Мами,моля,кажете си мнението !!

  • 633
  • 8
Здравейте,мами,
днес с малкото бяхме на консултация .. положението в цифри е следното - роди се 3700 гр.,50см. 
За първия месец качи 1200гр. и +4см., а сега за втория месец - 400гр. и +2см. Педиатърката каза,че това било нормално в тия жеги,но аз се притеснявам  Sad  Бебчо е само на кърма,в кърменето нищо не се е променило-яде през 3 часа по около 30 минути,сменям гърдите през хранене(не суче от двете при 1 хранене) ,напоследък не се буди през нощта.Пишка си както преди-по много,акитата-на 2 дни вече.Изглежда добре,но тия цифри ме притесниха. Притеснява ме и това,че около мен има едни доброжелатели(не мога да ги избегна),които постоянно ме дебнат какво и колко ям,защото ,видите ли, един 24 годишен човек не може да прецени за себе си дали му се спи,дали е изморен или гладен,пък какво остава за едно бебе и днес трябваше много да   #2gunfire  за да не се коментира въпроса!! Почвам да се депресирам,питам се дали се грижа добре за бебчо и кърмата ми в ред ли е  Rolling Eyes  ??? Какво ще кажете?
Виж целия пост
# 1
Според мен всичко е наред.Просто бебетата наддават скокообразно,един месец може да е много,друг по-малко.След като ака и пишка по много,спокойно е м-у храненията,пък и както казваш спи по цяла нощ...Спи ли гладен човек цяла нощ,а WinkТака,че спокойно!А с доброжелателите да ти кажа от личен опит-трябва кратко,ясно и категорично обяснение,че ти знаеш най-добре,всичко е в граници и нямаш нужда от допълнително напрежение!Успех!
Виж целия пост
# 2
Всичко си ти е идеално!!!
Грижиш се отлично за бебето и то си наддава добре. Един месец наддават много, после пък малко. Габриела първите месеци наддаваше по 1100, а третия 250 гр. #Crazy Ако щеш вярвай даже не се притесних. Спокойно продължих да си я кърмя, никакви АМ Naughty и после продължи да си качва по 1100 до 7 месец, че чак взеха да ни се карат!!! Кърми си бебенцето и не обръщай внимание. За жалост "доброжелатели", които ще искат да ти се бъркат как да си гледаш детето ще има винаги и по-добре се научи от рано да ги поставяш на мястото им, да не им обръщаш внимание и да им казваш в прав текст, че това си е твоето дете и ти си решаваш как да го гледаш! Успех! Flutter
Виж целия пост
# 3
не се притеснявай и не позволявай някой да ти се бърка.грижиш се отлично за бебчето си.ще ти кажа за твое успокоение,че тук например третата консултция е между 4тата и 6тата седмица от раждането,а четвъртата е между третия и четвъртия месец от раждането.имам впредвид,че не се следи толкова стриктно колко наддава бебето по месеци.Мари беше наддала първия месец 1015г,а после за 10седмици 1690г
Виж целия пост
# 4
Ще прозвуча по-различно от мамите - твоята интуиция не трябва да се подценява, а и 400гр наддаване твърдо е под нормата, така че е нормално да си притеснена. За момента се очаква бебето да наддава минимум по 120гр седмично, т.е. поне 480гр месечно, а при вас наддаването е под този минимум.
Съгласна съм за едно - няма повод за шашкане или за натякване (близките могат да са изключително досадни и обезкуражаващи... а ти наистина си голям човек вече, при това ти си майката и бебето си е твое - сложи ги на място Peace) и има простички неща, които можеш да направиш и ще имат ефект доста бързо Grinning Пишеш, че храниш от една гърда по 30мин, през 3ч и проспива големи периоди през нощта. При това положение доста бебета не успяват да наддават по начина, който се очаква. Опитвала ли си да предлагаш и двете гърди на всяко хранене? А трите часа умишлено създаден режим ли са или това са интервалите, през които бебето си иска? Нещата, които се оказват ефикасни при повечето бебета в такава ситуация са да се увеличи честотата на кърмене - т.е. не на всеки 3ч, а на всеки 2ч през деня да се предлагат и двете гърди и поне веднъж нощем (вероятно бебето има поне един момент, в който се размърдва и прохленчва, а после пак заспива - разумно е да го използваш и да накърмиш детето тогава). По този начин се стимулират гърдите да произвеждат повече - колкото по-често суче бебето, толкова повече мляко се произвежда. Допълнителното количество мляко, което ще поеме, ако суче по-често и от двете гърди, веднага ще се отрази добре на наддаването и ще успеете да се кърмите успешно още дълго време Grinning Пък и нощем е по-хладно и сънените бебета сучат по-ефективно и добре - така че може да се възползваш от всички предимства на нощното хранене и евентуално да ставате по-късничко сутрин, ако бебето се е напапало добре през нощта Grinning
Жегите наистина играят роля в това децата да не се хранят добре - но даването на големи количества вода също може да има ефект върху наддаването, тъй като вместо калории, от които имат нужда, за да растат, получават вода, която им запълва коремчетата. Ако идеята, че кърмените бебета нямат нужда от вода дори в горещо време, щом се кърмят на поискване, е нова за теб и те плаши, тогава би могла да опиташ като стратегия винаги, когато подозираш, че бебето е жадно, първо да предлагаш гърдата и чак ако откаже да суче, да предложиш шишето с вода. Така ще си наясно дали всъщност не е гладно и водата да му пълни коремчето и да го залъгва да прави по-големи интервали между храненията. Ако след сученето си иска вода - тогава е ок да му предлагаш, като все пак имаш предвид, че бебето няма нужда от големи количества от сорта на 200мл дневно, тъй като всичко, което поема, е в течно състояние и съдържа определен процент вода.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви,че писахте! Успокоих се малко,няма да се шашкам  Thinking
hedra,и ти си права.Този 3-часов режим само от едната гърда на хранене ми го предложиха още в родилното,за водата също -оттогава му давам по малко около час след ядене.По-късно и педиатърката ме посъветва същото и така си караме досега,но не съм забелязала малкият да протестира.Въпреки това смятам да опитам с това хранене на поискване (от двете гърди) и да давам  още по-малко вода.
  bouquet
Виж целия пост
# 6
Само да допълня казаното от Хедра - при предлагането на двете гърди на едно хранене процедурата е слeдната: бебето суче колкото си иска от едната гърда (във вашия случай около половин час ако правилно съм разбрала), пуска се и ти тогава му предлагаш другата гърда. Като пусне и нея пак предлагаш първата. (да не вземеш да го ръчкаш през 5 минути да сменя  Laughing)
Иначе напълно подкрепям промяната в организацията на кърменето - кърмене на по-малки интервали, включване на повече нощни кърмения и, разбира се, спиране на водата.
Успех!   bouquet Пиши как са нещата!
Виж целия пост
# 7
От вчера го храня по този начин,бебо иска пак горе-долу през 3 часа и е много доволен на двете цицки.Вода не му се пие толкова,което показва,че тоя режим с едната е бил подходящ 1-я месец,но не и втория   Sob   yahoo_49   Като си помисля,че едва ли не съм си държала гладно детето и лошо ми става...
Виж целия пост
# 8
Е, чак пък да си го държала гладно... просто бебчовците много се кефят да сучат - за тях това не е само ядене и пиене, така че предлагай си му честичко. Така хем ти ще си спокойна, че хапва, хем бебокът ще си гушка мама Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия