Разчитане на изследване

  • 3 824
  • 6
Току що си разпечатах от интернет резултатите от изследването, което си направих сутринта. Направи ми впечатление, че на урина - белтък, където досега винаги пишеше отр., т.е. отрицателен, а сега ме смути, че пише л. опал.. Моля, ако някоя мама е просветена да ме упъти какво означава това, че чак утре ще мога да попитам акушерката.
Виж целия пост
# 1
Леко опалесцентна,не е нещо смущаващо,не се притеснявай!Когато има малко следи от белтък така пишат.Това може да се дължи на допълнително замърсяване при даване на урина.Споко,и на мен все така ми пишеха!
Виж целия пост
# 2
На мен това ми звучи като лека опалесценция, което означава, че урината или изследваната проба е леко мътна (не е бистра), но аз нямам медицински познания - химик съм и там се използва такъв термин. С две думи - може и да няма ни6то общо с това, което аз си мисля - най-добре попитай лекаря си.
Поздрави!
Виж целия пост
# 3
Извинявам се, че измествам темата, но ме вълнува някой знае ли какво е "масово микр.кал.оксалати"
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви момичета!
Виж целия пост
# 5
Цитат на: Maria
Извинявам се, че измествам темата, но ме вълнува някой знае ли какво е "масово микр.кал.оксалати"

Това озаначава микро калциеви оксалати или т.нар песъчинки в урината, произходо им може а е пикочният мехур или бъбреците
Виж целия пост
# 6
Jen, благодаря ти много. Детето ми има такива песачинки в урината, GP ме успокоява, че било нещо нормално, но май не е съвсем така. Явно ще трябва да се ходи при специалист-нефролог.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия