за кръщането отново!

  • 539
  • 6
Мили, мами!Скоро и на нас ни предстои кръщане,и искам да помолия тези които вече са преживяли този хубав празник да ми разкажат малко по -подробно за самото кръщане.За обичаите,ритуала,какво трябва да се носи, в общи линии всичко!.много ще съм ви благодарна на всички ако споделите със мен.Благодаря ви предварително!                                                                                               п.с.ИСКАМ ДА ПОПИТАМ, ДАЛИ ИМА ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНА ВЪЗРАСТ  НА КОЯТО ,ТРЯБВА ДА СЕ ПРАВИ КРЪЩАНЕТО!!!!!
Виж целия пост
# 1
Във всички храмове  си имат списъци,които ще ви дадат,но в общи линии се носи здравец,мед,питка,нещо сладко,кърпи и бели чорапи за детето това ни искаха на нас.Не съм чувала да има определена възраст!
Виж целия пост
# 2
определена възраст няма,
като начало трябва да се спрете на храм,в който ще се кръсти детето,
там ви дават списък на нещата,които трябват,и въобще всичко,
на всякъде е различно
Виж целия пост
# 3
Здравей! На нас също ни предстои кръщане.Смятам да го направиме това лято , защото съм чувала че е хубаво детето да се кръсти до първата си годинка ,а дъщеря ми  сега е на 7,5 м.
Виж целия пост
# 4
И аз съм чувала, че ДО година е хубаво да се кръсти детото, но ние кръстихме дребното на година и 4 дена.
Изберете си храм и питайте на място каквото ви интересува. Hug
Виж целия пост
# 5
Не е задължително детето да е кръстено до една година.Моите още не са кръстени.Смятам да го направя , като поотраснат.Може би като станат на 5-6годинки,мисля,че ще е по добре и за тях и за нас.А и ми се иска да го запомнят ритуала/ и въобще да им е интересно,че да стоят кротки,защото на този етап са като с перки на дупетата си Joy/
Виж целия пост
# 6
Аз съм чувала , че е хубаво до годинка да се кръстят , но ние кръщенето  го направих ме на 1г.и 4м.В църквата си казват изисквания , такси и е най-добре да се пита на място!
На нас ни искаха  сапун , червено вино,китка-букетче със здравец (с нея ръси отчето ), кърпа за попа, питка , мед и сладки (бонбони)ни казаха да си носим за почерпка след ритуала!Дрешки за обличане на детето и кърпа(да го поеме кръстника след кръщенето)- трябва да са нови (изпрани , но нови -символизират новата вяра с която се "облича"   детето) и по принцип ги носи кръстника, но както се разберете!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия