ,че  ooooh!
Виж целия пост
# 5
Най точен е тестът, който се прави с вагинален секрет. Такъв ли си правила? Ако не, бърzо на лекар. Поzнавам една съфорумка, при нея кръвния е бил отр., а тоzи с влагалиЩния секрет се е окаzал положителен. Билките сигурно няма да ти навредят, но аz бих вzела и медикаментите. Не бих допуснала да ми се случи оЩе веднъж, това което преживях преди месеци. Щом имаШ zавиШени антитела, zначи неЩо не е наред. Важното е, че го zнаеШ и че се лекуваШ. От личен опит мога да ти кажа, че когато има проблем с хормоните е най добре да се довериШ на ендокринолога си, а не на гинеколога си. И е важно да си намериШ специалист по стерилитет, проблемно zабременяване и следене на рискова бременност. Кварталният гинеколог няма да ти помогне. Тъжно, но факт.

Не се ШаШкай, неЩата Ще се оправят.   bouquet


П.П. Ако искаШ пиШи от къде си, zа да ти препоръчаме добър лекар.
Виж целия пост
# 6
за хламидии теста ми е правен с кръвна проба  Rolling Eyes.За друга не са ми казали ,а мъжът ми още не се е изследвал-сега ще я пускаме и за него.
От видин съм,но по прегледи и всичко съм ходила  вСофия- операцията ми е правена в майчин дом -д-р Божилов и също там  бях на ендокринолог-Катя Тодорова-тя  ми предписа споменатото лечение за  щитовидната и каза да опитваме за бебе както е препоръчал гинеколога ,а ако забременея тогава да спря лекарствата и да й се обадя.При разговора с нея още не беше излязъл резултата от хламидиите-бяха пуснати профилактично-а гинеколога не би ли трябвало да види признаци за тях -или няма такива
Виж целия пост
# 7
лекарят  при когото ми е правена кръвната проба хламидии  и които разчете резултатите смята  че само теста не е показателен а следейки цялостното ми състояние ,отчита  че имам хламидии-правила съм пълни кръвни и всякакви други изследвания-това покравй оплакванията ми -докато стигнем  до щитовидната жлеза
Виж целия пост
# 8
Бих се доверила на др. Тодорова.  Peace Приzнаци zа хламидии няма, нито при мъжа, нито при жената. За съжаление.  Sad За това се откриват доста трудно. Питай гинеколога си zа теста посредтвом вагинален секрет.  Peace
Виж целия пост
# 9
Довери се на д-р Тодорова. Тя е възможно най-добрият ендокринолог, който се занимава изключително с репродуктивна ендокринология.
Късмет.
Виж целия пост
# 10
Аз съм с подобна диагноза. Имам много високи ТАТ. Д-р Тодорова и на мен изписа аспирин протект, селен, а Тироксина си го пия от години. Подобна схема на лечение е обичайна.

Аз също ще те посъветвам да изчистите въпроса за хламидията. ТСХ е добре да е между 1 и 2.

Друго изках да попитам, не ти ли е назначено лечение заради ендометриозната киста, макар вече да е отстранена?
Виж целия пост
# 11
на Bin Pin по повод за лечението на ендометериозата-непосредствено след операцията лекаря разговаря с мен за да ме подготви че ще ми предстои лечение -6 месечен курс   с инжекция ,което ще ми доведе симптоми подобни на климакс и т.н.
Обаче на контролния преглед каза  да започваме директно сега да опитваме да забременея.Аз нали не разбирам и не питах ,но забравих да си взема хистологията-може резултата да  е повлиял за това решение,но след контролния преглед лекаря каза да опитвам сега за бебеб и ако на есен няма резултат тогава ще  говорим.така че това е засега .дано се получи
Виж целия пост
# 12
ninakk, стискам палци да се получи.  Peace  Hug
Виж целия пост
# 13
сърдечно благодаря-аз не сме я да мисля или само мисля и се притеснявам-но поне знам че не съм сама а сме много  Peace
Виж целия пост
# 14
а за хламидията  лекаря ми каза че всичко е ок и да не страдам от болеста на 3курс студентите по медицина-когато мислят че  имат симптомите и са болни от всички болести за които учат Laughing
При лапароскопията обясни че е проверена проходимоста на тръбите и всичко е наред ,така че аз  доколкото разбирам проблема които имам е с щитовидната жлеза ,но все пак той е коригируем -или така се надявам  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия