Имам едно запитване

  • 1 036
  • 8
Дъщеря ми е на 17 години и тази година за пръв път ще работи като помощник сервитьор. Запознати ли сте с изискванията за тази длъжност дали трябва много език? Мерси! newsm78
Виж целия пост
# 1
Много език трябва навсякъде и то главно да знае български.  Crazy
А щом като ще е помощник - значи ще има и друг, който да го знае.  Peace
Но разрешително от Инспекцията по труда със сигурност трябва да има! Naughty
Виж целия пост
# 2
Може би и здравна книжка...
Виж целия пост
# 3
А не е ли говорила с работодателя? Зависи, къде ще е сервитьор. На някои места искат език, на някои - не е необходимо.
Виж целия пост
# 4
Да, наистина зависи къде ще е сервитьор.......
НО СПОКО !!!
Изобщо може и да не й трябва. Ако знаеш какъв глад е тук за персонал - нямат вече  собствениците много претенции, да има кой да е на смяна там пък........ навсякъде висят табелите, а да не говорим за курортните селища..... А и сезона отдавна е започнал - няма кой да работи и докато избират ще свърши
Виж целия пост
# 5
Мерси за отговорите ви
Виж целия пост
# 6
Дъщеря ми е на 17 години и тази година за пръв път ще работи като помощник сервитьор. Запознати ли сте с изискванията за тази длъжност дали трябва много език? Мерси! newsm78

Първо след като е непълнолетна е необходимо, за да започне работа, разрешение от Инспекцията по труда. След това на нея следва да й връчат длъжностна характеристика, в която да пише какво ще прави и какви са изискванията за заемане на длъността. Тези изисквания могат да са много различни- от пълна незаинтересованост от страна на работодателя за познанията по чужд език до необходимост от отлично владеене на няколко такива. Не може да се даде еднозначен отговор на този въпрос.
Виж целия пост
# 7
Щом е на 17г трябва разрешение от инспекцията по труда, за полагане на труд, т.к. е непълнолетна.
Трябва медицинско издадено от личният лекар също така.
Щом става въпрос за помощник сервитьор, това ме навежда на мисълта, че по-скоро ще кара стаж или нещо подобно. Ако е това, което мисля обикновенно ги карат да сменят пепелниците и да отсервират съдовете. Едва ли за тази дейност ще и трябва какъвто и да било език, тъй като няма да се налага да разговаря с клиентите.
Най-добре е заедно с нея да се срещнете с работодателя и да разбереш какви изисквания има той.
Виж целия пост
# 8
Това "помощник сервитьор" ми звучи, че ще сменя само пепелници, и ще отсервира.

Не мисля, че ще й е необходимо въобще за говори, та какво остава пък и на чужд език.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия