За животните и жегата...

  • 3 045
  • 21
Вашите животинки страдат ли от жегата? Sad

У нас не е прекалено топло, но в последно време котаракът ми само се изляга по плочките, спи в мивката (където май е по-студено) и спи с отворена уста, даже от време на време пръхти с оплезен език, точно като куче. Rolling Eyes Чудя се дали не му е прекалено топло. Rolling Eyes Първо лято ми е с него и не знам...а козината му е много дълга и сигурно топли. А нали не е полезно да се къпят... Confused
Виж целия пост
# 1
Не е хубаво с шампоан , но само с вода - колкото да се разхлади сигурно може  newsm78
Ние в къщи имаме пинчер / те по принцип са много зиморничави / , но явно и на него му е много горещо - спи на земята пред вентилатора
Виж целия пост
# 2
Полезно, неполезно изкъпах прасето. Той милият в началото се дърпаше, обаче после явно му стана кеф, така се отпусна под струйката вода Laughing Ох, много го обичам.
Изкъпах го с чиста водица, никакви сапуни и шампоани. Просто за разхлада. Сега стои на най-голямата възможна сянка. Давам му много вода да пие и предимно по-лека и водна храница - моркови и краставици...
Виж целия пост
# 3
Вашите животинки страдат ли от жегата? Sad

У нас не е прекалено топло, но в последно време котаракът ми само се изляга по плочките, спи в мивката (където май е по-студено) и спи с отворена уста, даже от време на време пръхти с оплезен език, точно като куче. Rolling Eyes Чудя се дали не му е прекалено топло. Rolling Eyes Първо лято ми е с него и не знам...а козината му е много дълга и сигурно топли. А нали не е полезно да се къпят... Confused
Мисля че е по-добре да не къпеш котката. Аз имах котараци 12 години и нито веднъж не съм ги къпала. Е веднъж опитах да ги топна в една река и още имам белези по ръцете.  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Наша Хелта спи на входната врата,а Джони - в банята .Направо се чудят де да се денат от жега
Виж целия пост
# 5
У нас специално в стаята на зайчето не е много топло,защото не отварям вратата на терасата цял ден и не му е много горещо.Днес обаче като го водих на ветеринар много му беше зор на милото Tired Ветеринарят каза,че мога да го къпя,само че трябва да изчакам да му мине инфекцията.Нямам търпение вече да го видя как ще се радва в тая жега като го изкъпя Heart Eyes Crazy
Виж целия пост
# 6
Имам персийска котка и само се чуди къде да легне и каква поза да заеме, за да се разхлади...идея си нямате колко е пластична  Laughing
във вторник я подстригаха...и сега е гола ...просто иначе беше мъчение  Peace
Виж целия пост
# 7
най-добре си подстригвайте котките , за да им е добре .сериозно .Пише го в дебелите книги.Особенно важи за персийките.Всеки ветиринар прави тази услугя срещу 15-20 лв..Лошото е, че много често се налага да ги упоявят ,защото хайванчетата не разбират ,че искаме да им направим добро Hug
Виж целия пост
# 8
В най-голямата жега котките ми се припичахана слънце  Shocked Сао вода пият повече от обикновено. И нощем твърдо спят на пода, вместо по меките мебели. Папагалът видимо не  реагира на жегите. Пие малко повече вода и яде диня ( но това си го прави и когато е студено).
Виж целия пост
# 9
Моята котка непрекъснато се мести спрямо това къде е най-добро течението. Мъчи се горкото животинче, но какво да се прави. Иначе често я къпя, тя обича, но през деня докато ни няма пак й  е топло.
Виж целия пост
# 10
Полезно, неполезно изкъпах прасето. Той милият в началото се дърпаше, обаче после явно му стана кеф, така се отпусна под струйката вода Laughing Ох, много го обичам.
Изкъпах го с чиста водица, никакви сапуни и шампоани. Просто за разхлада. Сега стои на най-голямата възможна сянка. Давам му много вода да пие и предимно по-лека и водна храница - моркови и краставици...
Моето е на 7 месеца-може ли да се къпе  Grinning
Виж целия пост
# 11
Котките се къпят също така, както и кучетата. Друг е въпроса колко и как го позволяват  Simple Smile
Кучето ми е много пухкаво и не понася жега, добре че в къщи имам климатици, че аз също не я понасям жегата.
Нослетата им трябва винаги да са студени и влажни, в жегата да се проверяват редовно. Ако котаците не обичат водата, то могат да бъдат намокрени леко като се напръскат с вода в съд от препарат за миене на прозорци с помпичка. Така и наЙ-дивите котки понасят разхлаждането. Не им е много приятно, но става лесно.
Виж целия пост
# 12
И аз ти препоръчвам да я заведеш да я подстрижат. Ние сега началото на лятото така направихме с нашата персийка, миналото лято и тя постоянно лежеше по плочките и спеше в мивката, а сега спи на кравайче дори и в големите жеги. Друг плюс е и това, че няма да се нагълтва с косми точно в този период, като й пада много козината. А и много симпатично изглежда - като лъвче - с "ботушки", грива и топче на края на опашката  Laughing
Виж целия пост
# 13
Не мога да си го представя остриган. Confused Никаква козина ли не им оставят?? По-скоро ще го мокря от време на време...
Виж целия пост
# 14
е да ама помисли на него колко ще му е по-хладно...не го лишавай от това удобство, само защото "не можеш да си го представиш остриган"...те ги минават с машинка...остава им козинка милиметри дълга...аз ще видя някоя снимка да ти покажа мойта как я докараха Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия